Niestety tylko żmudne ręczne wyciąganie - policjanci często wpisują kilka wykluczających się informacji w zakresie lokalizacji (nieistniejące adresy, numer z jakiegoś płotu, nieistniejące skrzyżowania).
I widać, że te sieczki wąskich pasów w wielu miejscach, które poszły wraz z importem działek leśnych to nie są niekompletne dane, tylko po prostu tak to jest, że wiele lasów jest posiekanych na działki w gestii lasów państwowych i innych podmiotów… Np. ta sieczka, która jest w lesie na południowy wschód pod Opocznem.
Ale z aktualnością to też są na bakier. Np. nadleśnictwo Bogdaniec z dobre pół roku temu po urządzaniu przemalowało słupki i aktualnie w okolicy Bogdańca i Nowin Wielkich numeracja oddziałów w terenie oscyluje w okolicy pięciuset, a na oficjalnej mapie LP dalej po staremu.
No właśnie ten “gugiel” mi nie pasował :).
Czy coś konkretnie można z tym zrobić ( zdyscyplinować ich jakoś ) - to jest mapka od organizatorów Silesia Marathon - umieszczona bezpośrednio na stronie - http://silesiamarathon.pl/pl/trasa/
Napisałem do organizatorów maratonu, natychmiast odpisał sam główny organizator, że przekazał sprawę firmie, która przygotowała mapy, czyli JCommerce. Właśnie zauważyłem znaczny postęp, zniknął Google, pojawił się odnośnik do http://leafletjs.com/, niestety okrojony z linku do OSM, zatem jest atrybucja pośrednia.
Nie będę teraz bardziej molestował, impreza trwa a główny maraton jest jutro.