A można poziomice jako nakładka? Jak ktoś chce, to sobie włączy/wyłączy.
“U mnie” np. wolę bez poziomic, bo są guzik warte — nijak nie odzwierciedlają rzeczywistości, ale w innych rejonach już mogą być przydatne.
Mapa całkiem fajna.
A można poziomice jako nakładka? Jak ktoś chce, to sobie włączy/wyłączy.
“U mnie” np. wolę bez poziomic, bo są guzik warte — nijak nie odzwierciedlają rzeczywistości, ale w innych rejonach już mogą być przydatne.
Mapa całkiem fajna.
Jakby ktoś szukał inspiracji, to polecam spojrzeć na
http://osm.org.il/Israel%20Hiking/IsraelHikingMap.html
Izraelczycy mają bardzo fajną mapę topo ze szlakami. Są i poziomice, i cieniowanie.
Swoją drogą, jeśli każdy narodowy projekt OSM robi swoją mapę topo, to znaczy że ze stroną główną OSM coś jest bardzo nie halo…
To przy okazji przeglądania Izraelskiej mapki, trafiłem też na norweską MTB: http://osm.reitstoen.com/
Jak dla mnie - to potrzebne są dwie rzeczy:
Problem jest z brakiem dobrych danych o ukształtowaniu terenu dla całego świata (jeśli chce się dostępne na otwartej licencji - to tym bardziej nie ma).
A te dane są złe:
http://www.viewfinderpanoramas.org/dem3.html
?
Pozostaje ustalenie z Jonathanem możliwości wykorzystania.
Rozdzielczość ta sama co w ogólnodostępnym SRTM, czyli raczej słaba.
SRTM w zupełności wystarcza do map turystycznych. A niedługo powinna być dostępna wersja 1-sekundowa. Ale SRTM nie obejmuje obszarów podbiegunowych. W tym wypadku chyba tylko Viewfinder Panoramas jest łatwo dostępne.
Przy okazji, zrobiłem warstwice z SRTM dla Polski w formacie OSM:
http://www.gmaptool.eu/pl/content/warstwice-polski-srtm
A propos OSM w turystyce:
- naviki.org - planowanie tras rowerowych
Coś u mnie nie działa, zapętla się:
user@host:/tmp$ wget http://naviki.org
--2015-01-04 16:20:16-- http://naviki.org/
Translacja naviki.org (naviki.org)... 212.83.57.101
Łączenie się z naviki.org (naviki.org)|212.83.57.101|:80... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 301 Moved Permanently
Lokalizacja: http://naviki.org/naviki/start/ [podążanie]
--2015-01-04 16:20:18-- http://naviki.org/naviki/start/
Ponowne użycie połączenia do naviki.org:80.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 302 Found
Lokalizacja: http://naviki.org//naviki/service-pages/single-pages/catchall [podążanie]
--2015-01-04 16:20:18-- http://naviki.org//naviki/service-pages/single-pages/catchall
Ponowne użycie połączenia do naviki.org:80.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 301 TYPO3 RealURL redirect M961
Lokalizacja: http://naviki.org/naviki/service-pages/single-pages/catchall/ [podążanie]
--2015-01-04 16:20:18-- http://naviki.org/naviki/service-pages/single-pages/catchall/
Ponowne użycie połączenia do naviki.org:80.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 302 Found
Lokalizacja: http://naviki.org//naviki/service-pages/single-pages/catchall [podążanie]
--2015-01-04 16:20:19-- http://naviki.org//naviki/service-pages/single-pages/catchall
Ponowne użycie połączenia do naviki.org:80.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 301 TYPO3 RealURL redirect M961
Lokalizacja: http://naviki.org/naviki/service-pages/single-pages/catchall/ [podążanie]
--2015-01-04 16:20:19-- http://naviki.org/naviki/service-pages/single-pages/catchall/
Ponowne użycie połączenia do naviki.org:80.
...
Pisałem w pośpiechu i pewnie odruchowo uprościłem - pomogło tradycyjne dodanie www na początku http://www.naviki.org.
Jeszcze jeden serwis - tym razem do planowania i drukowania mapek do biegów na orientację, czyli OpenOrienteeringMap:
A co sądzicie o tym?Mapa pomorskich szlaków rowerowych na podstawie OSM.
http://members.upcpoczta.pl/w.racek/mapa.html
Ja co do pierwszego wpisu.
Ja zwiedzam bardzo intensywnie kraj i kraje ościenne. Głównie korzystam z mapy OSM.org więc i jadę tylko rowerami około 10 000 km rocznie. Dla mnie to mapa podstawowa przez co też ją zaczełem od niedawna rozwijać aby ktoś tak jak ja mógł korzystać turystycznie z niej dobrze.
Mnie mało interesują drogi dla auto i nawigacja samochodowa z OSM a tylko POI i miejsca oraz obszary turystycznie ciekawe.
Obecnie jest to lepsza mapa niż Google maps dla mnie. Brakuje w niej bardzo wiele ale z czasem będzie tego coraz więcej jak znajdą się ludzie z takimi zainteresowaniami
Jak najabardziej jest dobra więc dla turystów.
A co sądzicie o tym?Mapa pomorskich szlaków rowerowych na podstawie OSM.
http://members.upcpoczta.pl/w.racek/mapa.html
Ogólnie pomimo tych uwag powyżej i tak jestem pod naprawdę dużym wrażeniem włożonej pracy. Trzymaj tak dalej.
Fajne
Tylko proszę - dałoby radę ustawić height: 100%, jak mapa zajmuje mi mniej niż połowę ekranu na wysokość, to głupio się ją przegląda.
Ładując stronę, leci parę 404/403 to pewnie warto sprawdzić i poprawić.
No i mi troszkę przeglądarka muli przy przeglądaniu w dużej skali. Po szybkim sprawdzeniu - wychodzi że to L.geoJson’y są przyczyną. Wydaje mi się, że WaymarkedTrails oszczędza przeglądarkę ładując pierwsze X szlaków, a by załadować więcej, to prosi o zbliżenie. Nie za bardzo widzę lepsze rozwiązanie…
Poprawiłem trochę prędkość wczytywania szlaków. Możecie stestować? dzięki
Polecam włączyć oba cieniowania.
Mi w przeglądarce na androidzie na wifi chodzi bardzo szybko.Na 2G znośnie, na Hsdpa-bardzo dobrze.
Sprawdziłem - pod Google Chrome’em rzeczywiście działa szybko, ale pod Firefoxem jest masakra. I to nie jest kwestia prędkości wgrywania, tylko już obsługi samego JavaScriptu.
To ja nie wiem jaką ty masz wersje firefoxa. Testowałem na chrome, firefoxie i operze (wyczyszczone do zera - pamięć podręczna i reszta) i chodzi ok.
Firefox 36.0, z adblock’iem. Po wyłączeniu adblock-a działa tak samo ślamazarnie. Wersja na Windowsie. Pod Linuxem nie sprawdzałem.
Na linuxie z Firefox 35.0.1 jest tak samo, zabiera całego rdzenia.