Widzę, że rysowałeś budynki w gminie Hażlach. Czy skończyłeś już? W sensie, wyrysowałeś wszystkie czy jeszcze będziesz tam dłubał? Jeśli skończyłeś to zaraz wrzucę adresy łącząc je z obrysami.
Korzystając z okazji, mam kilka uwag:
rysując obrysy warto korzystać z podkładu Geoportal - zwykle jest lepszej jakości niż bing, dzięki czemu można wyłapać więcej szczegółów
można rysować obrysy dokładniej; np. ten obrys to tak naprawdę 4-5 budynków przylegających do siebie ścianami i posiadających różne adresy: https://www.openstreetmap.org/way/253596513
Jeszcze nie rysowalem wszystkie budynki w gminie, ale na chwile nie planuje rysowac wieciej. Jesli wrzucic adresow z obrysami trwa za duzo, tez mozesz mi dac plik .osm z adresow. Mysle ze ja moge importowac plik .osm z JOSM, tylko nie rozumie jak dostac ten plik.
Dziekuje za sugestie. Nie znalem podkladu Geoportal, ale teraz widze to w JOSM, i to naprawde lepsy. Bede uzywac ten podkladu nastepny raz. Juz poprawilem linkowany budynek. Zgadzam ze jest mozliwe do rysowac dokładniej z podkladu Geoportal, ale w Bing byl trudny do zobaczyc.
Czy mogę prosić o zaimportowanie numerów domów we wsiach w okolicy Magurskiego Parku Narodowego, a zwłaszcza:
Małastów, Pętna, Bartne, Pstrążne, Sękowa, Ropica Górna, Kunkowa, Uście Gorlickie, ewentualnie też: Rymanów(-Zdrój), Klimkówka, Krempna, Polany?
Dziękuję z góry.
Witam ponownie mam prosbę w miarę możliwości na wgranie punktów adresowych Kętrzyna/mazury spore miasto a brak adresówki. (ewentualnie podesłanie pliku to wczytam)
To ja poproszę kolejne
Gmina i miasto Wegorzewo
Gmina i miasto Pisz
gmina ruciane nida
gmina i miasto reszel
gmina kętrzyn
gmina /miasto jeżeli oddzielnie sępopol
gmina banie mazurskie
to były mazury
i na dokładkę gmina i miasto supraśl
Panowie prośba o import adresów w gminach na terenie Bieszczad czy jak wolą niektórzy Bieszczadów. Normalnie pytam Zbigniewa o update w momencie gdy zakończę wyrysowywanie budynków, dróg i lasów w całej gminie, ale nie ma szans bym wszystkie obszary o których mowa poniżej zmapował w jakimś bliżej skończonym terminie a sezon na wypady w góry powoli się zbliża a adresów brak
Dla tych obszarów brakuje adresów na terenie całych gmin
Może być tak że jakiś budynek typu parafia, przedszkole lub świetlica nie ma własnego numeru ? Bo czesto takie budynki w mojej okolicy nie mają przypisanego i to ostatnio mnie zastanawia. Może powód jest ich nowo powstanie.
Parafia nie ma adresu. Najczęściej ma go plebania, która jest pewnego rodzaju siedzibą parafii.
Ogólnie, dużo jest budynków, które nie ma ją przypisanego numeru adresowego i jest to całkiem normalne. Żeby budynek miał przypisany numer adresowy jego właściciel musi wystąpić do właściwego organu o nadanie takowego. Jeśli tego nie zrobi, budynek będzie sobie stał bez adresu.
Ale co ja widzę w tej Białej Podlaskiej? Budynki rysowane na budynkach? Tak się nie rysuje - trzeba to rozrysować jako dwie oddzielne, nienachodzące na siebie figury.
Proszę to poprawić (mam na myśli wszystkie takie przypadki na terenie Białej Podlaskiej), dopiero wtedy będę mógł zrobić import. Wcześniej nie da rady, bo się skrypt łączący adresy z obrysami wywala.
Dokładnie rzecz ujmując to dzisiaj wdrożenie przeszło z fazy testowej w produkcyjną. Zrobię import wkrótce.