Zasadniczo trzeba szukać charakterystycznych kształtów, a nie po małej ilości elementów. Wbrew pozorom ta ikonka nie jest taka prosta, bo jest po skosach, a to oznacza szare piksele zamiast czarnych, a więc po zwykłym przeskalowaniu do 14x14 wyszło tak: . To nie wina formatu, tylko samej koncepcji graficznej.
Ehh może jednak ta budka nie jest taka zła… Atrybut w postaci gazety też nie jest taki oczywisty, bo ktoś mógłby pomyśleć, że to siedziba redakcji lokalnej gazety.
@dammat: Jeszcze porównam z innymi zestawami ikonek (bo np. człowiek z HOT podrzucił mi wczoraj świetny pomysł na sklep z częściami samochodowymi!), ale coraz bardziej skłaniam ku koncepcji gazety 16), ponieważ w tej rozdzielczości nic bardziej oczywistego mi się nie udało wymyślić.
Natomiast gruntownie przemyślałem sprawę mylących “ikonek” i się z tym zasadniczo nie zgadzam z takimi obawami, bo żaden symbol nie jest jednoznaczny. Nie słyszałem na przykład, żeby ktoś protestował przeciwko ikonom supermarketu i sklepu osiedlowego, chociaż takie same koszyki są w marketach elektronicznych czy budowlanych, ani ikonki straży pożarnej, chociaż przecież mogłaby oznaczać ognisko.
Jakoś wcześniej mi to umknęło (dopiero wczoraj na spotkaniu w Sosnowcu do mnie dotarło), ale warto w tym wątku wspomnieć, że Mateusz szykuje solidną przebudowę jeśli idzie o wyświetlanie dróg na domyślnej mapce w ramach GSoC:
Rzecz, która mi przeszkadzała od zawsze na OSM to próba wyświetlenia niemal wszystkiego na raz i niezbyt przemyślana kolorystyka. Trzymam kciuki za ten projekt.
Jak może już zauważyliście, na serwery OSM dostała się nowa wersja stylu openstreetmap-carto (v2.30.0) - chyba ze 2 miesiące tym razem się zeszło, ale są oczywiście różne fajne rzeczy, np. kolejne nowe ikonki (typu parkingi rowerowe, ławki, sklepy monopolowe, pamiątkarskie, meblowe, komórkowe, obuwie czy optyk) i kolejne etykietki (typu bankomat, wypożyczalnia samochodów i rowerów czy drzewo - wreszcie! https://www.openstreetmap.org/node/417927852). Tu jest pełniejsza lista zmian do poczytania sobie:
hehe wiedziałem, że po coś je dodaje Co do drzew to były już w poprzedniej zmianie. Najważniejszy dodatek to jednak historic=monument. Trochę łyso to wyglądało jak wyświetlane były małe pomniki a ogromne rozpoznawalne i widoczne w całej okolicy już nie
Drzewa były ale ta zmiana dodaje wyświetlanie nazw, tak przynajmniej jest w opisie. A historic=monument wyświetla się o jeden poziom wyżej niż małe pomniki, tu można porównać: https://www.openstreetmap.org/#map=17/50.02968/19.96200
EDIT2: Czytając jednak dalej zastanawiam się czy nazwa nie powinna być jednak zmieniona na “Kozia Górka”, gdyż zostawiając obecną równie dobrze można by zmienić nazwę szańca na bardziej potoczną widoczną w tekście a chyba nie oto chodzi
Ja bym dał H-Górkę i C-Dołek by uniknąć epatowania wulgaryzmami - a taki zapis skrócony jest często spotykany. W description można to rozwinąć.
Nie wiem też dlaczego nazwa jest tu przypisana do pomnika a nie obszaru. A same szańce to piękny przykład tagowania pod renderer.
To ta domyślna mapka (“podstawowa”), nic nie trzeba więc włączać - co najwyżej odczekać aż się odświeżą kafelki w danym miejscu, bo to musi chwilę potrwać.
Ma wrażenie że linie wysokiego napięcia są nieco za bardzo eksponowane. Tak na dobrą sprawę sieć na tym przykładzie nieco przypomina pajęczynę i wizualnie idąc nad drogami bardziej przykuwają uwagę niż teoretycznie szersze ciągi dróg http://www.openstreetmap.org/#map=14/50.0034/21.9412 Może winny mieć nieco przeźroczystości, jaśniejszy kolor, cieńszą linię? Jak uważacie?