Czy serwer jest gotowy na ogólnopolskie obciążenie? Bo jestem pewien, że są media w PL które chętnie ją zamieszczą Czy stowarzyszenie umieści mapkę na FB? Będzie można chociaż ze znajomymi się podzielić.
Najpierw parsuję opisy granic obwodów z PKW, co jest dosyć trudne - trzeba poprawiać błędy odbiegające od przyjętego przez nich formatu, a i tak wszystkich błędów nie udało się wyeliminować.
Następnie konwertuję nazwy ulic z danych PKW do tych przyjętych w OSM za pomocą Nominatim.
Każdemu budynkowi przyporządkowuję nr OKW - swoją drogą mam surowe dane z przyporządkowaniem - można je wrzucić do OSM tylko nie wiem czy jest sens i jakiego tagu użyć.
Generuję diagram Voronoya za punkty przyjmując budynki.
Łączę wygenerowane wielokąty.
Coś jest nie tak z generacją kafli gdzie występują drogi z prędkościami różnymi od kierunku jazdy? Nie są wyświetlane te odcinki - przynajmniej u mnie od kilku dni.
Tak, tak. Już o tym wspominałem i jest o tym w instrukcji. Jednak od kilku dni zauważyłem, że kafle w ogóle przestały reagować na odświeżanie.
Nie jest to rozwiązanie problemu, ale zawsze - przed wejściem na w/ostzm czyszczę pamięć podręczną przeglądarki z ostatniej godziny i ładują się aktualne kafle.
Świetne, nie sądziłem, że mamy tego tak dużo. Mógłbyś dodać też jakiś kolor dla brakujących tagów i najlepiej jako osobna warstwa? Np. najpierw dla primary będziemy pracować nad tym jak z mrówkami
Pomysł dobry, ale jeśli chodzi o primary to można równie dobrze wszystkim dać surface=asphalt z automatu. Problem zaczyna się dopiero od dróg secondary w dół, bo one potrafią być wyłożone kostką, płytami betonowymi, a nawet i gruntowe. Postuluję więc zrobić wizualizację, ale dla secondary właśnie (zamiast primary).
Spokojnie - nie zamierzam tego robić. Chodziło mi o to, że stan krajówek (w naszym przypadku są to primary) jest przewidywalny, więc lepiej byłoby skierować oczy ku secondary, by kierowcy na nas nie klęli niszcząc zawieszenie aut Lepiej pojechać asfaltową tertiary niż gruntową secondary (przynajmniej ja wolę). Oczywiście jest jeszcze tag smoothness, ale to ciągle pieśń przyszłości.
@Zibi
Tak, wczoraj na szybko zrobiłem.
Dodałem cieńsze secondary i tertiary. Zmieniłem styl linii, teraz jest biało-czarna. Trochę dziwnie to wygląda ale pozwala łatwiej wyłapać braki, np. tu (widzę 3) lub tu.
Kolejna warstwa pokazująca użycie tagu width na drogach <=primary (później może wyższe). Kolory rozróżniają przedziały: pomarańczowy<=3, 3<żółty<=6, zielony>6. Warstwa nie pokazuje na razie wartości nieliczbowych (np. z przecinkiem, literką m, średnikiem?, itp.).
Od pewnego zoom szerokość linii powinna pokrywać się z rzeczywistą szerokością drogi (o ile wartość tagu jest poprawna). Powinna, ponieważ nie przetestowałem tego dokładnie, ale w josm myślę, że jest to do sprawdzenia (przyda się użycie przeźroczystości). Gdyby jednak z szerokością linii było coś nie tak, dajcie znać. Ja też spróbuję to sprawdzić.
Wśród wartości tagu jest sporo kwiatków (np. nazwa ulicy, kilka wartości ze średnikiem, liczba ujemna, przedział liczbowy i ogromne szerokości ulic). Może później dam to na jakiegoś pada.