No ale to nie jest drzewo, zamek w Disneylandzie też otagujesz jako historic=castle? Dla mnie jednak tourism=artwork, chociaż faktycznie mało kto tak to postrzega, ale trudno.
Dla mnie łatwo, bo to analogiczny przypadek jak choćby sztuczne choinki i najwyżej bym dodał ten tag, ale jak uważacie inaczej, to oczywiście zróbcie po swojemu.
Czy ktoś mógłby zająć się tym rondem? http://www.openstreetmap.org/#map=18/51.87674/19.57773 - dobudowali je ostatnio, tagi są niepełne, wiem na pewno że trzeba zamienić highway=residential na highway=primary, ale nie wiem co z pozostałymi (a trochę ich jest - nie wiem czy można po prostu skopiować z dochodzącej do niego krajówki), i nie wiem czy na pewno wszystkie relacje są OK, a nie chcę czegoś popsuć - w końcu to krajówka.
Lokalizacja jest OK na oko, jutro sprawdzę jakie są ograniczenia prędkości i je poprawię/dodam.
//edit: dzięki
Naprawiłem relacje dróg krajowych i trasy europejskiej, do autobusowych tylko dodałem rondo.
Przypominam, że role forward/backward służą do opisania kierunkowości relacji w stosunku do kierunku drogi jednokierunkowej w osm a nie rzeczywistej (prawa nitka forward a lewa backward to jest błąd). W większości przypadków relacji dróg wystarcza po prostu rola forward. JOSM zresztą to bardzo ładnie prezentuje:
Jeśli ktoś z Warszawy i okolic był w stanie sprawdzić i dodać położenie kilku przystanków z tego spisu, to mielibyśmy za chwilę (po aktualizacji reszty linii) kompletną sieć transportu miejskiego:
Jak pisałem już jakiś czas temu, w tym miejscu autobus nie jedzie przez Osiedle Wojskowe, lecz z przystanku Białobrzegi wraca do ronda i na nim skręca na Wczasową. Droga z Osiedla w ogóle nie łączy się z Wczasową, chciałem to poprawić jakiś czas temu, ale bałem się zepsuć relację.
Jeśli masz na myśli lasy, to zgaduję, że to import z danych Lasów Państwowych - dopiero co była tu dyskusja na ten temat. Przewiń wątek parę stron wstecz.
Przypomnę, że nie trzymamy się sztywno przełożenia powiatowa → tertiary. To jest tylko sugestia/podpowiedź.
A wspomnianą drogę zmieniłbym na tertiary - ładna jest i łączy dwie inne drogi tertiary.