Ciągłość relacji szlaków turystycznych

Witam

Ostatnio trochę mapuje szlaki turystyczne. No i mam problem z zachowaniem ciągłości relacji a fajnie gdyby jednak ta ciągłość była. Nie chodzi jedynie o profil wysokości w waymarkedtrails, ale również o GPXa którego można sobie wygenerować na tej stronie. Przy nieciągłościach również on jest poszatkowany.

Największy problem, jest przy rondach z wrysowanymi jednokierunkowymi wjazdami/zjazdami. Nie wiem jak zmapować to poprawnie. Jak wrysować dwukierunkowy szlak (np. rowerowy)? Aby ciągłość była zachowana, trzeba by olać jednokierunkowość wjazdów na ronda, wybrać przebieg szlaku przez skrzyżowanie i odpowiednio je pociąć.

Co sądzicie?

el grelus

forward / backward.

G.

Nie wiem, czy to co napisal gsapijaszko jest jasne. Ja generalnie robię tak:

  • jeśli zjazdy z ronda są dwukierunkowe, to dodaję całe rondo do relacji i nikt (JOSM, RelationAnalyzer) nie narzeka na braki ciągłości (bo “pół” ronda jest w jedną stronę, a drugie pół - w drugą). Wydaje mi się, że tylko po eksporcie do GPS, kolejność punktów może być niezachowana (ale nigdy nie było to dla mnie istotne).
  • jeśli zjazdy z ronda są jednokierunkowe, to tnę rondo, i dodaję poszczególne odcinki jednokierunkowe z rolą forward. W takiej sytuacji - nie całe rondo jest objęte relacją

ok. już doszedłem o co w tym wszystkim chodzi, mimo, że pierwszą moją reakcaj na posta gsapijaszko był wielki znak zapytania. naprowadziło mnie to tam gdzie trzeba :slight_smile:

pozdrawiam
grelus