Strava falami zaczyna wdrażać do swojego serwisu mapy OSM, przechodząc tym samym z Google Map, ludzie są… niezadowoleni, co można przeczytać między innymi w tym wątku. Ludzie są strasznie rozczarowani brakiem Street View (Może współpraca z Mapillary by się przydała?), jakością map satelitarnych, oraz ogólnie jakością map. Zobaczymy co z tego wyniknie, ale jak na razie to chyba największe takie wdrożenie map jakie widziałem. Może dzieki temu te mapy staną się naprawdę popularne a my zyskamy nowych mapowiczów…
Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda to tutaj linki, jak dla mnie too jest gorzej niż było, daliby dodatkowo OpenCyclingMap i byłoby fajnie, na tych mapach widać strasznie słabo ścieżki…
Rzeczywiście wybrali słabe podkłady.
Może dzięki temu powstaną nowe podkłady trochę mi brakuje rowerowych wizualizacji, te które znam raczej słabo się spisują
Za to na andosm jest coraz lepiej, gdyby strava umożliwiała działanie w terenie na wektorowych mapach mogło by się okazać że jest świetnym wyborem
Z tym, że na niektórych odcinkach nie ma tam zaznaczonej drogi polnej, ścieżki (tylko sama relacja). Może jest jakaś szansa na jakiś wykaz nawierzchni tego szlaku od nich? Ktoś wie jak się do tego zabrać?
To jeszcze na większości odcinków prace nie zostały zakończone.
Miałem okazję przejechać się trochę tym szlakiem w okolicach Terespola i pomimo tego, że prace jeszcze trwają, to większość oznakowania w terenie jest już gotowa. Kłopot tylko tam jest taki, że są miejsca, że szlak ani nie biegnie tak jak na stronie: http://greenvelo.pl/pl/interaktywna_mapa_szlaku/
Ani tak jak jest to narysowane w OSM. Akurat przez Terespol na różnych stronach są różne przebiegi. OSM jest zbieżny z tym, co jest narysowane na podkładzie Google Maps. Nie udało mi się zebrać poprawnego śladu, bo akurat w krytycznym miejscu droga była w budowie, a jak jechałem z drugiej strony, to nie zauważyłem oznaczenia.
Jak na mój gust, to trzeba jeszcze trochę poczekać, aż wszystko się wyjaśni, natomiast to co widziałem oznaczone, to w 99% było wyasfaltowane, 1% - kostka.
Natomiast przy tej okazji - wypada pochwalić projekt - oznakowanie jest zrobione z rozmachem, łącznie z takimi oznaczeniami na drogach poprzecznych jak to:
Tylko oczywiście znak szlaku będzie znowu wymagał wygenerowania dobrego SVG do osmc:symbol…
I sprawdziłem przebieg w Terespolu. Więc oznaczenie pionowe na rogu Wojska Polskiego i Kodeńskiej nakazuje jechać prosto Wojska Polskiego, aż do Sportowej. Przy Sportowej szlak się urywa, w prawo biegnie budowa ścieżki rowerowej, w lewo droga polna.
Na OSM mamy zgodnie z plikiem GPX, na greenvelotest - jest przebieg od Sportowej w lewo, ale potem jest kłopot z przejazdem przez drogę krajową 2 na wprost, bo są barierki…
Więc ja też proponuję poczekać do końca roku z korektą przebiego.