często wgrywam sobie slad GPX i mnie po nim nawiguje, i pytanie mam mega ważne - po zjechaniu z trasy przelicza mi nową ja tak nie chce ! bo czesto zjezdzam kawalek ze sladu gpx jak wyłaczyc automatyczne przeliczanie nowej trasy po zjechaniu ze sladu ?
Nie wiem z czym jeździsz. Ja jeżdżę z Garminem i z tego względu zacząłem podchodzić do trasowania w ten sposób, że w domu rysuję sobie trasę, przeliczam ją na GPX, następnie każę ją sobie wyświetlić na mapie. A jeżeli włączam nawigację do docelowego punktu, to po prostej, by mieć jako-takie oszacowanie dystansu.
Witam.
Koledzy pomóżcie,otóż kupiłem osmanda wersje płatną i mam pewien problem .Dobrze wyznacza mi trasę tylko nie ma szczegółowej mapy same puste pole i wyznaczona trasa.co może być z nią?
Wcześniej było wszystko było w porządku jednakże teraz coś nawaliło
Na Androidzie 4.4.4 Kitkat udało mi się przenieść zainstalowaną wersję Osmand na kartę sd i dodać ręcznie pliki z mapami, ale teraz w głowę zachodze jak dograć do tego wszystkigo polski głos nawigacji?
Ktoś wie skąd pobrać takie pliki (pliki z mapami da się ręcznie pobrać) i wrzucić do odpowiedniego katalogu ?
Jak wyznacza trasę, to znaczy, że plik z mapą masz, tylko może tapnąłeś niechcący i wybrałeś, żeby nie pokazywał podstawowej warstwy OSM. W górnym prawym rogu masz ikonkę, na którą jak tapniesz to się pokazuje menu z listą warstw do wyboru.
Witam,
Mam następujący problem: przy wyborze jakiejkolwiek funkcji wyszukiwania (Adres, POI, Lokalizacja) wyskakuje komunikat, że wystąpił problem i aplikacja zostanie zamknięta. Po ponownym uruchumieniu pojawia się komunikat: “no such categories (code 1):,while compiling: DELETE FROM categories WHERE filter_id=?”
Czym może to być spowodowane i jak ten problem rozwiązać? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
HTC Desire 610, Android 4.4.2
Witam, ktoś mi powie czy da się wyświetlić trasy rowerowe/piesze (chodzi mi o trasy a nie ścieżki rowerowe), posiadam wersje 2.0.4. Próbowałem wszystkiego i nic. Jeszcze lepiej by było gdyby można było tylko po tych trasach nawigować.
Przykładowa mapa z trasami(na czerwono i niebiesko): http://www.osmapa.pl/#lat=50.1736&lon=23.2263&z=15&m=os
Jest szansa na implementację odmiany nazwy ulic przez przypadki, konkretnie biernik?
Swego czasu używałem IGO Primo i tam ktoś zrobił tabelę oraz cały system podmieniający końcówki.
Przykład:
-ska na -ską
2 na drugiego
itd.
Tabela była dość sporych rozmiarów (nie pamiętam dokładnie ale ok. 100 pozycji). Rozwiązanie działa rewelacyjnie. Dostajemy komunikat “Skręć w lewo w Domaniewską” itp.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Nie wiem jak z integracja tego do OSMAnda, ale technicznie jest to do zrobienia i brzmi fajnie jesli wykonanie bedzie dobre. Mozna uzyc prawdziwego analiztora morfologicznego - zajmie kilka megabajtow. ale co to dla telefonu z Androidem.
Myslalem o Morfeuszu, ale nie wiem czy ma bindings dla Javy, jesli nie to mozna od biedy wywolywac go jako podproces. Bedzie to proste ale raczej nie akceptowalne dla upstreamu.
I z tego co czytam, teoretycznie nie jest przywiazany do konkretnego jezyka, co moze byc atrakcyjne dla OsmAnda. Morfeusz jednak ma opcje syntezy form, ktora w tym wypadku jest wazna i nie doczytalem czy jest w Morfologiku.
Witam
Zwracam się z prośbą do znawców tematu, o wyjaśnienie krok po kroku konfiguracji telefonu lub tabletu żeby mieć w mapie OsmAnd polskiego lektora.
Po zainstalowaniu mapy (darmowej) na moim tablecie Samsung Tab 4 (T235) miałem jakieś komunikaty po angielsku…sciągnołem Ivonę - coś pogrzebałem i teraz nie mam nic …mapa fajnie działa ,ale milczy jak zaklęta.
Czy musze mapę odinstalować i ponownie zainstalować ? A może muszę mieć wersję płatną.
Tu prośba do moderatora …przyklej ten temat dla nowych i przyszłych użytkowników