Czy tak dobrze?
Rewertować czy poprawiać sam już nie wiem
https://www.openstreetmap.org/user/aries11
Próbowałem przywrócić las który zniknął ale zakopałem się w tym, może ktoś potrafi to lepiej ogarnąć?
Chyba zrobione, choć tam są nieźle namieszane 4-ro stopniowe multipolygony. Ktoś najbardziej zewnętrzny pociął na fragmenty.
https://www.openstreetmap.org/relation/2940069 - ta granica miejscowości Sarnów (osada) prawdopodobnie jest błędna. Według EMUiA osada Sarnów jest o wiele miejsza. Pierwszym autorem był chyba ajank: http://osm.mapki.com/history/relation.php?id=2940069
(tam są dwie miejscowości Sarnów obok siebie - wieś i osada).
(wątek z fontanną wydzielony na moją prośbę tutaj)
Czy jest ktoś chętny na poprawki koślawych budynków? http://www.openstreetmap.org/#map=16/50.3673/19.5103
Przyglądam się jeszcze granicom, i widzę takie kwiatki:
http://www.openstreetmap.org/relation/2929584
http://www.openstreetmap.org/relation/2429557
Podejrzewam trochę swój changeset:
https://www.openstreetmap.org/changeset/25926456
Jeżeli to to, proszę o wycofanie.
I przy okazji się zapytam - czy pozyskiwanie danych do JOSM poprzez Overpass jest słusznym podejściem czy niesłusznym? (np. chcę przepuścić przez validator wszystkie granice w Polsce i poprawiać błędy w nich).
Zrobione.
Słusznym, o ile pobierzesz komplet danych, czyli relacje, linie i węzły. Jednak załadowanie całej Polski do JOSM może Ci zabić kompa… ale można to robić per województwo.
Witam,
Czy można prosić o poprawki w obszarze tego centrum handlowego. Bo tam jest troszkę dziwnych relacji i nie do końca jestem w stanie to zmienić (chyba, że wszystko usunę i potem narysuje jeszcze raz:
https://www.openstreetmap.org/#map=18/53.13637/18.01734
Czy byłby ktoś chętny do otagowania Ogrodu Krasińskich w Warszawie (pewnie głównie sieci alejek i ogrodzenia)? Bo już minął jakiś czas od słynnej przebudowy, a to dość znane miejsce, a mamy tam tylko ogryzek alejek ze starych zdjęć satelitarnych.
Jakiś “nowicjusz” pokręcił ulicę i skasował większy budynek w Grodkowie:
http://www.openstreetmap.org/changeset/26305689
Może ktoś doświadczony zrobić revert?
EDIT: nieaktualne, sam zrobiłem revert… To wcale nie takie trudne
Prośba o rzucenie okiem na ten fragment, dogi zduplikowane i sklejone ze sobą (jenda na drugiej). Proszę przesunąć węzeł 2682476856
www.openstreetmap.org/node/2682476856 ja nie wiem jak taką operację można zrobić najlepeij
Zrobione. Był jeszcze jeden duplikat w niedużej odległości.
Mam prośbę do bardziej doświadczonych z okolic Wrocławia, chodzi o rondo w Bielanach Wrocławskich, droga nr 35, skrzyżowanie przy halach Amazona. Rondo już jest od sierpnia, hale też już są, jednak nie znam aż tak dobrze tych rejonów i nie chciałbym czegoś sknocić. Rondo jest podobne w rozmiarach do tego znajdującego się obok, przy Castoramie, jego środek znajduje się dokładnie w przecięciu istniejących dróg. Z góry dzięki!
Zrobiłem, ale mam malutka prośba na przyszłość - proszę podawać link do mapy, co ułatwi szukanie danej lokalizacji
http://www.openstreetmap.org/#map=18/51.04188/16.94880
Dzień kobry.
Czy jest szansa na zmapowanie pszczyńskiego parku? Bo widzę, że nie wszystko jest, albo jst nie dokładne, a może ktoś z Was zna to miejsce lepiej niż ja…
https://www.openstreetmap.org/export#map=17/49.98090/18.94092
Pozdraiwam
Mogłby ktoś podzielić ten beznadziejnie narysowany staw w sensowny sposób? Rysowałem kanały i drogi w okolicy, ale staw mnie przerasta:
http://www.openstreetmap.org/way/44096542
hej!
Czy ja dobrze widzę? W ramach zabaw z PostGISem trafiłem na taką anomalię:
http://www.openstreetmap.org/way/260974591
ta droga i jej pozostałe odcinki idące przez Piotrków Kujawski są zdublowane - te poniżej mają poprawne relacje. Nie wiem o co tu chodzi - a zanim zacznę kasować drogi wojewódzkie niech inna para oczu na to spojrzy.
Wycofałem ten zestaw zmian, w którym nastąpiła duplikacja.
ok, dzięki