Ласкаво просимо на форум OSM Ukraine!

Насколько я знаю, он активно рисует Мариуполь.

Zverik, а почему на форум, а не личным сообщением участнику?


Усі, хто мені написали - пам’ятаю, зв’яжуся :smiley:

Такого количества новичков за 2 дня я ещё не видел:
http://i.imgur.com/NO7Yi5v.jpg
via http://resultmaps.neis-one.org/newestosm.php

А ещё, сегодня размер карты Украины для OSMAnd превысил 500 МБ:
http://i.imgur.com/klspHr5.png
Ура!

Про OsmAnd - придется делить на части, похоже - слишком здоровая карта получается, нет смысла качать всю сразу, если нужны две части, например. Хотя, честно говоря, по опыту недавней довольно короткой поездки, понадобилось бы большое половины территории выкачивать, чтоб охватить все места пребывания. Прям не знаю - территория у нас небольшая, а данных довольно много, это и хорошо и плохо :slight_smile:

UPD: версия на официальном сервере намного меньше - 290 метров. Странно.

Я считаю, что только хорошо :slight_smile:
А вот про территорию - это весьма относительно…

А конвертер одинаковый? Может, в картах на сервере SviMik больше объектов?

Наткнулся на 2 интересные статьи об OSM в Украине.

http://zhzh.info/news/2009-07-06-5334 - картопати в Житомире, 2009 г.

http://texty.org.ua/pg/news/devrand/read/45655/Projekt_openstreetmap_zapustyv_novyj_legkyj_u_vykorystanni - статья о редакторе iD, 2013 г. Там есть интересная и немного печальная картинка - сравнение плотности данных у нас и в соседних странах. Интересно, за два года что-нибудь поменялось?

А можна по дорогам питаннячко… надибав в вікі реєстрик доріг Житомирщини і загорівся все відтегати, але виникло кілька питаннь:

  1. Як перевірити довжину відтеганої ділянки з тою яка в реєстрі
  2. Зв’язки я вже трошки зрозумів для чого вони (просто підглядаючи як зроблено), але користі в них поки не бачу, для чого вони? Якщо й номер дороги і все треба ставити конкретній ділянці, а загальний зв’язок тільки каже “що ото все те - то О-061621”.
  3. В сусідній Рівненській області ієрархія така (може воно й кругом таке) - відтинок дороги протеганий→зв’язок номеру дороги→зв’язок “місцеві дороги району Х, області У” . Як взагалі подивитись список цих зв’язків. Може вже є такий зв’язок по району Х, і області У - а я його не бачу. Як перевіритись?

Дяк за відповіді.

На сайте http://nadoloni.com/ есть линейка, с потмощью неё можно приблизительно померять расстояние.
Ещё для редактора JOSM есть плагин measurement, он точно измеряет длину линий.

Ну лінійка то ясно, але виходить трохи масло-масляне. Спочатку детально промальовуємо лінію, а потім або напоспіх, або знов таки детально по щойнопромальованому - лінійкою. Подвійна робота якась виходить. З JOSM ще розібратись треба… ну ок, треба - розберемось.

ЗІ я просто думав є якась фіча типу “довжина зв’язку” чи щось подібне яка сама порахує довжину ліній в зв’язку

В редакторі JOSM встановіть плагін
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/measurement
У окремому вікні буде відображатися сумарна довжина вибраних ліній.

Окремі ділянки позначають просто дорогу.
Загальний звязок формує автошлях, також містить додаткові теги: name, distance, wikipedia.

Виберіть ділянку дороги, буде видно чи вона включена в якийсь звязок чи ні.

Довжину звязку можна подивитися наприклад так:
http://ra.osmsurround.org/analyzeRelation?relationId=2301860

Це я так зараз напишу, “абипоговорить”. Те що зв’язок збирає все докупи - ясно й корисно впринципі, але для редагування він ж абсолютно не придатний. OSM впринципі зроблений так що навіть лінію яку промальовано з початку до кінця n разів потрібно розривати (мости, насипи, виїмки, тонелі і т.і.) Відповідно тегати потрібно кожну ділянку наново і так само як попередню. Це я до чого, от перейменували в Києві вулиці, конкретно Фрунзе на Кирилівську. В полях “Назва” змінено, а от назви іншими мовами залишились старі, і такі виправлення треба робити для кожного сегменту окремо, хоча це все є однією вулицею і зміни щодо назви там аналогічні кожному сегменту. Якби то можна було правити в зв’язку - немає питаннь, а так виходить і в зв’язку і окремий сегмент. Трошки є “дурної роботи”.

Дякую. корисна штучка.
Про те як подивитись чи включена конкеретна ділянка в зв’язок я розібрався, мене дещо інше турбувало, чи вклчюений зв’язок в зв’язок(але вищого рівня). На скільки я бачу(експерементальним шляхом) включити ділянку до зв’язку можна тільки якщо цей зв’язок був десь поряд. Але якщо хтось почав тегати місцеві дороги Житомирщини десь біля Попільні(пд-сх) і там створив собі зв’язок “Місцеві дороги Житомирщини”, а я з свого боку починаю тегати від Олевська(пн-зх) то того ж зв’язку я не побачу, бо він далеко не поряд, і створю свій зв’язок “Місцеві дороги Житомирщини” і виходить що зв’язків буде два, а по факту має бути один. Як це себе перевірити?

Забудьте браузерний редактор, він зручний тільки для незначних змін - вказати адресу будинку, додати поі, але не більше.
Назви іншими мовами не залишились старі, це просто iD некоректно відображає інформацію про об’єкти у яких є тег old_name:**, дивіться наприклад лінію http://www.openstreetmap.org/way/289901372
Якщо говорити про переіменування(а Фрунзе на Кирилівську переіменовував саме я: http://www.openstreetmap.org/changeset/28330414), то вони не такі й складні, використовуючи редактор JOSM:

  • завантажив звязок http://www.openstreetmap.org/relation/530662
  • пошуком вибрав всі об’єкти з name=“Фрунзе вулиця”, одночасно всім їм замінив name:** на old_name:, одночасно всім їм додав name:.
  • пошуком вибрав всі об’єкти з addr:street=“Фрунзе вулиця”, одночасно всім їм проставив addr:street=“Кирилівська вулиця”

Ну я впринципі вже призвичаївся, плюсом нового бразуреного редактора стало те що там вперше стало інтуїтивно ясно. До того я разів з 20 спробував шось в Portlach малювати - або ставало зовсім неясно, або було тяжковато, і повертався на “аналог”.

З Кирилівською ясно, в тегах дійсно змінено, але хто дивиться на ті теги ))) коли в більш зручній форму збоку то виведено, хто ж знав що там помилка.

Резумуючи: JOSM? - Значить JOSM! :slight_smile:

:slight_smile:
Щоб було легше призвичаїтися до JOSM прогляньте
http://learnosm.org/uk/josm/start-josm/
http://learnosm.org/uk/josm/more-about-josm/

А ещё есть дубликат обучалки с картинками на Надолони Олега и отличный ролик Зверика про то, что не так страшен чёрт JOSM, как его малюют.

Какой редактор удобнее, каждый решает сам :wink:

Ну юзабіліті, як на мене в JOSM хромає на обидві ноги з вивернутими колінами… ну то тема про фломастери, але всетаки він корисний. З’єднались дороги
http://osmrm.openstreetmap.de/relation.jsp?id=5344080 TBC…

На F-Droid вышел Османд версии 2.1.1. Намного, нет, не так, НАМНОГО быстрее чистой двойки. Карта летает.
Рекомендую.

OsmAnd Maps & Navigation - таки дійсно дуже крута штука. І головне, оффлайн карти працюють супер і не потрібно якось морочити собі голову (як в гугл).
Юзаю з плей маркету: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand

Ще б якось там голосові підказки українською з’явилися - було б взагалі відмінно!

Штука крута відносно. Все залежить від наповнення векторних карт OSM, яке ми з вами робимо.
Я ставив, але зніс її. Користуюся Orux Maps, правда з векторними картами під неї, які беру на http://www.openandromaps.org/

Ще виникло таке питання: є десь база/збір всіх варіантів рендерінгу OSM карт?
От щоб зайти і побачити що є отакий варінт https://a.tiles.mapbox.com/v4/mapbox.wheatpaste/page.html?access_token=pk.eyJ1Ijoib3BlbnN0cmVldG1hcCIsImEiOiJncjlmd0t3In0.DmZsIeOW-3x-C5eX-wAqTw#16/50.4521/30.5257 і http://maps.stamen.com/watercolor/#12/50.4506/30.5243 отакий. Виглядає круто! А може є ще щось краще?