OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

Wystarczy zainstalować apkę i z osmanda wybrać jak ndmystko napisał.

Jaką apkę?

Dobre! Zainstalowałem apkę Brouter offline navigation i w Osmandzie pojawił się routing Brouter

I co- macie symulację w tych swoich osmandach?

Przy włączaniu symulacji pyta się czy użyć pliku gpx czy obliczonej trasy. Więc symulacja jest.

To działa, ale u mnie nie działało - przyczyna - miałem starszą wersję osmanda i tam nic nie pomagało, po instalacji wersji bodajże 1.7.5 opcja pojawiła się.

Witam, mam pytanie (jak w temacie) “wyszukiwanie na podstawie adresu z książki adresowej android 4.4.2”, jak ma być wpisany adres w polu “adres” w książce adresowej, żeby osmand poprawnie wyszukał pozycję na jego podstawie?
Przy wypełnieniu w programie pól wyszukiania wyszukuje poprawnie.

No chyba dowolnie, klikając na adres powinieneś zostać zapytany o następną akcję - czyli z czym otworzyć adres.
Ja przykładowy mam wpisany: nazwa ulicy, numer domu, numer mieszkania, miasto
Dokładnie tak, jak proponuje książka.

Najnowsza wersja OsmAnd 1.9 (10/2014) - już dostępna!

NAVIGATION:
Search POI along the route
Get visual and audio notification by approaching to waypoint
Mark road as impassable per session
Longer route calculation up to 500km
Special audio notifications in case you are back on the route
Support of turn lanes
Navigation takes into account traffic signals

MAP RENDERING:
New and Updated styles including OsmAnd, LightRS, UniRS
More details and parameters for rendering styles
Public transport map and Subway map
Show road surface, road smoothness
Increase map details level independently from map text size

OSMO PLUGIN:
Login/Logoff functionality
Automatically download groups and devices for registered users
Better error handling

USER INTERFACE AND OTHERS:
Easier to download and update maps
Support Android Wear
Print itinerary and turn information

dokładnie Google Play dało mi dziś 1.9.1

Czy ktoś z was już się dokopał do tej funkcji omijania zamkniętej drogi?

Mnie chyba google Play nie lubi - bo podaje wciąż, że aktualna wersja to 1.8.3 :frowning:

to się zarejestruj w google play jako developer. Ja nie pamiętam jak to się robi ale dzięki temu mam dużo wcześniej niż inni.

https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/113468?hl=pl

“Podczas zakładania konta w Konsoli programisty Google Play jest naliczana jednorazowa opłata rejestracyjna w wysokości 25 USD. Chcemy, by dzięki tej opłacie poprawiła się jakość produktów w Google Play (np. zmniejszyła się liczba produktów o charakterze spamu).”

:stuck_out_tongue:

Chyba jednak poczekam grzecznie :slight_smile:

Hmm to jakaś nowość. Ja nie płaciłem. :wink:

Teraz już dla wszystkich jest dostępna ta wersja Osmanda.

Zainstalowałem, wchodzę w ustawienia, a tam “Limie wagi” :smiley:

To jest ciekawy skutek programu wynagradzania za commity OsmAnda. 90% commitow to tlumaczenia na egzotyczne jezyki, czesto wykonywane z mala ich znajomoscia (nie mowie, ze to akurat ten przypadek). Dzieje sie tak tez w niektorych konkursach zwiazanych z opensource.

Kłaniam się szanownym forumowiczom.
To mój debiut na forum :slight_smile:

Nawiązując do ostatnich postów:
Najnowsze apki OsmAnda można pobrać bez żadnych rejestracji ze strony
http://download.osmand.net/releases/?C=M;O=D

Wersje latest-night-build:
http://download.osmand.net/latest-night-build/

Nie wiem, czy poniższy patent na nieograniczone do dziesięciu pobrań aktualizowanie z poziomu programu oficjalnych map i plików głosowych do OsmAnda dostępnego na Google Play jest szerzej znany, więc się nim podzielę.
Istnieje wersja OsmAnd~ dostępna np. tu:
https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=net.osmand.plus

Jest ona prawdopodobnie identyczna w pozostałych funkcjach do swojego odpowiednika danej wersji z Google Play, choć te wersje chyba są publikowane znacznie rzadziej i te z Google Play czy z podanych wcześniej linków są często bardziej zaawansowane zgodnie z ich oznaczeniem. Niemniej jednak po zainstalowaniu wersji z tyldą na końcu obie mają wspólny katalog dla map i plików głosowych. Aktualizując mapy i pliki głosowe w wersji niegooglowej (nawet starszej) aktualizujemy je jednocześnie dla obu wydań programu.

:slight_smile:

Oprócz f-droida można chyba pobrać z appstora Amazona, co nie zmienia faktu, że warto wesprzeć developerów za ich dobrą pracę.

Oczywiście. Nie chodzi mi o cwaniakowanie i żerowanie, ale ułatwianie sobie i innym życia. Na razie co nieco pomagam edytować mapę.
:slight_smile: