все эти супербензины - это по большому счету маркетинговые ходы, не думаю что они вписываются в стандартные нормы iso. за рубежом за такие домыслы и выдумки без соответствующих сертификатов говорят больно бьют по карману. я думаю не стоит вводить путешествующих в ступор уникальными марками, а местные итак разерутся. темболее что марки бензинов евро, аляска, эко и прочие - меняются с частотой проводимых рекламных компаний.
На сайтах АСЗ (напр.) заправки часто пронумеровані, напр. Укрнафта 19/012.
Як краще записувати цей номер, щоб можна було знайти через пошук? (поки що пишу в alt_name)
Хочу получить выборку “недоАЗС”: точки, у которых есть теги fuel:=, но нет тега amenity=fuel. Составил такой запрос в Overpass-Turbo: http://overpass-turbo.eu/s/8ye
Но он не работает: в выборку попадают объекты, имеющие тег amenity=fuel.
Скажите, что я делаю неправильно?
Намагався трохи впорядкувати зоопарк назв, брендів, мереж і т.п. Звів наразі групи великих мереж (опечатки, регістр, переклад).
Інф. про бренди збирав у Google-таблицях
Які „звірі“ зустрічаються можна побачити тут (це парсинг вибірки (оновл., 7.04.15)), і це вже є частково впорядковано.
Добре б впорядкувати хоча б бренди та додати цей тег до усіх (брендованих) АЗС.
Тоді легше робити вибірки і порівнювати з офіційними даними (з сайтів мереж АЗС).
У цьому плані є цікавим відкритий інформаційно-аналітичний ресурс „АЗС України“, там є дані з багатьох мереж АЗС.
Зробив сторінку Заправки, там можна накопичувати офіційні дані щодо заправок і порівнювати з OSM. Також рекомендовані найменування брендів/мереж можна буде перенести з Google-таблиць.
Список АЗС Мережі АЗС Приват (Авіас) є у них на сайті в xls-форматі з GPS-координатами. Хто у нас може валідатор зробити? Для порівняння які АЗС уже є в ОСМ, а які потрібно внести.
У переліку на Avias, як і на деяких інших сайтах є списки адрес АЗС.
Чи хтось робив аналізатор наявності в OSM для списку адрес?
Це були би корисно для багатьох цілей (адреси банкоматів, банків, філіалів, мереж і т.д.).
Теж питання — як тегувати такі адреси:
с.Байковцы, а/д Доманово-Ковель-Черновцы-Мамалыга, 319+300 км
с.Млыновцы, а/д Умань-Львов-Краковец, 437 км
пгт.Стрижавка, ул.Киевское шоссе, 2-ой км
с.Бохоники, ул.Гниванское шоссе 2 км
c.Петрик, а/д Львов-Знаменка, км 337+560
…
Насколько я знаю, сейчас в OSM нет тега для таких случаев, хотя встречаются они нередко.
Как костыль можно писать, например: addr:place=а/д Львов-Знаменка, км 337+560
При этом, если объект находится вне полигона населенного пункта, то addr:city=*** тоже нужен. А ещё желательно добавить addr:city:=*** (на разных языках); это можно взять с населённого пункта.
А вот это интересно.
Это действительно улицы? Если да, то они должны быть обозначены через отношение associatedStreet. Но как обозначить километр?.. В addr:housenumber его писать точно не стоит. А куда, не знаю.
Возможно, таким же костылём написать addr:place=улица Гниванское шоссе, 2 км…