Якщо полігон приєднано до інших ліній (газон і дороги мають спільні точки) — виділяємо газон, відклеюємо його від інших об’єктів (G), виділяємо всі його точки (Ctrl+Shift+N) (див. UtilsPlugin2), вилучаємо з них всі теґи — замінюємо геометрію (Ctrl+Shift+G)
Треки краще розфарбовувати за напрямком — «Налаштування» (F12) — «Налаштування екрану» — Вкладка «Точки GPS» — розділ «Забарвлення треку» — поставити прапорець «Напрямок (червоний = захід …)», тоді можна точніше зробити прив’язку знімків (знайти центр дороги)
Розділення полігону на два — Alt+X
Читаємо про креслення ліній та використання клавіш модифікаторів (Alt, Ctrl, Shift), які дозволяють нам креслити — нову приєднану до існуючої лінію, не приєднуватись до ліній поруч, ставити точки — http://josm.openstreetmap.de/wiki/Uk%3AHelp/Action/Draw
Якщо в режимі виділення перетягувати точку з нажатим Ctrl до іншої точки — вони об’єднаються.
Ну, і про порядок роботи: спочатку треба розібратись з перехрестям (виправити лінії доріг, поправити газони, та інші зони землекористування) і вже потім приступати до креслення тротуарів, так на мою думку буде значно скоріше, не доведеться постійно повертатись і щось виправляти.
А, взагалі, дуже корисне відео, автору «пошана і повага!»
PS. Використовуйте стиль http://ekatyshev.ru/osm/style/area-fill2.mapcss, щоб побачити пішохідні переходи в JOSM намальовані «зеброю» (він також використовується для показу доріг замаплених area:highway)
andygol,
О, дякую вам за цей чудовий мануал, взяв на озброєння декілька способів мапингу. Ці вказівки мають стояти на головній в темі “Ликбез. Как правильно мапить” http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=10170
Есть предложение: создать в вики страничку и там собрать все подсказки и плюшки редактирования в JOSM (полезные инструменты, сочетания клавиш, плагины). Короче, How to JOSM.
Раз уж тут такой движняк пошел, может кто-то посмотреть привязку Бинг-а, сделанную мной где-то тут - http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.47644/30.49701
Вроде на треки ОСМ ложится хорошо, но по ней выходит что огромный такой кусок Подола нарисован с адским смещением
В Києві, і не тільки, дуже багато таких зміщень. Наприклад: район вулиці Круглоуніверситетська - перебуваючи на проїжджій частині, на карті я відображався в дворі будинків. Бувають такі випадки під час навігації коли одна програма чітко вказує на маневр і повідомляє точний метраж до нього, в той же час з картами OSM навігатор запізнюється на 30-50 метрів. Тобто поворот вже минув, а навігатор після нього повідомляє через 30 метрів поверніть… Тому, треба виправляти такі проблемні місця бо вони завдають незручностей під час керування.
В данном месте, я думаю, наиболее точное смещение это Frunze - Oleny Telihy. По нему, кстати, отрисованы дороги которые хорошо ложатся на треки. Но и по другим смещениям вроде как бы нормально “ложатся” улицы. Но если обратить внимание на трек в районе ЖД станции Киев-Петровка, там есть наземный пешеходный переход с хорошо ложившимся треке на него. Снимок вроде как один на этом участке территории от Петровки до Контрактовой. Так что, думаю, можно использовать именно это смещение, установленое Kilkenni. Но, если дороги нормально отрисованы, то строения нарисованы, как вы говорите, с адским смещением
Интересно все равно. Почерпнул из серии много полезных приемов по работе с геометрией. За музыку в качестве таймера - +1
1:22:00 Не знаю как в Медгородке, но на пл. Шевченко всю зиму тарахтела больничная котельня.
1:52:10 А разве off надо писать, когда указанный интервал находиться вне указанных ранее рабочих часов? Это ж масло-масляное получается?
Про off - не знаю, я обычно пишу на всякий случай (когда не лень). Может, это лишнее.
По геометрии не уверен, что у меня самый оптимальный способ “выравнивания” симметричных частей зданий. Возможно, более опытные участники подскажут способ полегче.
PS. Сегодня пришла еще инфа по правой части (окрестности института хирургии), где осталось много недорисованных тропинок с fixme. Как пересилю свою лень, будет вообще красота. Схему можно будет напечатать и повесить вместо той, что на фото
PPS. Что там за “пруд” севернее Шалимова на спутнике, я не понял. Пожарный водоем? Слишком прямоугольный.
Навряд я більш досвідчений в мапингу, та й відео не дивився, тому можливо ви вже показували ці способи. Але сподіваюся, що комусь це знадобиться: 1. Можна вирівнювати ортогональні будинки по розміру, положенню та куту відносно якихось двох точок (дороги, наприклад). Дуже зручно, коли вже промальовані декілька будинків і їх треба вирівняти. Робиться так: обвести зовнішнім контуром всі будинки, виділити будинки з цим контуром і дві точки, відносно яких хочете вирівняти будинки, натиснути Q. Виглядає це ось так:
і в результаті матимемо (контур потім можна видалити)
2. Якщо будинок не ортогональний, то тоді необхідно використовувати плагін AlignWayS. Я користуюся ним дуже часто. Суть дуже проста - можна зробити якусь лінію паралельною до іншої. Але при цьому можна вибирати точку повороту, а також задавати можливість зберігати кути або довжину ліній фігури. Важко пояснити на словах, але воно того варте http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JOSM/Plugins/AlignWayS
Наткнулся на это видео к 10-летию OSM: http://youtu.be/7sC83j6vzjo
На 00:31 Донецкая, Луганская, Волынская, Львовская, Закарпатская области и Крым выделены ярко-белым. Очевидно, был какой-то импорт в начале 2009 года. Интересно было бы узнать, что это было.