Ну чому під рендер? Дуже практичний тег. З власної практики: навігатор це відображає, і часто буває зручно зорієнтуватися - з першого погляду видно, ти в межах населеного пункту, чи в полі чистому. За довколишніми пейзажами це не завжди очевидно.
Якщо мова конкретно про міста, то особисто я таке практикую лише для масивів приватної забудови (+ residential=rural), тим більше якщо там ще не усі будинки замаплені. Тому що в мікрорайонах з висотною забудовою і без цих тегів очевидно, що це житлові квартали.
Я на заборе тоже много чего читал. правильно отрисовывать кварталы жилые с тегом landuse=residential, преимущественно промышленные landuse=industrial и т.д. Единственно, чтобы не раздражать остальных маперов в городах квартал нужно рисовать по границам проезжей части дорог очерчивающих сам квартал и не стыковать к самим дорогам. аргумент типа “по домиким итак понятно что квартал” немного недальновидный. К примеру мне важна/нужна такая картинка:
Добре, я так і робив: landuse=residential для житлових, та ще + residential=rural для територій із приватними будинками. Нажаль Мапнік не розрізняє ці ділянки, усе одним кольором. МепСерфер розрізняє - rural зеленуватий. А про “малювання під рендер” бачив не на заборі, а на Хабрахабрі, тому це збило мене з пантелику.
До речі, я ці полігони роблю дуже великими, до доріг точки не прикріпляю, а сам полігон розмічаю за допомогою зв’язків. Тому для того, хто схоче відредагувати якісь помилки, та зареєструється саме для цього, навряд в нього щось вийде без вивчання туторіалів по зв’язкам. Коротше кажучи, чи не краще просто робити полігонами із подвійними суцільними кордонами без використання зв’язків?
Можна подати запит на доступ до публічної інформації до державної установи, у якої такий план є. Наскільки я розумію, його навіть зобов’язані вислати по імейлу, якщо він у них існує в електронному вигляді. Якщо не знаєте, як це робиться, можете скористатися, наприклад, сайтом „Доступ до Правди“ https://dostup.pravda.com.ua/.
З цього сайту, наприклад, хтось запитав генплан Харкова https://dostup.pravda.com.ua/request/ghienlan. У відповідь сказали, що він займає 1070 сторінок, тож, щоб отримати фізичну копію, треба сплатити 1300 грн. за ксерокопіювання
Ааа!! Здається, я випадково зламав великий зв’язок (працював з островами). Треба терміново виправити! Але бажано не відкочувати правки, бо я багато зробив поки не помітив.
Зв’язок Дніпродзержинське водосховище https://www.openstreetmap.org/relation/287177#map=10/48.9604/33.6250
Спочатку я не побачив, бо рендер все показує правильно, та й JOSM при надсиланні змін помилок не знаходив. А ось тепер бачу таке в центрі міста
edward17 Спасибо за конструктив. Уже обновилась (за кеш браузера я вкусе конечно же).
ЗЫ: Это, что им в той теме можно заказать прорисовку area:hghway=service?
В мене з’явилась векторна DWG мапа цілого міста, з будинками, парками, кварталами тощо. Все категоризовано по шарах. Судячи з відсутності декількох нових будівель, вона десь десятирічної давнини - для такого міста досить актуальна версія. Як мені її краще використати?
Там есть у моста место проезда. Это скорее всего сделано для строительной техники (мосту год от силы). Добавлю. Не указал. И возможно на мосту две полосы, но если их там две, тогда съезд с моста в сторону посёлка от трассы, создаёт опасный участок. ПО-этому сделал одну полосу до выяснения.
Нажаль, помилка не зникла - заливка синім в мене так і проходить через центр міста. Я тоді не перевірив, на жаль, тому не повідомив одразу. Прошу допомоги.
Щойно перевірив, подібна картина в JOSM спостерігається, якщо не завантажити повністю мультиполігон водосховища; після цього територія міста виглядає нормально.