Samotne adresy - http://v3.mrowka.org/adresy/

hej!

Ja mam gorącą prośbę o dorzucenie do analizy występowania tagów addr:interpolation dla punktów i linii - z tego co widzę to większość tych danych jest dość słaba - albo nakładają się na już naniesione punkty albo są w dużej odległości od budynków, itp. Mając informacje, gdzie one występują będziemy mogli je zamienić na poprawne dane.

witam

ostatnio przedzierałem się przez krzaki w tym rejonie: http://www.openstreetmap.org/#map=16/54.0108/16.6280

to głównie mocno zarośnięte nieużytki. punkty adresowe naniesione na mapę oznaczają dawno opuszczone i zrujnowane zabudowania. często nawet nie ma tam już żadnych śladów po zabudowaniach. również po dawnych drogach nie zostało już śladu (ciężko było się przedrzeć z rowerem a nawet bez).

…no więc pokasowałem istniejące wcześniej tam drogi, a tu widzę, że użytkownik Dzido w najlepsze dorysowuje je spowrotem tylko po to żeby znikła mrówka.

Może by tak po prostu usunąć te nieistniejące punkty adresowe? Bo myślę, że jeżeli usunę drogę to znajdzie się jakiś inny chętny, który szybko ją dorysuje aby “zniknęła samotna mrówka”.

Drugie miejsce:

http://www.openstreetmap.org/#map=16/53.9493/16.4884

ewidentnie zostały dorysowane ścieżki tylko po to aby zniknęła mrówka. Na żadnym podkładzie ortofoto nie ma szans zobaczyć tam drogi. Ile jeszcze takich miejsc mamy?

Gdyby np. taka samotna mrówka została, to choćby dla frajdy bym się tam wybrał na rower pojeździć i sprawdzić ten adres dokładnie w terenie, a tak mrówki nie ma, i nawet nie wiem, że jest coś do zbadania.

Proponuję wprowadzić żelazną zasadę przy kasowaniu mrówek: TYLKO NA PODSTAWIE DOSTĘPNYCH DANYCH (lub wizyty w terenie)

Popieram. Ja - jeśli nie jestem w stanie na podstawie ortofoto ustalić przebiegu drogi - stawiam notkę informującą, że potrzebna pomoc kogoś lokalnego w ustaleniu dojazdu do danego miejsca. Rysowanie na oko/na czuja jest passe.

Przy okazji inna kwestia - Jatynka wygląda na miejsce, gdzie nie mieszkają ludzie. W związku z tym powinna być otagowana jako place=locality (zgodnie z tym co podaje wiki), zamiast rysować zgadywane drogi.

Kurczę, to tłumaczy dlaczego rysując po Stravie natykam się na ścieżki i drogi poprowadzone kompletnie bez sensu całkiem niedawno (bo do kasowania importów z UMP to już przywykłem). Drodzy mrówkowicze, używajcie Stravy, podobno teraz jest także w JOSM!

Taka drobnostka, ale z tych co ułatwiają życie - jeśli ktoś często szuka jakiejś miejscowości w TERYT, może przydać mu się wtyczka-wyszukiwarka, którą można zainstalować sobie np. w Firefoksie: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/teryt/
Napisałem głównie dla siebie, ale może komuś też się przyda.

+1

nowe, zielone mrówki, czyli miejscowości bez kodów pocztowych będą naprawiane jakimś automatem/ importem czy to już tak zostanie i będzie znikało “ręcznie”? jeśli tym drugim sposobem to kiepsko to widzę, inna sprawa że przy takim widoku usuwanie innych mrówek jest mniej wygodne, kiedyś już to proponowałem ale czy nie dałoby się dodać do strony opcji odznaczania który typ mrówek ma być wyświetlany?

Z tego co wstępnie sprawdzałem to jakieś 20% można poprawić automatem (w promieniu 1km od punktu miejscowości znajduje się adres z takim samym addr:place i z uzupełnionym kodem pocztowym). Nie mam obecnie tagu addr:city w bazie, więc możliwe że można więcej poprawić z automatu.

Pomyślę wieczorem nad przerzuceniem tych punktów na osobną warstwę.

licznik czerwonych mrówek zmierza ku zeru, myslę że powoli można szykować zmniejszenie dystansu :slight_smile:

Zmniejszyłem do 400m :slight_smile:

Jak postępować gdy punkty adresowe zaimportowane z emuia.gugik.gov.pl zawierają tylko nazwisko w nazwie? Mamy ulicę Józefa Patelskiego w Kwaczale i adresy Patelskiego. Zapytanie do Google’a w postaci “Kwaczała Patelskiego” zwraca adresy wyłącznie w postaci skróconej (samo nazwisko), niezależnie od źródła. Imię pojawia się tylko w przypadku wpisu w wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Patelski

Dodać imię do adresów.

Tak myślałem. Nie wiedziałem tylko jak poradzą sobie skrypty aktualizujące adresację. Przecież z gugiku znowu dostaną wersję skróconą a na mapie będzie pełna.

Skrypty sobie poradzą, a szczególnie gdy na adresie jest addr:street:sym_ul

Jak nie będzie, to włączy się heurystyka, która w większości przypadków zachowa nazwę w OSM.

To jeszcze pytanie o podwójne imiona bo http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Znakowanie_dr%C3%B3g_w_Polsce#Nazewnictwo_ulic nic o tym nie wspomina. W OSM mamy ulicę Władysława Stanisława Reymonta a zaimportowane punkty to Władysława Reymonta. Równać do podwójnego imienia czy pojedynczego? Mamy jakąś ogólną zasadę?

Ja jestem zwolennikiem skracania do jednego, chyba że na tabliczkach i w terytach są dwa imiona.

Szkoda, że nikt wcześniej nie informował, że w JOSM można przy pobieraniu jako podkład użyć v3.mrowka.org.
Nie trzeba wówczas przeskakiwać między przeglądarka a JOSM.

Nikt, powiadasz? A trzeci post w tym wątku?

Okolice Nowego Targu są do ogarnięcia dla chętnego: http://v3.mrowka.org/adresy/#11/49.4431/20.1771

Okolice Częstochowy po niedawnych importach: http://v3.mrowka.org/adresy/#11/50.8315/19.4698