MapRoulette dla Polski

Hej!

Jestem na etapie rozpracowywania API do MapRoulette - jestem już w stanie robić własne konkursy i ‘zadania’ do nich przypisane. Możecie wejść sobie na dev.maproulette.org i wybrać challenge ‘Fix residential roads tagging in Poland’ - to jest test konkursu, który ma za zadanie poprawne otagowanie dróg (dyskusja w innym wątku).

Za jakiś czas będę próbował to wrzucić (jak się admini zgodzą) na produkcyjny serwer maproulette.org. Jeżeli ktoś byłby w stanie postawić MapRoulette (jest na githubie) na swoim serwerze, to moglibyśmy robić w naszej społeczności różne własne konkursy bez konieczności pytania kogokolwiek o zgodę.

to ja się pochwalę, że dostaliśmy zielone światło do własnego konkursu na MapRoulette :). Coming soon.

Mam pomysł na konkurs - znakowanie typu budynków, czyli jak jest building=yes, to pytać, czy to residential, czy industrial czy inne coś. Może być?

pomysł dobry, tylko regulamin MapRoulette określa, że konkursy muszą być takie aby można było rozwiązywać zadania bez lokalnej znajomości terenu. Pytanie, czy znakowanie tego typu da się zrobić na bazie zdjęć satelitarnych.

Często tak (z Geoportalem).

Nie da się. Dach to dach.

Hej!

Na maproulette.org jest już ‘challenge’ dla Polski służący poprawianiu dróg residential :). W bazie są drogi bez tagu name, wskazujące jako źródło importu UMP :slight_smile:

Zapraszam do zabawy.

Fajna zabawa. Pokazuje jakieś zapomniane kawałki kraju, gdzie nic się nie zgadza, i poprawienie jednego błędu kończy się kwadransem prostowania dróg, rysowania nieobecnych asfaltów, dodawania terenów zabudowanych. Jeśli się parę osób wciągnie, to trochę podciągniemy ścianę wschodnią gdzie jest, między nami mówiąc, dramat.

i o to chodzi :). Zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby później zrobić challenge z drogami, których ostatnia edycja była przed pojawieniem się Binga i ortofoto i raczej wymagają korekty.

Mam też gotowy skrypt, który wyłapuje potworki typu amenity=“kancelaria prawna”, itp - ale to w swoim czasie :slight_smile:

Takie rzeczy dobrze się wyłapuje za pomocą taginfo. Wystarczy zacząć przeglądanie od tych, które wstąpiły kilka razy.

tak dokładnie robię - zaciągam statystyki mapinfo w JSON i na tej podstawie robię whitelisty tagów - wszystko co nie jest na whiteliście jest podejrzane :). IMHO warto przyjrzeć się wszystkiemu co nie ma oficjalnego wpisu w wiki OSM.