OSM ulepszenie

Myslę że warto aby w osm.org była możiwość tworzenia własnych map na zasadzie jak to się robi w google. Czyli prywatna nakładka na mapę w przegldarce z punktami własnymi prywatnymi poi czy liniami itp.

Obecnie aby móc coś takiego robić trzeba korzystać z google a przecież to pewnie by przydało się masie ludzi. Bo sam mam kilka map na google maps z jakimiś własnymi odniesieniami typu (tu byłem w roku takim i owakim) - super jak by byała taka mołziwość na OSM.

Nie trzeba.

Super, a gdzie to można przetłumaczyć na polski?

Tutaj.

Jednak w OSM jest to przydatne do rozwoju osm a nie korzystanie z dodatkowych witryn. Ja się nie skuszę na kolejne konto na kolejnym serwisie i robienie konglomeratów zamiast kompaktów.

Tam nawet nie można założyć konta :wink:
Logowanie odbywa się poprzez istniejące konto OSM, Bitbucket, Github lub Twitter.

Bijecie dziś rekordy w lakoniczności. =}}}

Szybko coś potłumaczyłem i jeszcze coś dodam, potem trzeba będzie jeszcze doszlifować (czasem trzeba przełożyć bardziej łopatologicznie, bo brak kontekstu, a czasem właśnie lepiej skrócić komunikat, bo z kontekstu wiadomo o co chodzi), ale bardzo się cieszę, że jest takie narzędzie! Jak nic będzie to super “selling point” dla różnych znajomych, którzy chcą coś pokazać na mapce.

W tej chwili bardzo ważne, że jest to na wolnej licencji (głupawa, ale de facto typu BSD) i można sobie nawet zrobić lokalną wersję takiego serwisu, ale moim zdaniem jeszcze ważniejsze, żeby z czasem dołączyć to jako standardową funkcjonalność głównej strony - jak niedawno trasowanie. W ten sposób funkcjonalnie bardzo podgonimy Google, a same nasze dane już są dużo lepsze.