OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

Pojawiła się w Google Play nowa wersja Osmand’a 2.1, a w niej podobno lepszy routing.

Na f-droidzie nie ma…

już jest w http://download.osmand.net/releases/
ja mam “erly akces” w Google Play

Wczoraj wyszła wersja 2.1.1 pewnie jakiś bugfix, ale już widzę, że zepsuli strzałki namalowane na trasie nawigacji, więc czekamy na 2.1.2.

Hej chlopaki :slight_smile:

często wgrywam sobie slad GPX i mnie po nim nawiguje, i pytanie mam mega ważne - po zjechaniu z trasy przelicza mi nową :frowning: ja tak nie chce ! bo czesto zjezdzam kawalek ze sladu gpx
jak wyłaczyc automatyczne przeliczanie nowej trasy po zjechaniu ze sladu ? :slight_smile: :slight_smile:

Nie wiem z czym jeździsz. Ja jeżdżę z Garminem i z tego względu zacząłem podchodzić do trasowania w ten sposób, że w domu rysuję sobie trasę, przeliczam ją na GPX, następnie każę ją sobie wyświetlić na mapie. A jeżeli włączam nawigację do docelowego punktu, to po prostej, by mieć jako-takie oszacowanie dystansu.

Witam.
Koledzy pomóżcie,otóż kupiłem osmanda wersje płatną i mam pewien problem .Dobrze wyznacza mi trasę tylko nie ma szczegółowej mapy same puste pole i wyznaczona trasa.co może być z nią?
Wcześniej było wszystko było w porządku jednakże teraz coś nawaliło :frowning:

Nie wiem czy ktos miał już taki problem.

Na Androidzie 4.4.4 Kitkat udało mi się przenieść zainstalowaną wersję Osmand na kartę sd i dodać ręcznie pliki z mapami, ale teraz w głowę zachodze jak dograć do tego wszystkigo polski głos nawigacji?

Ktoś wie skąd pobrać takie pliki (pliki z mapami da się ręcznie pobrać) i wrzucić do odpowiedniego katalogu ?

EDIT:
SOLVED.

Ustawiasz w osmandzie głos polski TTS. Dane TTS można sobie pobrać z:

http://download.osmand.net/download.php?standard=yes&file=pl_0.voice.zip

rozpakować i wsadzić do:

/osmand/voice/pl

ew. po prostu wykorzystać raz jedną z 4 możliwości zaciągnięcia pliku z samej apki.

W 4.4.4 jest już chyba z automatu goolowy text-to-speech więc ew. trzeba mu tylko pozwolić działać.

Ew. jakbyś wolał milszy głos to trzeba pobrać to:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivona.tts.voicebeta.pol.pol.maja

i w momencie pierwszego odpalenia zgodzić się, żeby Ivona zastąpiła goolowy TTS.

Jak wyznacza trasę, to znaczy, że plik z mapą masz, tylko może tapnąłeś niechcący i wybrałeś, żeby nie pokazywał podstawowej warstwy OSM. W górnym prawym rogu masz ikonkę, na którą jak tapniesz to się pokazuje menu z listą warstw do wyboru.

Witam,
Mam następujący problem: przy wyborze jakiejkolwiek funkcji wyszukiwania (Adres, POI, Lokalizacja) wyskakuje komunikat, że wystąpił problem i aplikacja zostanie zamknięta. Po ponownym uruchumieniu pojawia się komunikat: “no such categories (code 1):,while compiling: DELETE FROM categories WHERE filter_id=?”

Czym może to być spowodowane i jak ten problem rozwiązać? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
HTC Desire 610, Android 4.4.2

Pozdrawiam

Witam, ktoś mi powie czy da się wyświetlić trasy rowerowe/piesze (chodzi mi o trasy a nie ścieżki rowerowe), posiadam wersje 2.0.4. Próbowałem wszystkiego i nic. Jeszcze lepiej by było gdyby można było tylko po tych trasach nawigować.
Przykładowa mapa z trasami(na czerwono i niebiesko): http://www.osmapa.pl/#lat=50.1736&lon=23.2263&z=15&m=os

Ale nazwę aplikacji to mógłbyś napisać :stuck_out_tongue:
Domyślam się, że to OsmAnd. Która wersja - stabilna z Google Play czy może testowa (OsmAnd~)?

OsmAnd 2.1.1 - pobrana z GP

Mogę załączyć plik .log który aplikacja wysyła po wystąpieniu błędu (jeśli jest taka potrzeba).

Pozdrawiam

Jest szansa na implementację odmiany nazwy ulic przez przypadki, konkretnie biernik?
Swego czasu używałem IGO Primo i tam ktoś zrobił tabelę oraz cały system podmieniający końcówki.

Przykład:

-ska na -ską
2 na drugiego

itd.

Tabela była dość sporych rozmiarów (nie pamiętam dokładnie ale ok. 100 pozycji). Rozwiązanie działa rewelacyjnie. Dostajemy komunikat “Skręć w lewo w Domaniewską” itp.
Ma ktoś jakiś pomysł?

Nie wiem jak z integracja tego do OSMAnda, ale technicznie jest to do zrobienia i brzmi fajnie jesli wykonanie bedzie dobre. Mozna uzyc prawdziwego analiztora morfologicznego - zajmie kilka megabajtow. ale co to dla telefonu z Androidem.

No właśnie… kwestia od której strony się za to zabrać?

Myslalem o Morfeuszu, ale nie wiem czy ma bindings dla Javy, jesli nie to mozna od biedy wywolywac go jako podproces. Bedzie to proste ale raczej nie akceptowalne dla upstreamu.

Morfologik działa pod Javą.

I z tego co czytam, teoretycznie nie jest przywiazany do konkretnego jezyka, co moze byc atrakcyjne dla OsmAnda. Morfeusz jednak ma opcje syntezy form, ktora w tym wypadku jest wazna i nie doczytalem czy jest w Morfologiku.