Granice administracyjne - ujednolicenie

Co z tym robimy? Revert i mail czy nowy tag?

Napisz do niego, że jest wandalem

Jego modyfikacja granicy, źródło – natchnienie…

Prosze o revert.
Znam czlowieka. Wszedl mocno w temat i robi dobra robote generalnie ale zapomina ze trzeba sie konsultowac nim sie cos zrobi.
Prosze tez, zebyscie w imieniu OSM Polska napisali do niego, inaczej moze nie dotrzec.

Przejrzałem kilka edycji i dla mnie to on robi dziecięce wandlizmy.

Proszę wybierz parę przykładów i zwróć mu na to uwagę na niemieckim forum a konkretnie tu:

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=453561#p453561

Swoją drogą powinniśmy udokumentować, łącznie z uzasadnieniem, pomysł z Admin Level 7.5.
Skąd ludzie mają wiedzieć, że to nie pomyłka początkującego…

IMHO skoro admin level nie został oficjalnie przyklepany to jest to błędne tagowanie. Jak mniemam kwestie sołectw ustaliliśmy w taki sposób, że nie mapujemy.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, czy wcześniejsze ustalenia możemy wdrożyć w życie?

Ja zrozumiałem, że ustaliliśmy aby w razie potrzeby je mapować np. gdy gmina potrzebuje takie dane. Nie wiem czy 7.5 to dobry pomysł bo Zibi mówił coś o tym, że nominatim to parsuje na 7, a więc możemy mieć konflikt. To jednak nie zmienia faktu, że nie usuwa się takich rzeczy tylko poprawia.

Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie potrzebował tych granic np. do wyrenderowania mapy gminy. Dlatego moja propozycja jest taka, żeby nie dodawać do granic sołectw tagu admin_level. Do ich wyciągania z bazy można użyć name:prefix=sołectwo lub name=sołectwo *.

Propozycje są rozpisane na wiki: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Podzia%C5%82_administracyjny#So.C5.82ectwa

(nie sugerujcie się tym, że do tej skasowanej granicy dałem admin_level=7.5 - potrzebowałem na szybko coś z tym zrobić, więc dałem tak)

Trzeba to w końcu przyklepać. Nie chcę się Wam wcinać w temat, ale warto to w końcu zakończyć.
Może na Wiki głosowanie zrobić które z proponowanych rozwiązań jest popierane przez większość mapowiczów?

Wydaje się, że jest consensus.
Sołectwa mapujemy, bez admin_level, widać je po name:prefix=sołectwo.
Używający sołectw, nominatim i rózne matoły z importu powinny być zadowolone :wink:

Myślałem jeszcze nad tym i widzę to tak - zróbmy granice sołectw jako oddzielne relacje bez admin_level.
Wtedy nie musimy się bawić w name:prefix= tylko po prostu nazywamy wg schematu name=sołectwo Jakieśtam i tyle.
Do ew. wyciągania z bazy można użyć wyrażenia regularnego name=[1]ołectwo

Aktualnie na wiki napisałem tak:

Jeśli chodzi o nominatim, relacje granic bez wskazanego admin_level otrzymują niejawne admin_level=15, więc nie powinny bruździć w wynikach wyszukiwania.

Przykłady:


  1. Ss ↩︎

jestem za - jest to chyba najlepsze rozwiązanie.

+1

+1

+1

Technicznie lepiej mieć konkretną wartość tagu[1] (jak np name:prefix=sołectwo.) niż robić RE czy sprawdzac prefixy.
To szczegół, ale byłbym żeby pozostawić uzywany dla innych bytów administracyjnych podział:

name=* (stosujemy sam trzon nazwy np. Wieszowa )
name:prefix=sołectwo

Będzie spójnie i bardziej jednoznacznie.

[1]: Indeksy baz danych, zapytania i porównania, testowanie spójności danych itp …


  1. Ss ↩︎

Jeśli już mamy być dokładni to uważam, że typy powinny być po angielsku może


admin:type=...

Dlaczego? Myślę, że warto ułatwić wyciągnięcie danych osobom, które używają innego układu klawiszy niż polski.

Czy ja wiem? Do gmin stosujemy nazwnictwo “name=gmina Biszcza” a nie: “name=Biszcza name:prefix=gmina”…

Ja myślę, że name można zostawić razem z sołectwo/gmina/powiat ale do wyciągania danych użyć czegoś bardziej przyjaznego niż regex