JOSM запитання та пропозиції

Читаємо довідку (F1 в JOSM) або тут - https://josm.openstreetmap.de/wiki/Uk%3AHelp/Action/Draw

Оце дякую! Зовсім забув про хелп. До речі, там ще багато інших цікавих фокусів є.

Використовую повільний інтернет, редагуючи мапу в JOSM, і тайли з супутниковим зображенням довго підвантажуються в кеш. Як можна наперед завантажити певну ділянку з потрібним зумом, щоб потім спокійно і швидко обводити контури об’єктів?

Например, с помощь SAS.Планета загрузить нужную область, а затем кэш этой программы подключить в JOSM.

Дякую, спробую розібратись.

https://github.com/ArsenyN/JOSM-SasCachePlugin

Сподіваюсь всі уважно прочитали - https://github.com/ArsenyN/JOSM-SasCachePlugin#disclaimer

Є інший спосіб.

Щоб нанести дані вздовж записаного вами треку, завантажте його в JOSM (Файл - Відкрити…); на панелі шарів клацніть правою кнопкою миші на шарі із завантаженим GPS-треком; в контекстному меню оберіть “завантаити фонові знімки вздовж треку в кеш”; та працюйте!

Можна свої 5копійок вставлю?
Я от розумію що відкритий проект OSM потребує відкритих джерел інформації, але для прикладу як відрізнити source=google від source=knowladge чи source=survey

@KKS
це вже не по темі, але… чи вам не зустрічались “закладки” в інших мапах? вулиці яких немає насправді, неправильно пронумеровані будинки й т.і.

дані, що вносяться в ОСМ повинні бути перевіряємими, тобто, будь-хто інший на місцевості повинен побачити те що, ви внесли на мапу, а не перемалювали з інших мап (можливо з помилками)

О, дякую! З дисклеймером ознайомивсь.

Ну то зрозуміло, я взагалі не бачу сенсу перемальовувати з мапи на мапу. А от з супутника - дуже велике бажання є, тому й питаю як можна відрізнити одну й ту ж місцевість, яка однаково сфотографована що на Bing що на Google знімку. Тільки в гугл може бути краща деталізація і це дасть роздивитись точніше деталі.
Зараз впринципі проблем з супутниковими знімками немає, дякуючи JOSM… Bing,Mapbox,кадастр того на ліси/озера/дороги вистачає. Але щось поменше типу будівлі - то вже ні, і тут гугл був би в нагоді.

Вопрос очень старый, но ответ на него дан давно. Вопрос копирайта и лицензионной чистоты данных.
Дело не столько в том, что OSMF - организация, живущая на пожертвования, и не может себе позволить судиться с Гуглом и другими правообладателями. Дело в честности. Есть источники, владельцы которых прямо разрешили нам их использовать (например, Бинг или Яндекс.Панорамы). Есть источники, владельцы которых прямо запретили нам их использовать (например, Гугл).
Либо ты честный и уважаешь пожелания владельцев, либо нет. Во втором случае ты наносишь вред остальным участникам, даже если улучшаешь карту. Ложка дёгтя портит бочку мёда. Всё просто :slight_smile:
А уже на основе этого “вырастает” всё остальное - репутация проекта, пропаганда, использование разными коммерческими и государственными организациями. Тот же Гугл помогает OSM в других областях. Например, проводя конкурсы программирования с разработкой инструментов для проекта. А Яндекс, не разрешая использовать свои снимки, одновременно предоставляет свои сервера для раздачи тайлов карты.

Вопрос спутниковых снимков - спорный и сложный, т.к. создаваемая на их основе карта является “производной интеллектуальной собственностью”, а это поле вызывает много дискуссий даже среди правоведов-экспертов. OSM подходит к теме просто - если источник вызывает сомнения, то источник использоваться не должен. Мы сообщество практиков, наша цель - карта, а не проверка на прочность и разумность юридических норм.

Я использую SAS кеш Бинга, подключенный в JOSM. Так что не вижу тут никаких проблем.

Встановив JOSM-SasCachePlugin, вписую шлях до кешу SAS.Планета і вибиває помилку…

Зрозуміло, хочеться для себе знайти межу “можна/не_можна” і чітко її розуміти.
От ще два приклади, вони впринципі десь можуть мати місце в житті:

  1. Тільки в гугл є покриття високої якості ділянки (припустимо кадастру там немає), чи можу я подивитись в гуглознімок - зрозуміти/запам’ятати як йде дорога, і вже по бінгу, бачучи приблизні ділянки змалювати дорогу?
  2. Є така організація як “Київська військово-картографічна фабрика” яка випускає “цивільні” версії кілометровок, де зазначена така корисна інфа як на мене - назви річок і струмків. Чи можу я подивитись в кілометровку, побачити як називається річка і кудою пролягає її траса протікання і вже з бінгу змалювати її і обізвати її річкою?
    Карта куплена на власні гроші, ніяких застереженнь чи копірайтів там немає. Є типу анотації: "Топографическая карта масштаба 1:100000 на районьі Украиньі с полнотой и подробностью… и предназначена для использования широким кругом потребителей(географами и краеведами, предпринимателями, автомобилистами, туристами, охотниками и рьіболовами) с целью изучения, оценки местности и свободного ориентирования на ней, исследования природньіх ресурсов; вьібора оптимальньіх маршрутов движения по дорогам регионов, а также для нанесения любой дополнительной, необходимой потребителю информации."

Нет, нельзя.

Ещё проскакивала ссылка на пост как раз по этой теме:
http://shtosm.ru/2013/02/25/1/

Оце жесть :frowning:

edward17, опередил :slight_smile:
Зверик жжёт, ага. Текст на все времена.