Якось я намагався спробувати використати треки з GPSies, але тоді їх якість для мене здалась незадовільною, GPSies досить сильно їх спрощує, відкидаючи багато даних, що погіршує їх точність.
Спробуйте самі записувати власні треки та використовуйте їх для мапінгу.
andygol,
круто, дякую. Зберіг усі посилання. Але збулися найгірші передчуття - я єдиний, хто редагує Кременчук :(, не кажучи вже про кількість виправлень.
До речі, якість мапи в Білорусі краща, як на мій погляд, хоча статистика у них вдвічі слабкіша за нашу по всіх параметрах, а вся площа країни втричі менша за нашу. Які причини цього?
Кирпич на 9ой минуте обозначает oneway=yes по заправке.
Для получения прямых углов есть хот-кей Q
highway=path и так по умолчанию подразумевает нечто по чему можно пройти но нельзя проехать на машине, иначе бьы это был track
Ого, неужто осилил?
Про кирпич понятно, непонятно, почему он на выезде с заправки (я думал, что въезд на заправку односторонний ПО ходу движения этой стороны улицы). Или я не понял, как именно он висит - для выезда с заправки или для самой улицы.
А, тьфу. Правильно. Знак слева от выезда, справа от улицы, т.е. относится к улице (въезд против односторонки на заправку запрещён). Коряво как-то повернут. Не автомобилист, соображаю туго.
Про Q я знаю, конечно . Хотелось показать именно угловую привязку, т.к. сам далеко не сразу сообразил, как она включается.
highway=path, в теории, может отображать и дорожку для мопеда/снегохода/квадроцикла (на практике это редкость, конечно), поэтому я решил указать явно, что это именно пешая тропинка.
Якщо полігон приєднано до інших ліній (газон і дороги мають спільні точки) — виділяємо газон, відклеюємо його від інших об’єктів (G), виділяємо всі його точки (Ctrl+Shift+N) (див. UtilsPlugin2), вилучаємо з них всі теґи — замінюємо геометрію (Ctrl+Shift+G)
Треки краще розфарбовувати за напрямком — «Налаштування» (F12) — «Налаштування екрану» — Вкладка «Точки GPS» — розділ «Забарвлення треку» — поставити прапорець «Напрямок (червоний = захід …)», тоді можна точніше зробити прив’язку знімків (знайти центр дороги)
Розділення полігону на два — Alt+X
Читаємо про креслення ліній та використання клавіш модифікаторів (Alt, Ctrl, Shift), які дозволяють нам креслити — нову приєднану до існуючої лінію, не приєднуватись до ліній поруч, ставити точки — http://josm.openstreetmap.de/wiki/Uk%3AHelp/Action/Draw
Якщо в режимі виділення перетягувати точку з нажатим Ctrl до іншої точки — вони об’єднаються.
Ну, і про порядок роботи: спочатку треба розібратись з перехрестям (виправити лінії доріг, поправити газони, та інші зони землекористування) і вже потім приступати до креслення тротуарів, так на мою думку буде значно скоріше, не доведеться постійно повертатись і щось виправляти.
А, взагалі, дуже корисне відео, автору «пошана і повага!»
PS. Використовуйте стиль http://ekatyshev.ru/osm/style/area-fill2.mapcss, щоб побачити пішохідні переходи в JOSM намальовані «зеброю» (він також використовується для показу доріг замаплених area:highway)
andygol,
О, дякую вам за цей чудовий мануал, взяв на озброєння декілька способів мапингу. Ці вказівки мають стояти на головній в темі “Ликбез. Как правильно мапить” http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=10170
Есть предложение: создать в вики страничку и там собрать все подсказки и плюшки редактирования в JOSM (полезные инструменты, сочетания клавиш, плагины). Короче, How to JOSM.
Раз уж тут такой движняк пошел, может кто-то посмотреть привязку Бинг-а, сделанную мной где-то тут - http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.47644/30.49701
Вроде на треки ОСМ ложится хорошо, но по ней выходит что огромный такой кусок Подола нарисован с адским смещением