Во многих странах (включая большую часть Европы) тротуары, обычно, есть у всех дорог в жилых районах кроме тех, что непосредственно отмечены иначе (тегом footway=no). (из вражеской вики)
Конечно, основная дискуссия идет тут https://help.openstreetmap.org/questions/1236/should-i-map-sidewalks
З малюнком все вірно
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:footway
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:footway%3Dsidewalk
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:footway%3Dcrossing
UPD Додав посилання до топіку
Або ж я чогось не розумію
Що викликає стурбованість? Що треба розтлумачити?
Як я розумію статтю - або ж ми малюємо тротуар окремою лінією, або ж вказуємо на автодорозі тегом sidewalk=, але не одночасно, так?
Судячи з картинки в першому пості, не зовсім…
Наскільки я розумію то sidewalk це “мінітротуарчики” якими окантовані майже всі дороги, зазвичай вони шириною до 40см. highway=footway це суто ділянка для пішоходів, яка будувалась окремо і спеціально для них. Дискусії можуть бути тільки за ширину і за лінію розмежування між footway та sidewalk.
От наприклад як на панорамі - https://maps.yandex.ua/-/CVg2UFK~
Зліва: був sidewalk, потім взагалі не стало.
Справа: sidewalk 30см до стовпів, а далі 4хметровий footway? Чи 4,3 метровий sidewalk?
А ось однозначний приклад: https://maps.yandex.ua/-/CVg2URom
Явно видно(зліва-направо) highway=footway, потім landuse=grass, потім highway=secondary + sidewalk=both
трохи спірна картинка чеснокажучи. Який сенс в окремій лінії справа - неясно. Якщо б за “ціпками” то цілком логічно, що до ціпків це sidewalk дороги, а після - тротуар.
Интересный вопрос. Когда-то я для себя решил так:
- Все пешеходные дорожки по возможности обозначать отдельно от трасс (желательный уровень детализации)
- Пешеходные дорожки, идущие вдоль трассы и ничем от неё не отделённые - однозначно sidewalk
- Пешеходные дорожки вдоль трассы, отделённые от неё газоном или линией деревьев - на усмотрение рисующего (я обычно обозначаю как sidewalk, если для меня субъективно тротуар расположен “достаточно близко” к дороге).
- Пешеходные дорожки в отдалении от трасс (отделённые сквером, внутри парка, микрорайона) - однозначно обычный footway.
Так тут вопрос не в highway=footway + footway=sidewalk против обычных highway=footway, а в highway=footway + footway=sidewalk против highway=* + sidewalk=*
Т.е. первый вариант: дороги отдельно, тротуары отдельно. Имхо, тут та же ситуация, что с банками: можно указывать atm=yes, но лучше создать для банкомата отдельную точку, т.к. он обладает собственными характеристиками (режим работы, тип карточек, доступность для инвалидов и т.д.).
highway=footway + footway=sidewalk - прростою мовою то звучить як “цей шлях є пішохідною доріжкою призначеною для пішоходів, а побоках там ще пішохідні доріжки призначені для пішоходів” О_о бредово якось ні?
Ні це “цей шлях є пішохідною доріжкою призначеною для пішоходів, що проходить близько та паралельно до проїзжої частини вулиці”.
А те що ви описуєте, це було б highway=footway + sidewalk=both
Так.
Для сравнения:
животное=млекопитающее
млекопитающее=сумчатый_суслик
видимость=нет
а сенс тоді highway=footway + footway=sidewalk ? це ж треба тупо дублювати з зміщенням вже існуючу лінію дороги.
Статистика: http://www.openstreetmap.org/user/Larry0ua/diary/35841
Можливо, не зачепив всі можливі аспекти тегування, які ми піднімали, але загальний тренд видно. Всім дякую за участь!
ок, приберу про no.
Є пропозиція, поки нема ідеї наступного завдання, продовжити це до понеділка. Якщо сьогодні не буде нового завдання, я в понеділок зроблю розширену статистику.
Добре, є ще багацько чого помалювати.