Marimil, dzięki za kolejną aktualizację mapy narciarskiej. W międzyczasie zmapowałem obszarami Białkę i “oświetliłem” ośrodek w Jurgowie.
Czy ikonki wypożyczalni sprzętu mogłyby mieć nazwę (w sensie tagu name), jeśli jest podana?
Panowie narciarz ze mnie nie jest, ale podjąłem próbę poprawnego zmapowania stoku w Przemyślu http://www.openstreetmap.org/changeset/29474873 z racji tego że powoli zbliżam się do mapowania w jego okolicy. Zrobiłem to na podstawie mapki z ich strony http://www.posir.pl/przemysl-stok/pliki/mapa2010.jpg więc winno być dość kompleksowo, ale boli mnie że nie wiem jak całość tego obszaru ogarnąć w jeden obszar relacją. Fajnie by było gdyby cały ten obszar wyświetlał się również na głównej z opisem jak powiedzmy dla “landuse=industrial” wraz z nazwą firmy, tyle że tu coś w ten deseń ale z recreational.
niech będzie relacja albo landuse cokolwiek, byle się wyświetlało jak innym
widzę na opensnowmap.org wyświetlają się się trasy które dodałem, ale bez wskazania kierunku ani obszarów zjazdowych. Proszę poprawcie bo nie wiem co robię źlę
Fakt renderuje się wszystko i tak jak trzeba, choć ten render też by można dopracować. Wyciąg w Arłamowie to skoro jest z prawej na lewo to widać kolejka idzie do góry nogami
Koledze wmyrda zapewne chodzi o to, że w niektórych przypadkach (chyba właśnie jadących z prawej na lewą) ikonki są do góry nogami. Może czas pozwoli się za to zabrać.
Natomiast, niezależnie od ikonek do góry nogami, warto by maperzy-narciarze przejrzeli pozostałe wyciągi. Znalazłem kilka, gdzie wyciąg ma ten sam kierunek co stok.
Ja powolutku przeglądam listę wyciągów w Polsce. Dla mnie najważniejsze jest żeby lista aerialway była kompletna, a tagi prędzej czy później się dorobi.
Linia wyciągu przesunięta pod ślady GPS. Już wcześniej zrobił to kolega @Monterek, pozwoliłem sobie jeszcze dokładniej ją wrysować (miałem kilkanaście śladów). Dodałem też trasę pod wyciągiem.
Przy okazji wstępnie ogarnąłem ośrodek w Bachledowej Dolinie na Słowacji (mają teraz wspólny karnet Tatry Ski z ośrodkami po naszej stronie), a przynajmniej te trasy i wyciągi, które udało mi się zaliczyć.
Wszedłem na ich stronę i znalazłem mapę , ale od Google http://www.zlotystok.info/kontakt-2/. Wypowiadali się może na temat przyczyny zmiany? Ciekawy jestem co do przyczyn porzucenia OSM na konkurencje w jednak dość dobrze zmapowanym rejonie.
Jak mapować wyciągi krzesełkowe (nie tylko narciarskie) - jako jedna linia z dołu do góry, czy jako owal? Oczywiście niektóre wyciągi dopuszczają możliwość zjechania w dół, ale zmapowanie wyciągu tak jak tutaj: https://www.openstreetmap.org/way/15408736 nie daje informacji gdzie jest góra, a gdzie dół, czyli o zasadniczym kierunku (zwrocie) wyciągu, chociaż na pierwszy rzut oka jest dokładniejsze niż mapowanie jedną linią.
P.S. Wiele krzesełek działa także w lecie, ale postanowiłem odświeżyć swój wątek narciarski bo sezon w pełni. Jeśli to złe miejsce na dyskusję o mapowaniu wyciągów - proszę o przeniesienie.