Власне, зелена галочка стоїть (активна) на Даних, + активний супутниковий знімок + активні GPS треки, але після деякого часу роботи дані OSM темніють (як на скріншоті) і стають неактивними. Додаткових порожніх шарів не створював. При наступному глюці зроблі скрін усіх вікон програми.
Все вже знайшов. Справді, коли зелена галочка стоїть на одному із фонів, така вот ситуація виходить. А я думав глюк)) Перепрошую що потривожив.
Розумію, в базі даних, десь-там на сервері інформація зберігається відповідно до умов та правил.
Але запитання до програмістів, чи пробував хтось зробити так: вибираєш тег наприклад “Швидкість”, а в базу записується “Speed”. Або в базі об’єкт “Building”, а програма мені відображає “Будівля”
Якщо так зробити, коло користувачів програми збільшиться, та й помилок вважаю буде менше.
Звичайно, не знати англійської - це архаїзм, та все-ж… Хочеться солов’їної!
Voha, зверніть увагу на розділ меню “Заготовки”.
Вибираючи один з пунктів меню(усі вказані українською мовою), наприклад “дороги->дороги->місцевого значення” з’явиться вікно з можливістю вказати швидкість, кількість смуг, матеріал поверхні, при цьому всі слова будуть українською мовою, а після закриття вікна вставляться англомовні теги.
Для об’єктів яким уже задано теги на панельці “Теги” в самому верху написано опис українською мовою.
З часом з’явиться знання англомовних тегів і буде простіше вказати “highway=residential”.
Питання по JOSM. Як створити точку на виділеній лінії швидко(й безпечно ). В ID то робиться подвійним кліком, а в JOSM приходиться шукати “центральний” нод який буває ой як далеко.
Эм, беремо інструмент малювання точок (A) і ставимо на лінію, попередню переконавшись, що вона підсвітилася Тоді точка буде у лінії, навіть якщо курсор трохи в стороні стоїть
Вариант.
Ставишь точку рядом с линией. Выделяешь точку и линию (если рядом с линией точка только одна, линию можно не выделять). Жмешь либо N, либо J. В первом случае точка подтягивается к линии, во втором линия проходит через точку. В обоих случаях точка включена в линию.
Або “галя така балувана”, або я щось таки не розумію. Всерівно ж треба спочтаку створити точку, а простим кліканням точки створюються тільки в режимі креслення лінії. Якщо треба купа точок по кліку які не є в лінії - то треба купу разів повторювати -.
В JOSM бачу є багато чого корисного, плюс підлаштувати під себе можна майже все, але такі от “недопрацьовки” в базових речах якось трошки відлякують в сторону вже звичного ID