По часам есть еще довольно полезный валидатор - http://openingh.openstreetmap.de/evaluation_tool/?setLng=en
Навряд я більш досвідчений в мапингу, та й відео не дивився, тому можливо ви вже показували ці способи. Але сподіваюся, що комусь це знадобиться:
1. Можна вирівнювати ортогональні будинки по розміру, положенню та куту відносно якихось двох точок (дороги, наприклад). Дуже зручно, коли вже промальовані декілька будинків і їх треба вирівняти. Робиться так: обвести зовнішнім контуром всі будинки, виділити будинки з цим контуром і дві точки, відносно яких хочете вирівняти будинки, натиснути Q. Виглядає це ось так:
і в результаті матимемо (контур потім можна видалити)
2. Якщо будинок не ортогональний, то тоді необхідно використовувати плагін AlignWayS. Я користуюся ним дуже часто. Суть дуже проста - можна зробити якусь лінію паралельною до іншої. Але при цьому можна вибирати точку повороту, а також задавати можливість зберігати кути або довжину ліній фігури. Важко пояснити на словах, але воно того варте http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/AlignWayS
Подскажите, автор перевода http://learnosm.nadoloni.com/ru/ — осмер? Почему этот перевод сделан на отдельном сайте, а не в дереве learnosm?
Наткнулся на это видео к 10-летию OSM:
http://youtu.be/7sC83j6vzjo
На 00:31 Донецкая, Луганская, Волынская, Львовская, Закарпатская области и Крым выделены ярко-белым. Очевидно, был какой-то импорт в начале 2009 года. Интересно было бы узнать, что это было.
Це osm-ukraine імпортував межі сіл і міст, якщо не помиляюся
Илья обратись к olehz. Он занимается вроде бы этой картой http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=19149&p=6
Найцікавіше з сьогоднішнього щоденника:
Last Week on OSM - наглядне відображення останніх змін у вибраній області
08:51 Морфологический корпус же
09:36 а ведь раньше через задние выходы можно было шастать свободно, но потом лавочку прикрыли
13:06 Стадион ФК Оболонь третий по значимости в Киеве, все остальное серединка на половинку
17:00 Москаленко же. Пафосные вношения флага университета под не менее пафосный гимн included
26:24 Стилобат там вроде ж двухэтажный не? Северная часть физ-хим корпуса - это кафедры и библиотеки учебников. (кажись, по расшатнной памяти: 2ой этаж - библиотека учебников младших курсов и кружок юных ученых а над ним в каком-то порядке клин. фарма, пат. физ, биохмия, мед. химия, мед. физика. Была еще латынь, но ее еще при мне выперли в морф)
40:47 не, там намертво завинченные двери и банкомат. Вход - рядом, северо-восточнее, с огражденной территории
43:20 разве ршпрцфн зувуыекшфт не подразумевает именованную площадь?
47:31 вспомнил старые добрые срачи про запал вент шахт метро на викимапи и смахнул скупую мужскую слезу
48:52 N уже не комильфо?
57:13 бюст
1:00:44 апостроф - это же твердый знак расово украинский. Если в слове не слышится твердого знака , значит и апострофа там нету.
Но вообще, автор молодец, мапь еще.
- Прописал.
- Про Оболонь не в курсе, у меня нет знакомых футбольных фанатов или жителей Оболони
- Точно, Виталий Москаленко! У меня плохая память на имена. Помнил, что фамилия очень в тему…
Нынешний ректор - Екатерина Амосова, кажется. - Про высоту точно не знаю - под него можно зайти/заехать, но этажность со спутника не видно. Кстати да, надо будет отметить как стилобат… наверное. Совсем разбитый был во время записи.
- Тоже не в курсе - по фото не видно
- Не обязательно площадь. Есть пешеходные улицы (самый просто пример - Арбат), я же отмечаю вообще все достаточно крупные места, где пешеходной надо обозначить область, а не вей.
- That’s why we CAN have good things :3
- э?
- Ага, уже отметил как бюст.
- С произношением еще плохо - чтобы привыкнуть, надо слышать постоянно, а мне негде.
PS. Допилил, вытянув из имеющихся обрывков всё, что мог.
Амиго, я немного рисую, когда есть настроение, хотя конечно должен признаться что не очень много нарисовал.
А хіба електромережі так необхідні на карті OSM? Виходячи з шару на сервісі nadoloni, електромережі позначені лише в Польщі і в Україні. При чому, у нас незґрабними короткими відрізками, там де проглядається на Bing…
Електромережі позначені у всіх країнах, просто nadoloni показує лише Польщу і в Україну (покриття планується збільшити)
Хочу зауважити, що в деяких регіонах України кадастрові організації використовують ЛЕП для привязки. Цитую:
Є ще MapBox - опори ліній 35кВ і вище на цих знімках прекрасно проглядаються
http://www.itoworld.com/map/4?lon=31.00284&lat=48.83523&zoom=6&fullscreen=true
Які оптимісти По Закарпаттю зміщення 5;10
ога. там де місцевість гориста - зміщення і більше може бути. знімали не чітко під кутом 90 градусів до поверхні, при чому в різних місцях під різними кутами
може хтось ще спробувати зв’язатись із користувачем Skifes? він редагує Кіровоград і вносить дуже застарілі дані. на мої листи не відповідає.
магазину вже рік немає - він його наносить на мапу. причому це не один випадок, це вже тендеція. таке враження що зміни вносяться виключно за панорамами яндекса, які вже є застарілими на декілька років.
Спрошу тут. Подскажите какие нибудь готовые СMS для чрезвычайных ситуаций? Что бы там можно было оставлять пометки на карте с комментариями. Я как-то натыкался на готовое решения, но не помню где.
Куда делся сервис http://toolserver.org/~osm/locale/uk.html ? Написано, что toolserver переехал на другой сайт, но я там не нашёл этого инструмента. Он закрылся, или где можно его найти?
Как по заказу - http://habrahabr.ru/post/247467/
Или вам надо был обзор существующих решений для сравнения?
Еще быстрым поиском нашел http://live.osgeo.org/ru/overview/ushahidi_overview.html
Пометки на карте можно оставлять в персональных картах openstreetmap.ru или mapbbcode, если расшарить write-ссылку в общий доступ. От вандализма, правда, оно не защищено
Ось що мені відповів Kolossos тут http://wiki.openstreetmap.org/wiki/User_talk:Kolossos
…зара сам подивлюся на цей новий проект…