Elektrobit Navigation App

A wypróbowałiście już dodawanie znaków drogowych?

Wiecie jak to działa:
Apka rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i wrzuca to na serwer z tłem OSM z którego można edytować to w JOSM. Możecie też w czasie jazdy coś powiedzieć. Na serwerze pojawi się w miejscu gdzie zaczęliście mówić symbol komunikatu głosowego który po kliknięciu można odsłuchać. Np. hotel po prawej, przystanek, trzy pasy jezdni itd…

Znaku zakazu zawracania B-23 tam nie ma, a ruch nie jest kierowany sygnalizatorem, skoro sygnalizacja jest wyłączona. Jeśli wiem, że sygnalizacja działa całą dobę, to staram się restrykcje wstawiać. Jeśli wiem, że na pewno nie działa całą dobę, to restrykcje pomijam - może ktoś ma inne podejście.

I to jest zajefajne tyle że w drugą strone :frowning: - takie trochę nie wolno a jednak zobacz wolno.

No to teraz jak to jest w sytuacji kiedy miga w nocy żółte bo kiedy sygnalizacja jest wyłączona to rozumiem że żadne światła się nie świecą (żółte migające).

Jeśli sygnalizacja jest wyłączona pierszeństwo mają znaki pionowe. Czyli jeśli ruch nie jest kierowany sygnalizatorem S-3 (w nocy żółty sygnał migający) i nie ma znaku B-23 zawracanie jest dozwolone.

PS. Moim skromnym zdaniem zamiast rozmawiać o apce toczy się tutaj dyskusja o poprawności mapowania.

A co myślicie o mojej uwadze z postu 86?

Kolejne do sprawdzenia. Prawdopodobnie map compiler ma jakiś bug.
Tak nie powinno być.

Dzięki Dawid!

Tak wiem przepraszam.

Co do Twojej uwagi z postu 86:
Jutro sprawdzę u siebie w Szczecinie jak się zachowuje w takich sytuacjach.

Mnie dzisiaj zastanowiła sytuacja kiedy zjechałem z trasy planowanej w uliczkę na której w połowie przebiegu stoją półkule betonowe a na mapie ustawiony jest słupek uniemożliwiający przejazd samochodem tą uliczką - wydawało mi się że nawigacja kazała mi pojechać … tym zamkniętym kawałkiem. Ale to także jutro sprawdzę na żywo.

Nie mogę się przyzwyczaić do stałego zoomu mapy w panelu nawigacji podczas prowadzenia jest jakby ciut nieczytelny dla mnie - chodzi mi o orientację w terenie - może jest to spowodowane tym że pracuje ona w widoku 2D i nie ma chyba możliwości jego zmiany (zoomu) na dynamiczny. Ja jestem przyzwyczajony do 3D. Choć po to w sumie jest lewy ekran z widokiem skrzyżowania które będzie następne. Ale taki widok zoom’owany bardziej do mnie przemawiał.

Zastanawiam się jak będzie (jest) z opcją asystenta pasa ruchu.

Jadąc w trasę ustawiam sobie wyświetlanie interesujących mnie pkt POI czyli parkingi bankomat czy stacje paliw (ewentualnie jakieś zabytki) tu tego na razie nie ma. Nie wiem też jak jest z fotoradarami i ostrzeganiem o nich na drodze czy też ostrzeganie o przekroczeniu prędkości dozwolonej.

Co do rozpoznawania znaków drogowych - rozpoznaje tylko jak widzę ograniczenia prędkości, końców tych zakazów już chyba nie. Z moim sprzętem jak widzę potrafiło odczytać znaki przy prędkości coś koło 100 km/h - czyli ta funkcja działa dość sprawnie. Zaznacza się aby apka to robiła i nic więcej nie robimy. Podczas jazdy sama zapisuje uchwycone okiem kamery znaki.

No i jak pisałem wcześniej na jednym ze smartfonów apka sie dziwnie długo uruchamia. Mam długo długo czarny ekran i po jakimś czasie pojawia sie logo i program się uruchamia. Czy to przypadkiem nie jest spowodowane ściąganiem jakichś danych z netu? U mnie działa 3G tylko.

Obserwowaliśmy to zjawiko: na niektórych smartfonach apka długo się uruchamia. Mamy to na liście.
Nic nie jest ściągane w tym czasie. Znaki końca ograniczenia są różne w różnych krajach, to też jest w obróbce.
Na rażie działa to w RFN i Rumunii. Ustawienie wyświetlania żądanych POI też jest w obróbce, to jest nadal wersja beta.

Sprawdź czy atrybutacja tego odcinka gdzie zjechałeś jest w OSM poprawna, jeśli nie, robię bug report.
Pozdrowienia,
Marek

Czy jest wersja dla Androida 2.3?

Zaczynam rozumieć, czemu aplikacja tyle waży :smiley:

Ktoś z was próbował już stronki do atrybutacji mapy osm wynikami pomiarów zebranymi przez apkę?

Jeśli mogę coś zasugerować… niektórzy z nas w tym i ja nie jesteśmy tak biegli / przebiegli w kwestii informatycznych zagadnień dlatego proszę o stosowanie nieco innej, bardziej zrozumiałej nomenklatury. :smiley:

A gdzie ona?

I co to jest “atrybutacja”?

strona internetowa to ebdirigo.com
Można się tam zalogować ze swoim playstore account.

The host name resolution (DNS lookup) for this host name ( ebdirigo.com ) has failed. The Internet address may be misspelled or obsolete, the host ( ebdirigo.com ) may be temporarily unavailable, or the DNS server may be unresponsive.

U mnie chodzi bez zarzutu, nawet na smartfonie.
Edit: Wszelkie pytania, uwagi możecie kierować po adres:
help.ebdirigo@elektrobit.com

U mnie też, po dopisaniu www z przodu. I.e. www.ebdirigo.com .

Czy to jest to Marku?

Dzisiaj mam kolejny przejazd (co prawda ta sama trasa) i zobaczymy co i jak. Znalazłem gdzieś tam na stronie instrukcję obsługi muszę się z nią po prostu zapoznać. Wiem że po zalogowaniu kiedy wszedłem na swoje konto na mapie pokazał się ślad i pojawiły się znaki ograniczenia prędkości rozpoznane przez apkę.

Nie wiem tylko co daje potwierdzenie rozpoznanego znaku drogowego na tamtej stronie (patrz grafika powyżej). Ale wszystko powoli.
EDIT
Przed chwilą trafiłem do “programu” - pierwsze wrażenie - jeżdżenie tą samą trasą nanosi te same znaki w różnych (niewiele oddalonych) miejscach od siebie. Brakuje mi opcji source:maxspeed=zone (właśnie jak to ma być na wiki przeczytałem że takie tagowanie choć spotkałem się też z source:maxspeed=PL:zone40) ja dodaję osobno podczas edycji dodanego miejsca ze znakiem.
Spotkałem się tez z takim rozpoznaniem znaku ;):

Co do drogi zablokowanej słupkiem na openstreetmap.org nawigacja po wjechaniu w taką uliczkę umożliwiała przejazd nią mimo faktycznego braku możliwości. To miejsce to: http://osmapa.pl/w/area/?lat=53.43632&lon=14.53548&zoom=18&ol=PEFGABR

W jednym miejscu nawigacja zrzuciła mnie z drogi głównej na biegnący wzdłuż ulicy parking http://osmapa.pl/w/area/?lat=53.55099&lon=14.55233&zoom=18&ol=PEFGABR. Czemu? Powiem że zbytnio nie wiem.

Myślałem że kliknę podczas przeglądania mapy w navi w punkt POI i otrzymam jakieś informacje czy opcję jedź tutaj ale nic się nie dzieje :frowning: - szkoda.

I powrócę do tematu który poruszył dawid_swider - wpisałem sobie w pierw adres Police, Siedlecka 2 - navi poprowadziło do ulicy przed budynkiem mimo iż pod budynek prowadzą drogi serwisowe (screenshot 1). Kiedy zaznaczyłem POI szpitale,polikliniki - w szpital który tu stoi - efekt jest ten sam. Także prowadzi pod okolice budynku z numerem.

Tak na szybko pierwsze wrażenia z uruchomienia apki na telefonie w domu:

  1. rzeczywiście nie prowadzi do punktu, tylko w jego okolice. Pomijam tu nawet drogi serwisowe, ale trasa do adresu: Wałbrzych, Armii Krajowej 78 ze Świebodzic prowadzi w to miejsce (czyli za daleko).

  2. trasa jak wyżej (ze Świebodzic na Armii Krajowej w Wałbrzychu lub nawet na Braci Śniadeckich w Wałbrzychu) prowadzi przez tę drogę (czyli nie reaguje na wartość tagu motor_vehicle=psv - miało być “tylko dla busów/autobusów” - czy to ograniczenie jest niepoprawne? A może po prostu mapa nie jest wystarczająco aktualna i aplikacja działa OK).

  3. Inne uwagi na szybko to brak (intuicyjnej) możliwości nawigacji do punktu wybranego z mapy (może jest, ale nie znalazłem), niektóre ikonki dziwne (chwilę trwało, zanim zajarzyłem, że apteka to apteka, i że zielone krzyżyki oznaczają również gabinety dentystyczne) - ale ikonki to pewnie raczej kwestia przyzwyczajenia.

Nie miałem jeszcze okazji jechać z tą aplikacją.

d3mol3k czy na Screenshot2 na ul. Szczecińskiej jechałeś 156 km/h? Czy to też jakiś błąd?