Większego nie ma.
To jakaś pozostałość po imporcie z UMP i późniejszym kasowaniu.
Usunąć i ewentualnie zastanowic się co to mogło być/czy czegoś nie brakuje w tym miejscu w OSM.
P.S. to nie relacja, tylko way (linia, obrys, czy jak to się tam aktuanie tłumaczy na polski).
Sprawdziłem na street view i tam jest dziurawy asfalt, więc unpaved chyba odpada, więc residental?
Czy taki zły stan nawierzchni jest jakoś specjalnie tagowany?
Jeżeli chodzi o dojazd o który pytałem, to często gęsto mam z nimi do czynienia i de facto nie jest to droga, tylko dojazd do posesji, oczywiście, do końca nie wiadomo czy to idzie po gruncie właściciela i stanowi jego prywatny dojazd (wówczas access=private) czy jest to droga gminna.
Trzeba te numery przenieść do official_ref, to jest tag dla numerów oficjalnie przyznanych, ale nieużywanych powszechnie ani nienapisanych na miejscu. official_ref nie jest renderowany.
No to trzeba by rozszerzyć opis na wiki, bo aktualna definicja (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:ref#Special_uses) mówi o przypadkach gdy oznakowanie jest inne, a nie, gdy nie ma go wogóle.
Ale wygląda to na dobry pomysł.
Ustawiają, to przykład: http://www.openstreetmap.org/#map=15/49.3494/7.7821
K50, K51, K53: drogi powiatowe. Jeśli są oznaczone jako tertiary, to rendering wygląda OK. Dla unclassified (jak K51) trochę bardziej kijowo, ale numer jest powszechnie używany więc jest tam jego miejsce.
Co innego, jeśli chodzi o numery “urzędowe”, niespotykane na zwykłych mapach, niepodawane na żadnych drogowskazach - ulice w mieście, drogi powiatowe w niektórych powiatach (nie wszystkich, gdzieś w Dolnośląskiem widziałem tabliczki z numerami powiatówek)… Tam to albo official_ref, albo nic.