Mapfactor Navigator Free - darmowa nawigacja offline

Ciężko mi teraz znaleźć jak nie jestem w trasie. Ale w ustawieniach nawigacji myślę że chodzi o sprawę typu dróg jakie się wybiera a i być może ich złą klasyfikację nie ze strony programu a okreslenia dróg na mapie. Tak jak mówię ja głównie jadę rowerem w długie trasy o wielu punktach typu a - b — z nie iniowych i nakładającch się na siebie bo to jazda turstyczna po miejscach.

Ogólnie MF i tak jest obecnie najlepszy a testowałem już chyba wszystko co jest na androida. OSMand ma fajną bazę i szczegóły więcej detali ale znowu brak w nich opisu (lub sam nie umiem go znaleźć) przez co korzystam z MF.

Nie wiem o jakie dokładnie opisy ci chodzi, ale jest w osmandzie opcja do ich włączenia. “Skonfiguruj mapę” > “etykiety punktów”

Ośmieliłem się założyć nowy temat na forum MapFactora.
Dotyczy automatycznej regulacji głośności komunikatów w załeżności od predkości jazdy.
http://forum.mapfactor.com/discussion/6372/automatic-volume-regulation

Witam
Nie bardzo wiem gdzie to zgłosić, albo jak naprawić ale znalazłem problem w miejscowości Bobolice w zachodniopomoskiem.
Nie wiem też czy to wina danych na mapie czy też samego programu mapfactor navigator, jednak program nie wytycza routingu z drogi 25 (ani 205) na drogę 171 . Nawet jeśli wskaże się punkty start i meta blisko miejscowości to i tak trasę wytycza bardzo naokoło.

Co ciekawa żona ma w telefonie starszą wersję mapy i tam wytyczanie trasy przebiega prawidłowo.

Widzę zjazd i wjazd na rondo, które mają tą samą kierunkowość od strony ulicy Fabrycznej. Poprawiłem

Czy ktoś próbował instalować NF na urządzeniach z Windows CE 4.2?
Szczególnie chodzi mi o nawigację SONY NV-U93T, która od dawna nie jest wspierana przez producenta.

Widziałem parę dni wstecz na własne oczy jak na telefonie koledze w mapfactor navigatorze z aktualną mapą ta droga http://www.openstreetmap.org/way/295285282 wyświetlała się jako jednokierunkowa lecz w przeciwnym kierunku. Czy to oznacza, że navigator nie rozpoznaje ustawienia oneway=-1? Dla pewności w tym przypadku odwróciłem przebieg trasy i dałem oneway=yes, ale takich dróg jest z pewnością więcej i warto by się pochylić nad tym skąd to się bierze i czy moja zmiana wystarczy by problem zniknął.

Nie.
To bład aplikacji i należałoby powiadomić bugreportem producenta aplikacji, żeby lepiej interpretował wartości oneway.

Pomijając błąd aplikacji Navigator - czy jest jakieś uzasadnienie stosowania oneway=-1? Od jakiegoś czasu nawet walidator w JOSM sugeruje zmianę kierunku linii w takiej sytuacji…

Gdyby każdy znał skrót “R” w JOSM odwracający przebieg drogi pewnie by nie dodawał, a tak jak pomyślał że musiałby narysować ją od nowa to też wolał dać stosowny tag. Ciekawe czy istnieje narzędzie, które z automatu wszystkie drogi z oneway=-1 zamieni na oneway=yes jednocześnie zmieniając kierunek ich przebiegu.

Znalazłem drogę z oneway=-1. Zmieniłem na oneway=yes, nacisnąłem R i… zmieniło na oneway=-1. Poprzezednia wersja stabila JOSM (8459 chyba…).

U mnie się pyta czy zmienić. Ale poprawną akcją jest samo naciśnięcie R i ewentualne zaakceptowanie zmiany z oneway=-1 na oneway=yes. Z moich doświadczeń wynika, że nie należy przy tym zamieniać ról forward z backward w relacjach.

tak z ciekawości. Jeśli nie przedstawił nikt argumentu by oneway=-1 pozostało to czy możliwe jest masowe poprawienie ich skryptem na oneway=yes z jednoczesnym odwróceniem przebiegu drogi? http://overpass-turbo.eu/s/bG1 wskazuje cały szereg takich przypadków dla Lublina czy Radomia. Zresztą uproszczenie tagu i tak powinno być raczej pożądane. Być może inne aplikacje zwłaszcza niszowe również mają z tym problem.

Doliczyłem się 2000 takich dróg w Polsce.

Aktualna liczba takich dróg w PL: 0
Można się rozejść :wink:

Został jeszcze jeden taki węzeł: http://www.openstreetmap.org/node/2448530764 - nie wiem, co oneway=-1 znaczy na węźle, więc nie poprawiam ;).

Pojawiła się nowa wersja (16.) Navigatora Free. Dzisiaj na jednym urządzeniu z WinCE zainstalowałem ją i niestety musiałem wrócić do starszej, bo dziwnie wyznaczało mi trasę. Nie była to wina map, bo starsza wersja na tych samych mapach wyznacza poprawnie.
Piszę ku przestrodze - lepiej chwilę poczekać z aktualizacją aplikacji.

Pewnie, że nie można się kręcić w kółko w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara :smiley:
Nie mogłem się powstrzymać :wink:

Nie wiem jak u Was, ale u mnie najnowsza aktualizacja na co prawda leciwym sprzęcie HTC Desire z androidem 2.3.3 na pokładzie przyniosła fatalny efekt. Program się wiesza, nie wyświetla pasów ruchu, info z tagu destination pokazuje za wcześnie, nie wyświetla budynków 3d, komunikaty głosowe są spóźnione lub występują ciągiem jeden po drugim.
Problem ten nie występuje na Sony Xperia Z3. I tu nowy wygląd interfejsu jest miły dla oka. Jedyny mankament to przy jednoczesnym podłączeniu słuchawki bluetooth komunikaty są przekazywane do niej zamiast na głośnik telefonu.

Pojawiła się już może poprawiona wersja na WinCE 6.0 jak ostatnio na Androida? Jeśli tak to skąd ją pobrać? Miejsca w sieci które odnalazłem zdają się zupełnie inną numerację. Co ciekawe to co strona to inną :slight_smile: