Als je de tags van Hendrikklaas bedoelt. is een forumlid
Bij zo’n nieuw wegproject kom je gauw andere mappers tegen.
De eerste schets de lijn waar ergens construction is, de ander gaat lopen, dan zijn er kaarten beschikbaar, allemaal in een tijdsbestek van een jaar, wie begint en wie pakt het weer op. Dan zomaar ligt het een paar maanden stil met tekenwerk en een ander pakt het op van een kant.
Zo’n, is niet in een paar uur af, dan heb je wel eens dubbele datum er in staan.
Wie gaat de landerijen naast de weg goed intekenen, is vaak naar achteren geschoven, want of je moet een foto hebben of een goede kaart.
Met de routelijnen is men vaak rapper, als het topografische.
Op detail verder discussiëren:
Alles is niet verkeerd, als ik het in een oogopslag bekijk.
Op sommige punten heb ik ook mijn vraagtekens.
Wat is het uitgangspunt, welke data heb je tot je beschikking, gpx, foto, of een tekening of data op gps coördinaten.
Nu zie is dat die tunnelbak fietspad, wel nagenoeg op zijn plaats ligt, en de eerder getekend constructie fietspad niet. Maar nog niet weggehaald is.
Is dit de manier om een tunnelbak te tekenen benamen.
Het verschil tussen topografisch tekenen en routelijnen teken.
Hoe teken je topografisch een brug en hoe routegrafisch (bridge=yes).
Hier worstel ik ook mee.
RWS data overzetten vanuit een shape file naar osm.
Moet ik dan de brug building=bridge noemen ( op en polygon), dacht het niet.
Maar het wegdek, area:highway=bridge Pas op allemaal, experimenteel. Ik heb het dan nog niet ingetekend.
Is een tunnelbak wel een culvert, een culvert stroomt water door.
Ga je ook meer topografisch de weg intekenen area:highway=yes met surface. Of hang je die twee meter grasblokken aan de route lijn.
=construction of open, en is de tussenvorm, ogenschijnlijk, alleen de opritten nog een gedeelte op construction zetten zodat er niet over wordt gerouteerd, zo lijkt het hier wel.
Bij het fietspad dan net weer een andere methode, die niet begrepen wordt.
Heeft de mapper een kaart in JOSM eronder gelegd? Welke?
Met Bing kom je er niet.
Ik begrijp je, …, en dan komt het relativeringsproces.
Iemand begint aan een verkeersplein maar maakt het niet af,…
edit: na m boeringa gepost, deels herhaling.