Jeden link wart jest tysiąca słów:
http://labs.strava.com/routing-errors/#250/6/16.47949/51.37864
W Polsce zaskakująco mało błędów. Mamy tak dobrą mapę?
Jeden link wart jest tysiąca słów:
http://labs.strava.com/routing-errors/#250/6/16.47949/51.37864
W Polsce zaskakująco mało błędów. Mamy tak dobrą mapę?
Nie, automagiczne wyszukiwanie działa tylko w Stanach, a u nas mało kto zgłasza ręcznie.
Obstawiam, że będzie więcej… Jeśli Strava dorobi się polskiej wersji językowej.
Wysłałem emaila z prośbę o udostępnienie automagii dla Polski. W Polsce przejrzałem wszystko, co się dało poprawić - poprawiłem.
Z kolei Mapbox wykorzystał podobny serwis, RunKeeper, do wyłapywania brakujących dróg i znaleźli ich aż 21 tysięcy:
Czy do wspominanych efektów pracy runkeepera to jest jakiś podkład do JOSM?
Brak takiej informacji tu:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/RunKeeper
i nigdzie indziej też nie znalazłem. Podobno pozakładali uwagi, ale przecież to półprodukt, jeśli się nie ma faktycznych śladów, więc nie wiem jak to rozwiązali - może jako zachęta żeby samemu tam się znaleźć i zapisać przebieg? W każdym razie najwyraźniej nie wykorzystali okazji w pełni.