Edit: Dodam jeszcze moją opinię. Taki obcokrajowiec nie wie co znaczy “n/ż”. Już widzę różne wariacje z tym dodatkiem przed nazwą - np. bez polskich znaków, z kropkami itp.
on_demand=yes podoba mi się bardzo. Na ogół to przystanek jest oznaczony, że jest na żądanie, ale czasami przystanek nie jest na żądanie, a niektóre trasy stają na nim na żądanie, wtedy taki klucz jest atrybutem węzła w relacji trasy a nie przystanku.
Przy okazji pytanie, bo nie znalazłem na wiki, czy jest jakiś sposób na bez wchodzenia w mikromapping zaznaczenia czy jest zatoczka dla autobusu, czy jej nie ma. Bo przecież nie tworzymy chyba w tym miejscu bardzo krótkiego bus lane.
Ok chciałbym aby mój post był ostatnim w tym temacie, ponieważ ten wątek miał służyć do czegoś innego niż zadawanie pytań o tagowanie. Jeśli nie wyczerpie tematu proszę o stworzenie nowego wpisu w odpowiednim wątku.
Nie wiem czy jest taki tag, sprawdziłem jeszcze na taginfo i albo jest bardzo niepopularny albo czegoś takiego nie ma. Do głowy mi przychodzi po prostu tagowanie jako pas dla autobusów + dodatkowy tag mówiący o przeznaczeniu.
Dla podróżnego to jest istotna informacja, czy przystanek jest na żądanie, ale od tego jest rozkład jazdy. Dziś przystanek na żądanie, jutro nie. Dopilnujesz zmian?
Zresztą, przeciętny Kowalski nie potrafi uzyskać tego typu informacji korzystając z mapy w smartfonie.
No najwidoczniej wandalizm. Ale muszę przyznać, że czegoś takiego jeszcze nie widziałem Dobry materiał do Weekly.
A poza tym co my mamy z tym wspólnego poza domniemaną narodowością użytkownika? To raczej Wasza “jurysdykcja”
Napiszę do niego.
Edit: Napisałem do usera, póki co nie dostałem odpowiedzi. Żeby nie było mu przykro, bo jednak dużo “pracy” (i chyba środków psychoaktywnych ) w to włożył, zapisałem plik *.osm i screenshot w bardzo dużej rozdzielczości.
Mógłby ktoś z mapujących na Śląsku i mających rozeznanie w rejonie Katowic (a najlepiej jakiś autochton) zweryfikować tę informację? Informacja z facebookowej grupy OpenStreetMap Polska (Poland): Zamknięta droga w obu kuerunkach ul. Wiśniowa od ul. Gliwickiej do ul.Obroki - Katowice
No ale to nie jest drzewo, zamek w Disneylandzie też otagujesz jako historic=castle? Dla mnie jednak tourism=artwork, chociaż faktycznie mało kto tak to postrzega, ale trudno.
Dla mnie łatwo, bo to analogiczny przypadek jak choćby sztuczne choinki i najwyżej bym dodał ten tag, ale jak uważacie inaczej, to oczywiście zróbcie po swojemu.