Nie udało mi się odnaleźć WMSów prowadzonych przez geodezję Twojego starostwa, dlatego zamieszczam poniżej ogólnopolskie prowadzone przez GUGiK. Nie są do końca aktualne ale idelanie sprawdzają się dla OSM:
Działki:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl:80/wss/service/pub/guest/G2_GO_WMS/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/gif&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Dzialki,NumeryDzialek&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Budynki:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_BDOT_BUD_2010/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0&STYLES=default,default,default,default,default,default,default,default,default,default,default&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}&TRANSPARENT=true{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Jeśli chodzi o adresy to jest jeszcze EMUiA ale aktualnie nie można jej włączyć łatwym sposobem, tutaj jest opisany sposób: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=20775&p=4
Mam jednak nadzieję, że nie wprowadzasz adresów ręcznie, na forum są osoby które potrafią robić automatyczne importy i aktualizacje adresów, wystarczy jak poprosisz i wskażesz na której gminie Ci zależy.