Nagrody, puchary i inne badziewie

A w sumie ciekawe - daloby sie wygenerowac ranking pl-userów po ilości punktow/drog/itd zeby sobie zobaczyc kto jest w top-ten?

Ja mam jeszcze jeden pomysl: organizacje pozarzadowe moga wnioskowac do prezydenta RP o odznaczenia panstwowe. Mysle, ze to dobry pomysl by stowarzyszenie wyslalo przy okazji jakiejs okraglej rocznicy (np. w 2016 roku bedzie 10 lat fundacji OSM) wnioski o odznaczenie krzyzami zaslugi osob, ktore maja najwiekszy wklad w rozwoj mapy. Co mozna zrobic decyzja wladz stowarzyszenia w oparciu o wnioski czlonkow, mozna ten wspomoc sie statystykami.

Oplułem monitor poranną herbatą :wink:

Ale wiesz, ze ja mowie bardzo serio, i ze to jest totalnie realne?

złoty krzyż zasługi za walkę z mrówkami w OSM :stuck_out_tongue: A tak na serio to i tak wielu mapowiczów ma większy wkład w działania:

niż 90% ludzi, którzy w ostatnich latach ten order dostali. Co kto lubi, osobiście wolałbym dostać kubek niż order od jakiegokolwiek polityka.

Co do zasady order jest od Rzeczpospolitej Polskiej, a nie polityków :slight_smile:

@Rekrutacja: Jeśli będzie Ci się chciało męczyć temat, możemy w 2016 roku zorganizować plebiscyt wśród społeczności pt. “Kto Twoim zdaniem powinien dostać odznaczenie?” i na podstawie jego wyników złożyć wniosek.
Jednak podejrzewam, że wielu z członków naszej społeczności jest sceptycznie nastawiona do tej idei.

BTW: w 2016 będzie 5 lat istnienia stowarzyszenia OSM Polska.

Ja też chcę tylko kubek, taki większy, do kawy. :slight_smile:
Może kawa będzie smaczniejsza. :slight_smile:

Slusznie, do tematu wrocimy pod koniec 2015, jesli ktos bedzie jeszcze pamietal…

A teraz mozemy wrocic do naszych wlasnych pucharow :slight_smile:

Pojedyncze egzemplarze kubków można by zamówić. Kosztują w okolicach 25-30 PLN z dowolnym nadrukiem, tylko przy wysyłce mogą się stłuc. Natomiast indywidualnych gadżetów jest do wyboru sporo - podkładki pod kubki, płytki ceramiczne, blachy i wiele innych :slight_smile:

http://www.ksero-tecza.pl/nadruki-na-koszulkach-nadruki-na-kubkach-buttony.htm

Ja od dawna mam ochotę nagradzać symbolicznie co bardziej zawziętych (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) mapowiczów. Jednak mój zapał studzi myśl, że ktoś może poczuć się pominięty (“bo ja tyle mapuję i nie dostałem kubeczka, a tamten mapuje mniej i dostał”). Dlatego jest jak jest, czyli sprawiedliwie nikt nie dostaje :stuck_out_tongue:

Jakby wszyscy dawali, to każdy by dostał. Efekt skali :slight_smile:

Bo ja myślałem symbolicznie, a nie o kubkach realnych :slight_smile:

Realny kubek jest fajniejszy niż eurogąbka ;). Poza tym jest to też przełożenie na promocję projektu. Jak pisałem - wszystko jest kwestią dobrych metryk. Można by raz na kwartał robić podsumowanie aktywnych osób i w śród nich losować upominki. Jak kogoś pominięto to następnym razem będzie miał większą szansę (osoby, które już coś dostały nie biorą udziału w losowaniach przez jakiś czas). Zawsze będzie ktoś obrażony albo pominięty, ale bez przesady :slight_smile:

Jeśli robić indywidualne gadżety dla poszczególnych zwycięzców typu kubki, podkładki i inne o odpowiedniej powierzchni, to może umieszczać na nich dodatkowo szczególny dla tej osoby fragment mapy?

A moze zrobic automat, ktory pozwoli kazdemu na zrobienie sobie kubka z dowolnie wybranym fragmentem mapy? Bo ja na przyklad na szczegolnie zasluzonego zasluze sobie pewnie za dekade, a kubek z takim jednym skrzyzowaniem szlakow w puszczy kampinoskiej ktore kosztowalo mnie dwie wycieczki w teren to zrobilbym sobie juz teraz :slight_smile:

Dziecko mnie dziś spytało ile kilometrów dróg już narysowałem. No więc ja też chciałbym wiedzieć :slight_smile: Da się to jakoś sprawdzić?

Ja nie znam, ale to jest równie ciekawe.

http://hdyc.neis-one.org/?Rekrutacja

Pewnie trzeba zaimportować pełną bazę z historią i pobrać wszystkie highway w wersji 1 gdzie jesteś autorem i policzyć długość.

Prostsza wersja - wybrać overpassem z bazy do JOSM wszystkie drogi, których Rekrutacja jest ostatnim autorem, zainstalować wtyczkę measurement i zmierzyć ich długość :slight_smile: Wynik będzie trochę przekłamany, ale da już jakiś pogląd.
W JOSM da się też wyszukać wg różnych kryteriów, m.in. po wersji (version:1) więc można jeszcze bardziej doprecyzować wyniki.

O tym samym mówiłem dzisiaj ze swoją kobietą. Że jest tak mało edytorów OSM z mojej okolicy i bardzo niemrawaych że pewnie by trzeba było zrobić motywatora.

Myślałem o medalach typu:

100 edycji różnych punktów (dodanie) - brązowy medal
1000 srebrny
10 000 złoty
Potem jakieś inne poboczne rzeczy.

motywować jak najabrdziej tylko mądrze aby jedni nie robili czegoś na siłę czego nie ma lub na odwał niedokładnie.

Mnie wkurza punkt poi bez tytułu i opisu lub źle umieszczony. A tego jest cała masa.

Fajnie jak by był system nagród dla edytorów - także tych z ID przeglądarki oraz wgrywania gpx.

Było. Nic na siłę. Zawsze się znajdzie matoł , który będzie próbował zgarnąć nagrodę za niesportowe mapowanie.