Witam!
Zgrałem OSMapa oraz OSMapa-warstwice i zainstalowałem na PC. W Garmin Base Camp mapy są widoczne. Czy program umożliwia wyświetlenie obydwu tych mam na raz czyli mapa+poziomnice (warstwice) za jednym razem…
Z góry dziękuję za pomoc…
nie wiem czy podobnie było we wcześniejszych wersjach niemniej dziś zauważyłem na swoim Etexie 30 brak wyświetlających się kolei na powiększeniach 300/500/800m. proszę rzućta okiem ocokaman
Sprawdzone! Działa! Super!
Po ostatniej wędrówce w górach stwierdzam, że Osmapa to naprawdę dobry podkład. Oczywiście chciało by się jeszcze paru rzeczy do ideału…no i szkoda, że obejmuje tylko Polskę
Marimil dorzucił to, co było na osm24.eu, ale jest to tajne. To znaczy, jak się nie wejdzie w tamten wątek i przez niego nie przekopieto nie będzie się wiedziało, że taki bajer tam jest. Fajnie by było, gdyby dało się to znaleźć w jakiś bardziej oczywisty sposób.
Podobnie zresztą jest z całą kupą bajerów na osmapie, jak się nie zna skądinąd odpowiedniego linku, to w życiu się nie wpadnie, że te bajery tam są. Przydłoby się jakieś widoczne menu dla zaawansowanych.
Mam wrażenie, że mylisz te części “osmapy”. Tutaj jest wątek o mapach dla Garmina. osmapa.pl to mapa na WWW. Wizualizacje robione przeze mnie, to jeszcze coś innego. Pewnych rzeczy nie ma sensu łączyć a innych nawet się nie da.
niektóre ikony mają zupełnie inny styl. Są duże, w ramkach i wszystko zasłaniają. Np. porównaj ikonę “picnic site” z “shelter” lub kawiarnią. można by to jakoś znormalizować?
wizualizacja track grade 1-5 na zasadzie podobnej jak w openmtbmap. czyli częstotliwość linii przerywanej oraz odpowiedni kod typu: “G4 Trk” lub “Srv” lub “G3 Pth”
turbiny wiatrowe - jestem z pomorza a tu wszędzie teraz wiatraki. przydały by się na mapie bo są znaczącą dominantą w terenie a drogi do nich prowadzące są zwykle ślepe
landuse residential: w wielu miejscach nie ma jeszcze wrysowanych budynków a jedynie landuse pozwala określić kształt osady lub wioski
historic castle/palace/manor we wszystkich możliwych wersjach jakich się taguje
drogowskazy przy szlakach fajnie gdyby miały odpowiednią ikonkę a nie “i” które raczej odpowiada tablicy informacyjnej.
bunkry
pomniki przyrody
przełęcze
fajnie jak by po najechaniu na ikonę zadaszenia nie pisało “zadaszenie” a było info o rodzaju wzięte z tagu shelter_type. W górach jednak ważne czy shelter jest tylko “picnic shelter” czy “basic hut”
to tak na szybko. Oczywiście z częścią lub wszystkimi życzeniami możecie się nie zgadzać
Co do ikon - te duże to są domyślne ikony Garmina, które wyświetlają się w momencie, gdy w pliku mapy nie ma dedykowanej ikony. Gdy trafisz na coś takiego do podeślij mi proszę taką informację. To picnic_site dorobię w pierwszej kolejności.
Co do reszty, to systematycznie postaram się to uwzględniać przy zmianach mapy. Landuse obiecać nie mogę, bo kiedyś robiłem tego typu próby i landuse mocno ograniczało czytelność. Popatrzę na inne mapy, może ktoś to sensownie opracował.
Zauważyłem że jakiś czas temu zawisło renderowanie szlaków. Co ciekawe tylko szlaków - inne obiekty są aktualizowane (np. przesunięcie drogi ze szlakiem przesuwa linię drogi ale kolorowej linii szlaku już nie).