Львів і область

Мав сьогодні зустріч з організаторами. Остаточно вирішено, що робити будуть на базі OSM із залученням місцевих молодіжних організацій. Загалом за 3 тиждні заплановано виїзд на місцевість (Новий Розділ) для тренігу місцевих волонтерів, і польовогу сбору треків та даних. Організатори обіцяють забезпечити навігаторами місцевих + фінансування на бензин та інші витрати. Одному цим займатись не дуже хочеться (я не маю досвіду маппінгу в таких промислових масштабах). Чи може хтось зі спільноти ще долучить до цього івенту?

Запостив в твіттерок, може хтось зголоситься прєднатись

Хочу приєднатись, але треба більше інформації. Ну і плюс треба буде зустрітись, обговорити напрямок роботи і взагалі що потрібно від спільноти. Ще бажаючі?

Чи просили організатори якісь дані у міськради? Наприклад адресну схему, реєстр шкіл, садочків, лікарень, держустанов, заводів, фабрик?
Частину цієї інформації можна було б внести з дивана, це значно б полегшило роботу на місцевості.

Спрошу для собственной уверенности. Можно ли вносить в OSM информацию с сайтов городских советов?

Например, вот:
http://krm.gov.ua/article/view/174
(список школ)
Можно ли отсюда взять адреса и телефоны?

Или вот:
http://www.krm.gov.ua/article/view/298
(детальный план территории) В правом нижнем углу написано: “Заказчик - Краматорский городской совет”. А бывает ещё написано, что заказчик - Краматорский исполком, если это имеет значение.
Можно ли отсюда взять геометрию объектов?

Или вот:
http://www.krm.gov.ua/article/view/354
(зоннинг посёлка, находится в самом низу статьи)
Можно ли отсюда взять названия улиц?

Извините за оффтоп.

Доброго дня всім.
Картографи, гарна новина по Львову.
Є інфомрація про майже всі адреси Львова + всі офіційні назви вулиць https://docs.google.com/spreadsheets/d/13tUpiy2aomTpAHvOcluNXVR_ZsMzpsdOAA1b5ckQ5h8/edit?usp=sharing
Думаю це дозволить зробити карту значно точнішою.
Окрім того є перелік дуже багатьох комунальних установ Львова
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fEIgdC7MfY4_k4HkwDGDn7OP3aZlYCNBbAAR3tPSgUw/edit?usp=sharing

А також є застаріла карта, але з дуже багатьма адресами
http://city-adm.lviv.ua/map

Давайте зробимо Львів точним і класним :slight_smile:

Традиційно, а що з ліцензією на дані?

Інформація з міської ради, не секретна і не ДСК, будь хто може її отримати написавши інформаційний запит.
Що до переліку та сама ситуація. Пишите інфозапити і Вам її нададуть. Просто трошки більше пощастило, що є координати.
Що до карти це розробка МЦІТ. Сама карта вже давно трошки застаріла. Завантажувати її не можна, але для перегляду доступна.
Назви вулиць це офіційна інформація, доступна за інфозапитом.

Технічне завдання ще в процесі розробки.

Я сам слабо уявляю, як то все буде. Навіть точної дати назвати поки не можу. Але в ключі збору даних для ОСМ і “навчання” волонтерів (потенційних нових користувачів ОСМ) - задача ніби не складна.

На скільки я розумію, географічно ти знаходишся за межами Львівській області? Спитав на рахунок компенсації за проїзд для OSM-рів з інших міст - ніби пообіцяли оплатити. Так що приїзди - бажаючих допомогти зі Львова щось взагалі нема :frowning:

Ці додатки є? В них є щось корисне?

Бачив лише зонування. Ось воно:

географічно я зараз у Львові, так що трохи простіше))

Подивився техзавдання, схоже, з цим генпланом нам і не треба волонтерів саме по завданню - соціальна інфраструктура - лікарня, школи-дитсадки, церкви вже повносили. Волонтери допомогли б з поі і можливо адресами у приватному секторі, що саме по собі корисно, звичайно, але не необхідно по ТЗ.

Як я бачу, що може допомогти вирішити ОСМ: онлайн-мапа (до речі, мапа на реальних даних чи на дампі? проблеми тимчасових випадків вандалізму на реальних даних не вирішиш), для друкованої мапи більша частина шарів буде готова звідси, багатомовність (даних для цього не вистачає поки, правда).

З чим ми не допоможемо: дизайн мап - друкованої та онлайн - треба спеціаліста, топографію та зонування прийдеться накладати окремо.

Угу. Перестарались. Для місцевих роботи в рамках того ТЗ мало лишається. Але попіарити серед них ОСМ не завадить. + там з треками біда. Треба туди зїздити і помотати кола по місту і навколо - бо на разі всі вирівнювали знімки по різному. Ну а всі інші деталі (друк, дизайн, сайт) - це вже виходить за рамки співпраці з ОСМ.

Хм, “за 3 тиждні” - это как раз сейчас. Есть ли информация о том, как продвигаются работы на местности? И продвигаются ли они вообще? :slight_smile:

Апдейт від організаторів:

23 - квітня - захід у Новому Роздолі по OSM. Володя - організовує на місці хлопців, організовує доступ на територію сірки, організовує приміщення і людей для лекції про OSM.
Олег на авто спільно з місцевими трекає місцевість (місто+ територія Сірки), уточнює карту Нового Роздолу, вносить в базу OSM.

30 квітня - квест для дітей у Новому Роздолі - організовує Антоніна спільно з Ірцею. Володя готує перелік об"єктів, які мають бути нанесені на карту. Квест робимо по карті підготовленій Олегом. Під час квесту - робимо фото обєктів, збираємо контактні дані, позначаємо на мапі з координатами.

Антоніна вносить дані після квесту до OSM. До 10 червня Олег фіналізовує максимально уточнену мапу в OSM - після чого віддаємо в дизайн.

До речі, хто має бажання - приєднуйтесь (Larry0ua, на жаль, не зможе). GPS-треки то я зберу, але от що вийде із залученням нових користувачів і з обробкою чужих даних, я наразі слабо уявляю

По организации у меня опыта ноль. Единственное, что приходит в голову - проинформировать местных студентов и старшеклассников.
Предлагаю выложить данные после сбора на какой-нибудь файлообменник. В каком виде они будут? Фото, видео, аудио? С привязкой или без?
Если с привязкой - то проще, можно разделить на группы по уже имеющемуся пирогу.
Если без - то сложнее. Наверное, разделить пачками поровну.

Сам могу помочь разве что с обработкой (если ВНЕЗАПНО не навалится что-то неотложное).

Фото с привязкой можно залить на Mapillary. Видео - может быть, тоже, не знаю.

Минутку. 23-30 апреля? У нас же уже май о_О

Организаторы уже готовят машину времени к запуску :smiley:

не вышло установить на видеорегистратор - говорит, что не совместим :frowning: