Nie można jakoś budynków zaimportować z http://gis.nowasol.pl/ albo podłożyć do JOSMa?
http://gis.nowasol.pl/arcgis/rest/services/NS_Adresy_Plan/MapServer/
Nie można jakoś budynków zaimportować z http://gis.nowasol.pl/ albo podłożyć do JOSMa?
http://gis.nowasol.pl/arcgis/rest/services/NS_Adresy_Plan/MapServer/
Problem z miejskimi GISami jest taki, że sama wstępna korespondencja mailowa o ponowne wykorzystanie informacji publicznej to co minimum miesiąc, a nawet nie wiadomo czy coś się da ugrać. A ewentualne dane trzeba jeszcze zoptymalizować i przepuścić przez procedurę importowania. W tym czasie to my zdążymy całe miasto narysować.
Poza tym widzę, że w BDOT są budynki
U was też tak Geoportal wariuje? U mnie wszędzie biało.
U mnie tak samo.
Znaczy się, to jednak nie u mnie
Przespałem…
Statystyka: http://mapa.abakus.net.pl/miejski_sprint/edycja_4.php
Yarl możesz wrzućić do pierwszego posta
Chciałem przypomnieć lub poinformować niektórych mapujących, że JOSM posiada możliwość korekcji prostopadłości - klawisz Q.
Postępy zaktualizowane.
Koledzy, ja rozumiem, że to się nazywa sprint, ale przy tak dobrych podkładach foto nie odwalajmy bylejakości
I przy okazji. czy drogi wewnątrz działkowe (przykład niżej) to track czy path?
Path bym dawal
Zgodnie z WIki OSM, jeśli przejedzie samochód to service (track tylko do pól i lasów). Najlepiej popatrzeć czy jakieś podwórka mają bramy wjazdowe albo czy stoją jakieś zaparkowane samochody.
Po ogródkach działkowych w Polsce się generalnie nie jeździ. Brama jest zamknięta a administrator otwiera aby wpuścić dostawę żwiru, kamienia czy wwieźć betoniarkę. Także samochód tam nigdy nie przejeżdża. Najwyżej czasem wjeżdża i zaraz wraca. Zatem highway=path albo wręcz footway.
Przejeżdża przejeżdża. Klucz/e są w posiadaniu działkowiczów, a wjazd jest dopuszczalny pod pewnymi względami. Ze znajomej mi działki, te warunkowe wjechanie samochodem jest często naginane przez użytkowników. Ja skłaniałbym się do track 3 lub 4, ale na pewno nie path.
Przekonałeś mnie. Track i access=private
Czyli równie dobrze może być path, bo działkowicze i tak znają drogę i wiedzą, gdzie mogą wjechać, a pozostali i tak nie wjadą, o ile nie zaproszą i nie wpuszczą ich działkowicze (czyli zysk z takiej drogi widocznej na mapie/nawigacji żaden). U mnie akurat nie ma takiego problemu: albo są drogi i może sobie jeździć kto chce (nie ma bram do tych dróg), albo są ewidentnie za wąskie na auto i wtedy tylko path pasuje.
Jak są za wąskie to wiadomo że path. Ale mówimy o innej sytuacji. Ground truth.
Nie jest to przedmiotem dywagacji.
Ujmę to inaczej. Na chodnik pod blokiem (który to chodnik jest ewidentnie chodnikiem i do tego jest jedyną “drogą” prowadzącą bezpośrednio do bloku) też można pod pewnymi warunkami wjechać (np. z dostawą mebli, robią to też służby ratownicze, a zdarza się, że robią to również mieszkańcy). Czy z tego wynika, że powinniśmy te chodniki tagować jako drogę (nie wiem, highway=living_street lub highway=service)? Z całą pewnością nie. Na ogródkach działkowych też są ścieżki, czasem na tyle szerokie, aby dojazd z dostawą obornika itp. był możliwy, ale jeśli zasadniczo są to ścieżki za zamkniętą bramą, to tagowanie tego jako track bo użytkownicy działek nagminnie łamią uchwalone przez siebie prawo jest błędem.
Z tą całą pewnością to bym się tak nie rozpędzał Przykład “chodnika”, który moim zdaniem, zasługuje na driveway.
Cóż zmienia dla tagu drogi to czy jest ona zamknięta dla ogółu czy nie. Jak zamknięta to jest ścieżką, a jak zlikwidują / otworzą na stałe bramę to z urzędu stanie się trackiem Do tego są podgrupy tagów aby taką drogę odpowiednio opisać.