Всі вихідні я провів час виправляючи межі Дніпропетровської області (і ще не закінчив). Я помітив, що вони нанесені, але доволі не точно. Це дуже добре помітно на кадастровій мапі, коли в якості фону на максимальному наближенні використовується ОСМ разом з шаром з кадастровим поділом.
Я виправляти?
В JOSM завантажте потрібний адмін. кордон. Відкрийте фонове зображення (краще ортофотоплан з Кадастрової мапи).
У веб-оглядачі відкрийте кадастрову мапу також з ортофотопланом і шаром кадастрового поділу. Збільшить масштаб до рівня кадастрових ділянок (червоні межі районів та сині межі границь стануть світло зеленими). Щоб розібратись де який район чи область клацніть по ділянці з одного боку від межі, потім з іншого, у виринаючій підказці з’явиться інформація про ділянки і до якої області/району вони належать. Так по кадастровій мапі можна визначити як проходить межа адмін поділу. Вона може проходити по краю забудови, берегу чи фарватеру річок, польових дорогах, краях лісосмуг та інших об’єктах на місцевості. Але вона не може проходити розрізаючи населені пункти навпіл, або по полю, якщо по знімку добре видно, що це поле обробляється як єдина ділянка і по своєму вигляду є однорідним цільним об’єктом місцевості.
Тепер перейдіть до JOSM і в ньому, використовуючи отримані відомості посуньте лінію, що означає межу так, як вона проходить на місцевості,відповідно до кадастрової мапи.
Будьте обережні, всі кордони в Україні зібрані у мільтиполігони!
Якщо ви не маєте достатнього досвіду роботи з ними, не вилучайте лінії, що входять до їх складу — тільки пересувайте точки, так щоб утворилась вірна геометрія проходження кордонів.
PS. для того щоб мати хоча б якісь орієнтири, додайте в JOSM шар (АТУ) Межі АТУ:
tms[12]:http://atu.geoportal.org.ua/maps/atu.geoportal.org.ua/megi/{zoom}/y{y}x{x}.PNG
tms[12]:http://maps.logica.org.ua/atu.geoportal.org.ua/megi/{zoom}/y{y}x{x}.PNG
але він дасть тільки дуже приблизну інформацію про проходження кордонів, основними орієнтирами все одно є об’єкти на місцевості!