Tak, tylko trzeba zainstalować klucz od GUGiK. Tutaj jest opis: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=494921#p494921
Sprawdź na liscie warstw czy adres nie zaczyna się od tms:tms:
Jeżeli tak, to usuń pierwsze tms:
http://v3.mrowka.org/adresy/#12/51.9286/15.5433
W Zielonej Górze niedawno włączono gminę wiejską Zielona Góra w struktury miasta, w związku z czym nastąpiła zmiana nazw ulic w miejscowościach należących do przyłączanej części.
Co za tym idzie - trzeba tam pozmieniać nazwy ulic, np. Budowlanych zmienić na Łężyca-Budowlanych.
User krokodyl pisała o tym kilka dni temu:
Dzień dobry. Zielona Góra - miasto, gmina miejska z dniem 01.01.2015 wchłonęła Zieloną Górę gminę wiejską powiększając powierzchnię miasta i tworząc z obszaru gminy wiejskiej nową dzielnicę “Nowe Miasto”.
https://mac.gov.pl/aktualnosci/zmiany-w … ym-panstwa
http://bip.zielonagora.pl/system/obj/38 … I-2015.pdf
Sołectwa-wsie w byłej gminie wiejskiej zyskały statut jednostek pomocniczych (poddzielnic), w TERYT-cie występują jako integralne części miasta, a ich ulice weszły w skład ulic miasta Zielona Góra, których liczba w mieście zwiększyła się o ponad 500.
Zapewne z tego samego powodu co w Warszawie przy wchłanianiu przez aglomerację miejską Wesołej, zaistniała potrzeba rozróżnienia ulic o tej samej nazwie. W celu uniknięcia powtórzenia istniejących już ulic np. Agrestowa w Zielonej Górze, w byłych już wsiach Drzonków, Krępa, czy Łężyca, zdecydowano o dodaniu przedrostka do ulicy w postaci Drzonków-Agrestowa, Krępa-Agrestowa, Łężyca-Agrestowa itd. Są to oficjalne nazwy ulic. Wydaje mi się, iż taka aktualizacja jest potrzebna, ponieważ nowe nazwy ulic będą funkcjonowały przez co najmniej kilka najbliższych lat.
Sprawdź na liscie warstw czy adres nie zaczyna się od tms:tms:
Jeżeli tak, to usuń pierwsze tms:
Dzięki, ani chybi to będzie to.
Nie sprawdzałem na tej maszynie, gdzie nie widziałem mrówek, ale powtórzyłem kroki na drugiej i wyszło tms:tms:.
Antblant jakiś czas temu stworzył wizualizację pokazującą pewne braki w adresacji. Przykładowo - Łodź: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/51.7683/19.4451
A co trzeba zrobić, żeby zadziałała pojawiająca się przy odpowiednim przybliżeniu ikonka “Otwórz w JOSM”?
Pomysł jest w sumie genialny, bo z jednej strony można mieć przegląd ogólny, którego ze względu na rozmiar do JOSMa nie załaduję, z drugiej - edycja w JOSM jest wygodniejsza.
Tyle, że mi nie działa - na chwilę się pokazuje suwak po prawej stronie, jak ruszę myszą, to znika - i tyle…
W sumie - równie dobrym, jeśli nie lepszym pomysłem byłaby możliwość kliknięcia na konkretnej gwiazdce i przejścia do edycji obiektu w iD, z od razu zaznaczonym obiektem. Nawet jeśli to nie ten obiekt wymaga zmiany (znów przykład okolic Tarnowa - tam adresy są poprawne, tylko ulice nie mają nazw), to ustawienie edytora w odpowiednim miejscu wiele da.
A co trzeba zrobić, żeby zadziałała pojawiająca się przy odpowiednim przybliżeniu ikonka “Otwórz w JOSM”?
Trzeba w ustawieniach JOSM włączyć “remote control” (zdalne sterowanie).
Jeśli ktoś ma ochotę, nadgraniczne miasteczko Gubin jest do poprawienia po wczorajszym imporcie: http://v3.mrowka.org/adresy/#13/51.9561/14.7483
Gmina Sulejów i Opoczno są do wypieszczenia po wczorajszym imporcie: http://v3.mrowka.org/adresy/#11/51.3709/20.1839
Gmina Sulejów i Opoczno są do wypieszczenia po wczorajszym imporcie: http://v3.mrowka.org/adresy/#11/51.3709/20.1839
Nie mam pojęcia, jak potraktować te dwa: http://v3.mrowka.org/adresy/#17/51.40325/20.25207
Nie mam pojęcia, jak potraktować te dwa: http://v3.mrowka.org/adresy/#17/51.40325/20.25207
Wg podkładu EMUiA ten odcinek nosi nazwę ‘Osiedle Wymysłów’: https://www.openstreetmap.org/way/331977301
Gmina Rzgów (okolice Łodzi) jest do ogarnięcia po imporcie http://v3.mrowka.org/adresy/#13/51.6738/19.4868
Gmina Rzgów (okolice Łodzi) jest do ogarnięcia po imporcie http://v3.mrowka.org/adresy/#13/51.6738/19.4868
Ogarniam, ale “na czuja”, bo nie mam jak zweryfikować, gdyż geoportal nie działa. Przy okazji odkryłem 72 szkoły w okolicy Parterowej, ale nie poprawię bo… geoportal nie działa.
Gmina Poraj (na południe od Częstochowy) jest do wypieszczenia po wczorajszym imporcie: http://v3.mrowka.org/adresy/#13/50.6492/19.2585
Hej, frakcjo warszawska! Gmina Żabia Wola jest do ogarnięcia przez chętnego po imporcie adresów: http://v3.mrowka.org/adresy/#12/52.0058/20.7068
Uwaga, gmina Żabia Wola wymaga specjalnej atencji przy poprawianiu, bo widzę, że tam występuje nietypowe podejście - ulica o tej samej nazwie potrafi ciągnąć się przez kilka miejscowości, przykład: https://www.openstreetmap.org/way/368274420
Co zrobić w takiej sytuacji? Pociachać ulice zgodnie z granicami i końce poprzyklejać do granic (jak w powyższym przykładzie).
Dlaczego ciachać na granicach? Co to ma dać? Adresy i tak mają addr:city…
http://v3.mrowka.org/adresy/#7/51.951/18.666
różowe mrówki są na zaniku, kiedy będzie ich zero to proponuję tym razem jeszcze nie obniżać tradycyjnie progu metrów, a dać sobie czas na zmapowanie do zera żółtych, jest ich już rekordowo mało ( http://v3.mrowka.org/adresy/stats ), potem zostanie już tylko stopniowe zwiększanie dokładności i ogarnianie nowych importów, jaką docelową odległość w metrach proponujecie?
Obniżyłem próg zanim zauważyłem Twoją wiadomość, ale zmiana jest już cofnięta. Punktów powyżej 200m było 9025.
Jeśli chodzi o docelową odległość to moim zdaniem każdy budynek z adresem powinien mieć zaznaczone wejście do którego prowadzi droga/chodnik. Ale mówimy tutaj o bardzo odległej przyszłości
Czy portal z adresami v3 będzie w najbliższym czasie ponownie działał, bo od dwóch dni mam komunikat "Strona internetowa jest niedostępna.
Mrówki wróciły