Dzień dobry,
Chcę wprowadzić punkty adresowe żeby potem wykorzystać te dane w Systemie Wspomagania Decyzji w Straży Pożarnej. Wymyśliłem że wprowadzę ściągnięte dane ze strony: http://www.codgik.gov.pl/index.php/darmowe-dane/prg.html
i z czasem będę je poprawiał do tego co jest w rzeczywistości. Jak jest nie tak to trudno. Ale całego powiatu nie będę przepisywał np. z geoportalu bo za dużo roboty, no chyba że praktykanta dostanę pod opiekę. Nam potrzebne są punkty adresowe do łatwego naprowadzania zastępów do zdarzenia. Te dane już wprowadziłem do systemu u nas ale chciałem też dać do OSM i poprawiać jak by były niepoprawne. Bondziszki przepisałem z geoportalu, ale to dużo czasu pochłania. Rzeczywiście dane mogą się nakładać i tego nie przemyślałem.
Złe podejście. Powinieneś był poruszyć ten temat na tym forum, wtedy prawdopodobnie zaproponowałbym, że zrobię import w sposób PRAWIDŁOWY dla interesującego Cię obszaru.
Moim zdaniem lepiej jak coś jest a wymaga delikatnego przesunięcia lub zmiany np. jednej literki (na Polską), niż żeby nie było nic. W końcu to rozwój projektu, a ludziom korzystającym z np. Osmand dojazd do celu. Z tego co zauważyłem to punkty są bardzo dokładne. Jeśli jednak Zbigniewie uważasz inaczej kasuj mój pomysł. Nie obrarze się. Tylko kto inny i kiedy wprowadzi takie cenne dane
Dla każdego zaimportowanego punktu trzeba będzie coś poprawić (tagowanie, kodowanie, duplikaty…). Przychylam się do zdania Zibiego, czyli import do cofnięcia i ponownego zrobienia, w poprawny sposób.
A kto zajmuje się importami adresów w Polsce na ten moment?
Wieczorem zrewertuję ten import, a potem zacznę importować. Nie poprawiaj już tych danych, bo będę miał jeszcze więcej roboty.
Jeśli chodzi o gminę Raczki - trzeba poczekać na zakończenie wdrożenia adresacji w iMPA: http://raczki.e-mapa.net/
Podobnież w przypadku gminy Filipów: http://filipow.e-mapa.net/
Osobom zainteresowanym polecam polobbować we właściwych urzędach gmin, żeby jak najszybciej te wdrożenia zostały zakończone
Gmina Jeleniewo i Przerośl ma już adresy z iMPA. Pozostałe gminy zasilę z EMUiA na dniach.
Adresy dla gminy Raczki są gotowe, ale chcąc zintegrować je z obrysami, zauważyłem, że prawie wszystkie obrysy są wyrysowane do nieskalibrowanego binga. W związku z tym najlepiej byłoby, aby ktoś (najlepiej ich autor, czyli user Raczek) poprzeciągał je we właściwe miejsce.
Jako, że ich przesunięcie obrysów w tej gminie ma różny wektor najlepiej zrobić to w oparciu o numer changesetu. Czyli: pobieramy dane, patrzymy w historię jaki nr ma zestaw zmian, w którym został wysłany dany obrys, w JOSM naciskamy CTRL+F i wpisujemy np. changeset:10890850 i tak po kolei z każdym zestawem zmian, do skutku.
Chodzi o to, żeby JOSM zaznaczył Ci budynki wysłane w konkretnym zestawie zmian, i żebyś mógł je przeciągnąć we właściwe miejsce. Normalnie można by przeciągnąć wszystkie, ale w przypadku gminy Raczki każda miejscowość jest inaczej wyrysowana (o inny wektor przesunięta).
Oczywiście, chodzi mi o wyrównanie tych budynków do podkładu z geoportalu.