http://resultmaps.neis-one.org/oooc - czyli kto edytuje w danej okolicy
Sygic przejmuje Be-On-Road
Fajnie to wygląda. Wydaje się, że najwięcej mamy do roboty (o dziwo) na północy Mazowieckiego, Łódzkie i zachód Wielkopolskiego.
Sprawdzałem pojedynczy przypadek - droga na GMaps jest, nawet ze Streetview, a na Geoportalu rzeczywiście trudno ją dojrzeć w lesie, jak wychodzi z lasu, to staje się oczywiste, że tam coś jest.
Dlaczego tak twierdzisz? Może to drogi w G są źle narysowane, nasze ich nie “przykrywają” i to oni mają dużo do zrobienia. Przynajmniej tak mi wyszło w trzech przypadkach, które sprawdziłem.
Porównywanie do Googla to dla mnie jakiś żart
+1. Żart w kraju, który ma geoportal
Jeśli chodzi o drogi, to zapewne żart. Ale spójrzmy na przykład na wodę na Górnym Śląsku: http://compare.osm-tools.org/?zoom=12&lat=50.18606&lon=19.00193&layers=BT00F
Jeszcze sporo do zmapowania.
No to wychodzi na to, że miałem farta - akurat trafiłem na drogę, co jest e Google, a nie ma u nas, i jest trudna do wypatrzenia. Ale wniosek jest taki - że nie ma co porownywać, bo albo jest zła geometria u nas, albo w Googleu
IMHO. Naszym celem nie powinno być porównywanie tylko wykorzystanie naszej wiedzy w uzupełnienie brakujących obiektów lub ich korekta.
Miejsca i rodzaje obiektów są nieograniczone w wyborze dla każdego.
Znalazłem ciekawy render OpenRiverboatMap: http://tile.openstreetmap.fr/?zoom=8&lat=53.56789&lon=18.06853&layers=00000B00FFFFFFF
Dzięki niemu zauważyłem, że w Polsce drogi wodne różnie są renderowane, wykorzystany jest tag CEMT, a tutaj trochę info:
Cytat z Żegluga śródlądowa w Polsce na przykładzie Górnej Odry – stan obecny, znaczenie dla regionu i możliwości rozwoju.
Widzę, że coraz więcej turystów z Niemiec, Szwecji, Holandii pojawia się u nas również swoimi łodziami, stąd czasem interesuję się tą tematyką.
A korzystając z tej mapy, mozna podejrzeć jakie tagi stosować dla szlaków wodnych.
http://maps.grade.de/index.htm?zoom=15&lat=52.25463&lon=14.41333&layers=B0FFFFFFFFFTT
Istnieje nawet silnik nawigujących (korzysta z routino): http://maps.grade.de/routino/index.html
Krótkie info o znakach wodniackich: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznakowanie_%C5%9Br%C3%B3dl%C4%85dowych_dr%C3%B3g_wodnych
Duże ciekawy:
http://tile.openstreetmap.fr/?zoom=6&lat=56.43668&lon=38.59043&layers=00000B00FFFFFFF
http://tile.openstreetmap.fr/?zoom=11&lat=56.71298&lon=37.26658&layers=00000B00FFFFFFF
Świetna sprawa. Czas naprawić śluzy, kanały i rzeki
Być może już było: darmowa nawigacja 7ways (http://en.navikey.org/) używa (m.in.) map OSM. Z tego co zauważyłem na szybko mają problem z punktami adresowymi ustawionymi na wejściach do budynków (a może nawet z numerami nie powiązanymi z obrysem budynku - nie sprawdzałem).
Marek jakiś czas temu pisał o apce do nawigacji jako alternatywa dla osmanda. Czy ona już jest gdzieś do pobrania i testowania?
Bedzie na początku grudnia. Pierwsza zapowiedź na SOTM w Buenos Aires.
Nowość:
Zdjęcia panoramiczne w Mapillary:
http://blog.mapillary.com/update/2014/09/10/support-for-pano.html
Seminarium GIS w praktyce:
www.cpi.com.pl/imprezy/2014/mc/index.php
M.in. prof. Gotlib ma mówić o OSM, neokartografii itp.
Zastanawiam się na ile to może być ciekawe, dla kogoś kto ma styczność z mapami tylko przez OSM.
NGA upubliczni w ciągu najbliższego roku dane wysokościowe w rozdzielczości 30m dla całego świata:
https://www1.nga.mil/MediaRoom/LeadingStories/Pages/NGAreleaseshigh-resolutionelevationdatatopublic.aspx
Dla USA dane zostały udostępnione już wcześniej. Kolejny krok do uzyskania lepszej mapy topo