Wizualizacje i analiza danych

Niestety łącze nastawione jest na odbiór, nie na nadawanie. Z kabla telefonicznego 1Mb na wyjściu.

Pierwsze czytanie Twojej propozycji (wtedy niezrozumianej) wywołało we mnie drobny sprzeciw. Myślałem, że na siłę chcesz wsadzać POI na obrysy. Po czytaniu drugim (porannym), wiem o co chodzi. Później pokombinuję i zobaczymy.

Pierwsza wersja warstwy
yes - czerwone, pozostałe - fioletowe (liczba dla porównania: 19,6k). Więcej w napisach (nazwa i w nawiasie wartość tagu building) od zoom=14.

Mam wrażenie, że tego może być dużo.

EDIT: Dodałem kółka dla building z samymi nazwami na node (liczba: 1k). yes - pomarańczowe, pozostałe - niebieskie.
Można się pokusić o oddzielną warstwę dla wszystkich building na node (liczba 2,1k).

Zmieniłem zielony na fioletowy, żeby nie sugerować, że taka sytuacja jest właściwa.
Na marginesie - obiektów zamiast ubywać, przybywa.

Nowa warstwa zawierająca znaczki dla place=city/town/village rozróżnione ze względu na wyposażenie w tag wikipedia. Białe - tag występuje, czerwone - brak. Od zoom=10 city/town - większe, village - mniejsze (dzięki czemu będzie można rozróżnić i zacząć od “ważniejszych”). Od zoom=13 - wartość tagu wikipedia (jak zwykle tekst poucinany, może po przeprowadzce na serwer wystawię przez proxy).

PS. Prośba do importowych wyjadaczy - na niższych wartościach zoom widać (od zachodniej granicy do okolic Płocka, na południe od Grudziądza, okolice Tarnowa) regularne kształty w brakach. Pasek ciągnie się też dalej lecz został już w pewnym stopniu “załatany”. Podobna sytuacja widoczna jest na innych wizualizacjach (np. populacji). Zauważyłem to wcześniej i wygląda, że jest to jakiś problem z importem miejscowości, może brakuje jakiegoś tagu, bez którego nie zostały dokonane późniejsze importy. Popatrzcie na to.

Na podstawie danych adresowych z OSM stworzyłem podział Warszawy na komisje wyborcze z wizualizacją wyników http://mapawyborcza.pl/warszawa_pr2.html

Ciekawe, zwłaszcza porównując z mapą PKW: http://prezydent2015.pkw.gov.pl/325_Wyniki_Polska/14

Może dało by się zrobić mapę z podziałem na komisje wyborcze dla całego kraju?
Wybory powtarzają się, moglibyśmy mieć wizualizację ładniejszą niż PKW :wink:

Skąd wziąłeś dane do tej mapy ?

Edit - już widzę csv na stronie PKW…

Bardzo fajne. Pochwal się jak wygenerowałeś granice obwodów :slight_smile:

Super sprawa. Widzę że jest już cała Polska:
http://mapawyborcza.pl/

Czy serwer jest gotowy na ogólnopolskie obciążenie? Bo jestem pewien, że są media w PL które chętnie ją zamieszczą :slight_smile: Czy stowarzyszenie umieści mapkę na FB? Będzie można chociaż ze znajomymi się podzielić.

Najpierw parsuję opisy granic obwodów z PKW, co jest dosyć trudne - trzeba poprawiać błędy odbiegające od przyjętego przez nich formatu, a i tak wszystkich błędów nie udało się wyeliminować.
Następnie konwertuję nazwy ulic z danych PKW do tych przyjętych w OSM za pomocą Nominatim.
Każdemu budynkowi przyporządkowuję nr OKW - swoją drogą mam surowe dane z przyporządkowaniem - można je wrzucić do OSM tylko nie wiem czy jest sens i jakiego tagu użyć.
Generuję diagram Voronoya za punkty przyjmując budynki.
Łączę wygenerowane wielokąty.

Dobra robota MARC12, gratulacje!
Marek

Coś jest nie tak z generacją kafli gdzie występują drogi z prędkościami różnymi od kierunku jazdy? Nie są wyświetlane te odcinki - przynajmniej u mnie od kilku dni.

No faktycznie. Zwykłe maxspeed przeniosłem na nowy serwer a na starym zatrzymałem i wywaliłem tabelę. Za jakiś czas poprawię.

Chyba mapa z ostatnimi zmianami nie działa prawidłowo. Na każdym poziomie zoomu widać inne zmiany, czasem nawet sprzed kilku dni.

Tak, tak. Już o tym wspominałem i jest o tym w instrukcji. Jednak od kilku dni zauważyłem, że kafle w ogóle przestały reagować na odświeżanie.

Nie jest to rozwiązanie problemu, ale zawsze - przed wejściem na w/ostzm czyszczę pamięć podręczną przeglądarki z ostatniej godziny i ładują się aktualne kafle.

Może ktoś ma jakiś sensowny pomysł.

Drogi <=primary (linie) zawierające tag surface. Dla zoom=14+ tekstowa wartość tego tagu (może legenda nie będzie potrzebna ;)).

Świetne, nie sądziłem, że mamy tego tak dużo. Mógłbyś dodać też jakiś kolor dla brakujących tagów i najlepiej jako osobna warstwa? Np. najpierw dla primary :slight_smile: będziemy pracować nad tym jak z mrówkami

http://osmapa.pl/w/drogowe/?lat=53.01075&lon=18.61787&zoom=13&ol=GF

Czarny - brak surface (na razie dla primary)
Na warstwie z surface biały oznacza wartość nieobsługiwaną (można zgłosić) lub wartość błędną.

Warstwy powinny być odświeżane co godzinę (chyba, bo przenoszę pomału i zaczynam się gubić ;))

Pomysł dobry, ale jeśli chodzi o primary to można równie dobrze wszystkim dać surface=asphalt z automatu. Problem zaczyna się dopiero od dróg secondary w dół, bo one potrafią być wyłożone kostką, płytami betonowymi, a nawet i gruntowe. Postuluję więc zrobić wizualizację, ale dla secondary właśnie (zamiast primary).