Ликбез. Как правильно мапить

Наскільки я пам’ятаю, так було завжди — JOSM намагається відобразити мультиполігон, виходячи з наявної (завантаженої) інформації. Тому за наявності в околицях певної кількості неповністю завантажених мультиполігонів, картинка може виглядати дещо своєрідно…

Если годная - импортировать

В идеале. Но при этом надо озаботиться тем, чтобы ничего не сломать.

Копірайт на мапу ніде не вказаний. Файл розповсюджувався на міському неофіційному порталі “родом із 2000х” http://kremen-online.com.ua/; на сайті бачу також різний зламаний софт. Тобто вони не є власниками файла, це точно. Копірайтів на файл, зрозуміло, що не поставили.
Формат файлу, який я завантажив, був DWF - це пропрієтарний формат від Autodesk, схожий по суті на векторний PDF. Ось такі у нього властивості (змінити там нічого не можна):

Існує мапа, зроблена якимись аматорами на основі цього векторного файлу - http://www.kremenchug-i.com/gisatlas. Знайшов випадково, але можна сказати напевне - файл не їх, бо замальовували аби як для свого “бізнес-атласу”. Копірайту на оригінал також нема.
Я чомусь думаю, що це робота державної НДІ “Геодезії і картографії”, бо повний вектор великого міста у 2000 році - це не місцевий рівень. Жодних доказів, що підтверджують цю гіпотезу, не маю.

Пост-фактум роблю висновок, що мапа вже дуже багато років нічия. :slight_smile:

Імпортнути можу хоч усе місто за раз, це не складно, але неправильно: по-перше, велику частину будинків я вже промалював; по-друге, хоч дані й досить точні, все одно існує похибка у розташуванні будівель; по-третє, теґувати звалище ліній і точок - це проблема.

Ось що я вирішив зробити:

  1. На жаль, цей пункт більше неактуальний. (Кременчук - індустріальне місто, тому імпортую будівлі індустріальних районів повністю (окрім тих, що вже зробив), бо промальовувати вручну квадратні кілометри цехів для навігації взагалі немає сенсу. Окрім того, змін за останнє десятиліття там не було.)
  2. Цей також. (Імпортую гаражні кооперативи.)
  3. Імпортую або перемальовую межі шкільних/університетських/індустріальних/інших територій.
  4. У районах із приватними будинками, проставляю точки із номерами ділянок. Буду діяти так - у слоях нижнім підставляю Бінговий супутник, посередині цю векторну мапу, а зверху проставляю точки по дахам будинків.

Поки не почав втілювати свій план у життя, приймаю коментарі та зауваження.

Спочатку уважно ознайомтесь з http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Imports

Як позначити магазин який продає “комбікорма”?

Может быть подойдёт shop=pet?

Здається “shop=pet” стосується магазинів в яких продаються хом’ячки, папуги, рибки; корм для собак, котів і т.д т.п.
В моєму випадку це товари для сільськогосподарських тварин…

shop=farm

Нет, этот магазин продаёт продукты для людей, которые были произведены на ферме.

Что-то мне кажется, что отдельного тега для этого нет.

точно точно! чето вобще для сельхозтоваров нету ниче…
только shop=garden_centre… но это так для сада/огорода
неужели весь мир покупает сельхозтовары в супермаркетах и на специализированных складах?

Користувач Amigo, порекомендував використовувати shop=animal_feed (в taginfo є три випадки використання даного тегу).

Давайте, по-перше, зробимо нову тему для цього обговорення.

Друге питання – яким інструментарієм ви зібралися імпортувати? То не дуже тривіальна задача, я можу допомогти, досвід є.

Та нема вже чого тему робити - там із самого імпорту будуть тількі кордони деяких ділянок. Та й то не факт, якщо мені не сподобається результат, я не буду цього робити.

А процедура проста: чистка файлу карти → зберігання у DXF → конвертація у полігони в QGIS → зберігання у SHP → імпорт у новий шар через плагін OpenData → остаточне редагування

А взагалі, я робив запити на доступ до публічної інормації у свою міську раду. Ось що мені стало відомо:
1. Міські ради забов’язані викласти на своїх сайтах генеральні плани міста у максимальному масштабі 1:10000. Якщо якась міська рада цього не зробила - їх можна за це штурхати на офіційному рівні.
2. Кожен генеральний план у цьому масштабі можна також безкоштовно та без перешкод подивитись в “управлінні містобудування та архітектури виконавчого комітету своєї міської ради”.
3. Міська рада може надати копію генерального плану, якщо ви відшкодуєте кошти на ксерокопіювання. Зазвичай такі плани нанесені на сотні листів, тож ціна копіювання може сягати кількох тисяч гривень.
4. Топографічна підоснова генерального плану (також іноді називається “інженерно-топографічний план”) - це те що найбільше нас цікавить. Зазвичай виготовлений у масштабі 1:2000 (ммм, ідеально :D). У 99,9% випидків його не надають у публічний доступ в електронному варіанті, бо він просто не відсканований - “Враховуючи, що територія міста становить NNNN гектарів, а топографічна підоснова генерального плану міста виконана в масштабі 1:2000, надати Вам дану підоснову в електронному вигляді технічно неможливо”. Виглядає ось так:

Але мені у міськраді сказали, що я можу ознайомитися з топографічною підосновою генерального плану міста в управлінні містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради, хоча максимальний масштаб, із якого було знято гриф секретності, складає 1:10000. Думаю, що все залежить від людини на місці - одна може дозволити, інша ні. Можете спробувати у себе.
5. Виконавчі органи не забов’язані по закону відскановувати публічну інформацію.

Якось так.

Пришла мысля – как всегда опосля. Может устроить какое-нибудь осм-пати. Разбить город на участки, да совместно замапить, используя схему в качестве подложки. Все же импорт неизбежно принесет в базу кучу мусора, который вычищать прийдется дольше, чем мапить с нуля. А так будет быстро и чисто.
Кстати я правильно понимаю, речь о Кременчуге?

Так, це Кременчук. Ще не опосля :), бо я ще нічого не мапив з тієї карти (окрім газонів в одному зі скверів).
Чи є сенс вручну мапити зі схеми, яка вже містить у собі похибки? Якщо робити осм-паті, то на основі супутника, а схему використовувати для перевірок та мапингу складних ділянок.

До речі, якщо хтось користується мапою http://atu.gki.com.ua/ua/map для перемальовування меж міських/сільських рад, то ось його TMS для додавання у JOSM:

tms[12]:http://atu.gki.com.ua/maps/atu.geoportal.org.ua/megi/{zoom}/y{y}x{x}.PNG

имейте ввиду что она черезвычайно приблизительная и требует уточнения по кадастровой карте

Це й так зрозуміло, але нажаль просто по кадастровій намалювати кордони неможливо. Тому ця карта і потрібна.