Niestety na razie nie udało mi się, zgodnie z obietnicą, postawić tego dla publiki, bo serwer, na którym chciałem to zrobić, zaliczył awarię i na razie leży.
Ponieważ podkład EMUiA jest ważny dla osób usuwających mrówki, pozwoliłem sobie przygotować instrukcję krok po kroku dla laików - użytkowników Windows, z pominięciem używania konsoli:
Odnajdujemy katalog instalacyjny Java (zakładam że zainstalowana bo jest niezbędna do działania JOSM), w nim folder “bin” i plik keytool.exe. Zaznaczamy plik i kopiujemy Ctrl + C
Przechodzimy na pulpit, klikamy PPM (prawy przycisk myszy) i wybieramy “Wklej skrót”
Następnie PPM na dopiero co utworzony skrót i wybieramy Właściwości
Do pola “Element docelowy” doklejamy dostarczone przez kolegę eBin polecenie konsolowe:
Zapisujemy zmiany i zamykamy okno właściwości.
6. Kolejny raz PPM na utworzony skrót i wybieramy “Uruchom jako administrator”
7. Konsola zada nam pytanie, wpisujemy “yes” i zatwierdzamy klawiszem ENTER
8. To już koniec, mozemy dodać WMS w JOSM:
Wcześniej utworzony skrót na pulpicie nie jest już potrzebny, można go usunąć
czy Geoportal publikuje gdzieś informacje o aktualizacjach ortofoto? czasami natykam się na miejsca gdzie zdjęcie zostało zrobione w czasie budowy/ remontu, a dobrze byłoby wiedzieć kiedy podkład osiąga stan faktyczny
Przygotowuję patch’a do JOSM-a, który zmienia sposób zaczytywania danych z warstw WMS oraz usprawnia cache’owanie. Jeżeli chodzi o Geoportal, to sprawdza się całkiem fajnie, co do np. podkładu iMPA z nazwami ulic - to są generowane większe napisy, może to i dobrze
(wydaje mi się, że lepszych zdjęć niż na zoom 22, Geoportal nie posiada)
Nie ma jeszcze zaimplementowanego ładowania warstwy WMS z pliku, ani “uzbrajania” cache, wzdłuż ścieżki GPX.
Wszelkie uwagi mile widziane.
PS. Ta wersja poprawnie interpretuje nagłówki cache’owania, a po drugie - trzyma w cache najwyżej X obiektów, a potem podmienia ściągnięte pliki, więc nie ma potrzeby, by przy każdym starcie czyścić cache, jak słyszałem, że niektórzy robią
Już chyba od tygodnia nie mogę skorzystać z podkładu trail.pl, który jest dostępny domyślnie w JOSM. Wyświetlają się czerwone kafle. Komuś działa trail.pl? Obecna przerwa jest dosyć długotrwała…
Wybaczcie, że jeszcze raz, ale natknąłem się właśnie na to sam, a pozostało bez odpowiedzi.
Jak uważacie? Można?
Są zdjęcia lekko nowsze od geoportalowych i chyba lepszej rozdzielczości. Warunki ponownego wykorzystania tutaj, bo ja nie bardzo się na tym znam
Można. Jak chcesz być całkiem w zgodzie z ich warunkami to powinieś wysłać im mail na adres BG-informacjapubliczna@um.warszawa.pl - z informacją, że planujesz rysować w OSM z ich podkładów.