Volgens deze changeset zou het feitelijk v2 (versie 2) van de node zijn, dus een andere mapper die het oorspronkelijk heeft toegevoegd? Ik ben er nog niet helemaal achter hoe je in de hoofd interface van OSM goed door de history van nodes en ways klikt… Op de link “De Dam (2453909354, v2)” klikken brengt je alleen naar de laatste (v3) versie van de node, i.p.v. terug in de tijd…
Ik had er nog overheen gekeken, maar de node is onderdeel van een “building” way die het monument moet voorstellen. De node moet dus niet verwijderd, maar slechts zijn tags.
Helaas is er wel nog een carto probleempje: het building element van het monument, wordt niet over de highway=pedestrian weergegeven, terwijl de polygoon / gesloten way er toch weldegelijk ligt.
Datzelfde probleem had ik recent ook al weer zien opduiken bij de Eiffeltoren, die ligt nu ook onder het asfalt… :
Het is natuurlijk eigenlijk logisher om er, in de situatie van het monument getagged als building, een multipolygoon van te maken, een “building” is tenslotte ook geen pedestrian area waar je kunt lopen. Bij de Eiffeltoren ligt dat anders, daar ligt de bestrating er onder door.
Dat is dan een fout/onvolkomenheid in de renderer: de Eiffeltoren zelf is getagd als layer=2, terwijl het asfalt geen layer (en dus impliciet layer=0) heeft.