Ликбез. Как правильно мапить

Я понимаю, о чём речь. Я сам видел (и когда-то пользовался) таким общим ящиком у бабушки в деревне.
Но я не нахожу нужных тегов в вики. Возможно, большинство мапперов считает, что обозначать почтовые ящики нет особой необходимости. Хозяева ящиков и так знают, где они находятся. Почтальоны - тоже. А остальным людям нет дела до чужих почтовых ящиков.

Наверное, как подвид автостоянки
amenity=parking
name=Штрафний майданчик ДАІ ТОВ “Веселка”
access=private (щоб навігатор не пропонував там припаркуватися :). Крім того, зазвичай ті штрафмайданчики належать приватним фірмам, що пов’язані з даішним начальством)
fee=yes (стоянка платна. Хто б сумнівався :slight_smile: )
Є заперечення?

Щодо змін у рендері path\footway на мапніку. Виникла ідея добавити за раз на всі path без вказаного покриття surface=unpaved (по Закарпаттю). Краще хай люди готують нормальне взуття, ніж потім в горах в капцях по “типу paved” лазити. Чи це буде вважатися як автоматичні правки?

Можливо щось поправлять у рендері, надто багато незадоволених цією зміною.

Де почитати про зміну рендеру?

https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues

В будь-якій описаловці будь-якого тегу є вкінці “landuse user defined” мол, що хочу то пишу.
Російська схема мені не-по-до-бається. Вона не-за-тве-р-джена! Тому обов’язково її використовувати не-тре-ба!

російська не затверджена! Це просто “делай как я”.

З нац парком може я й згоден би був, хоча виглядає воно з зеленими кордонами - логічніше. Так званий (недавно тільки на форумі прочитав) мапінг під рендер. Та мапінг під рендер, але ж красиво і зрозуміло без всяких оверпасів і інших приблуд - ось зображення - ось видно.
А от з приводу landuse=forest крайнє не згоден. Майже весь ліс побитий на квадрати, після мапінгу всіх квадратів я думав зробити просто зв’язок, але виявилось що не всюди де росте ліс - він належить лісництву, є дірки в самому лісі, є прикордонні території віддані ще селищу, а зараз місту. Хоча по факту там ліс.
Ліс не однорідний! Може то буде вновину. Тому треба додавати leaf_type та leaf_cycle кожному квадрату - свій, так шо без landuse=forest? дурня. А взагалі в іделі це треба робить не поквадратово - а по вкрапленням лісу, вкраплення дуба, сосни, ялини ітд.

І “дякуючи” правці, частина лісу взагалі зникла. Бо “russians - recomend” . http://www.openstreetmap.org/relation/5427535#map=18/50.52699/30.45444
Частинка тут відбиваючи атаки всетаки зосталась.

І як класно видно що це кордон квадрату, що там саме 114й квадрат і це видно по всьому квадрату. А так по незатвердженому правилу - і нічого не видно. Brilliant!

Таке питання: як позначати територію під колію? Приклад - є колія, яка іде через поле. Від колії по обидва боки на 2-3 метри іде дикоросла трава.
У мене поки два варіанти:

  1. Усе (колію і траву) залити полігоном natural=grassland.
  2. Буквально саму колію (1-1,5) залити полігоном landuse=railway, решту ж natural=grassland.
    Я поки схиляюся до першого варіанту, бо другий таки має більше відношення до територій вокзалів, вузлових станції і т.п ані ж до самої колії.

Точно могу сказать только следующее:
Эти “2-3 метра” травы по обе стороны от колеи обозначить двумя полигонами natural=grassland.

Уместно ли использование landuse=railway в этом случае, не знаю.
Если уместно, то залить оставшееся пространство (то есть саму колею) полигоном с этим тегом. Если не уместно, то оставить это пространство пустым.

UPD: посмотрел вики-статью http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse=railway . Если правильно перевёл с английского, то для путей этот тег тоже можно использовать:

Но правильность перевода не гарантирую.

И здесь у меня возникает вопрос: где проходит граница этих участков земли? Входят ли в них “2-3 метра травы по бокам от колеи”? Входят ли в них защитные лесопосадки вдоль ж/д путей?

А отсюда следующий вопрос: стоит ли рисовать полигон landuse=railway, если не знаешь точно, где проходят его границы? По-моему, не стоит.

Зрозуміло. Але мені зовсім не охота залишати ось тих 1-1,5 без даних. Напевне все ж застосую такий же ж підхід як і з польовими дорогами. За потреби дані завжди можна розділити і уточнити.

UPD:

Проте в нас же ж підхід малювати так, як є в реальності? Вочевидь тут усе впирається в рівень деталізації якого притримується картограф.

BohdanKuts,
вносить в базу нужно только точно известные данные. Мне не известно точно, где должна проходить граница полигонов landuse=railway вдоль ж/д путей. Поэтому не рисую их и не советую это делать всем, кто не знает точного ответа на эти вопросы:

Лучше оставить пустое место там, где не знаешь точно, что рисовать. Потом придёт маппер, который знает, и нарисует правильно.

В Україні поки діє радянський стандарт смуг відведення. При рівних ділянках - це 2м від карю підошви насипу.
СН 468-74

©source

ЗУ Про залізничний транспорт

А еще есть же кадастровая карта, где обозначенны границы землеотвода. Хотя это не везде, наверное только участки менявшиеся в поледние Х лет.

і плюс там з охоронними зонами відвід в кадастрі, що не сильно відповідає landuse=railway

Існує highway=proposed. Чому б не користуватися railway=proposed? Коли залізниця буде побудована, змінюємо proposed на потрібний теґ. М?

Це Ви про що? Бо я говорив про уже існуючу залізницю.

Для себе уже з’ясував, які умови та методі діють зараз при мапленні.

лесопосадки вдоль ЖД путей по Донецкой и Запорожской области все без исключения подчинены лесничествам и у них даже есть квартальные номера. они есть у меня на руках. по остальным областям не знаю.

кроме того не стоит забывать что юридический статус земель и землепользование это иногда несколько разные вещи. у нас в этих лесопосадках живут мины, но тега такого нет )) юридически лесничество, фактически природоохранная(санитарная) территория, мы знаем что там живут мины(но стесняемся это обозначать)…

Вибачте, спершу вирішив, що розмова про дорогу, яка ще будується.

До речі, про залізничні шляхи. Чи потрібно позначати місце, де колись проходила вузькоколійка, але з приходом Незалежності, в період кризи, українці розібрали її на металобрухт? Зараз від неї й сліду не залишилось. На деяких відрізках вже збудовані будівлі, в інших - просто дорога, і лише в окремих місцях, в кущах, можна відшукати шпали. Дотримуватись правила “on the ground”, чи як там його?

я думаю стоит руководствоваться тем, является ли эта линия ориентиром среди аборигенов.

А яка користь тої інформації, що “десь щось там було”? Якщо дуже кортить внести, то є http://www.openhistoricalmap.org/. Там можна позначити роки, коли ті шляхи там проходили.