SOTM 2014, Buenos Aires

Wybiera się ktoś z Was na SOTM 2014?

Znajomemu udało się kilka dni temu kupić bilet do Ameryki Południowej tam i z powrotem (również przez Buenos Aires) za 1400zł więc pytanie ma więcej sensu niż mogłoby się wydawać. Ja już wykorzystałem prawie cały urlop w tym roku.

Pytam, bo będę tam a nasza polska społeczność ma parę fajnych rzeczy do pokazania…

W Argentynie przedłużono o 2 tygodnie termin składania projektów prezentacji na SOTM 2014.
Może ktoś z Was by się wybrał?
Tematy które można przedstawić jako osiągnięcia polskiej społeczności to osmapa, osm24.eu, indoormapping, temat ze strażą, który przepięknie się u nas rozwija no i parę innych rzeczy.
Być może ktoś zWasmógłby pojechać, przedstawić polską społeczność i jej projekty?

Wkrótce wsiadam w samolot. Chcę trochę opowiedzieć w Buenos Aires o tym, co dzieje się w polskiej społeczności.
No i startuję po raz kolejny do boardu OSMF. Trzymajcie kciuki.

@marek kleciak
Nie wiem jak wyglądają te SOTM-y i jaki jest tam Twój zakres działania, ale jakiś czas temu wyskrobałem coś takiego: http://www.openstreetmap.org/user/Tomasz_W/diary/23710 i jeśli jest taka możliwość, to byłoby mi bardzo miło gdybyś zrobił w miarę możliwości rozpoznanie co inni tam o tym myślą i czy są jakieś ruchy w stronę tych propozycji :slight_smile:

OK, popatrzę co i jak…

Pierwsze wrażenia po konferencji (jestem jeszcze w Buenos):
Straszny bałagan organizacyjny, mało ludzi: Łącznie z miejscowymi była może setka, paru speakerów nie przyjechało.
Żarcie takie sobie, nie działał W-lan. Nie zdążyli na czas z plakietkami a program wydrukowano ostatniego dnia.
Mały to miało sens, bo program zmieniał się wielokrotnie w ciągu dnia.

Stowarzyszenie OSM Polska ma zaproszenie od stowarzyszenia OSM Francja do zorganizowania wspólnej konferencji Local chapters. Ponieważ pod koniec listopada pomagam zakładać local chapter w Rumunii więc była by szansa zrobić to w trójkę.
Co Wy na to? Miejsce do ustalenia.

Harry Wood wrzucił parę fotek z Buenos Aires na flickr:
https://www.flickr.com/photos/harrywood/15733376206/in/photostream/

Jeśli to byłoby w Warszawie, to chętnie pomogę technicznie (dopiero co robiłem po raz kolejny obsługę sali na CopyCampie od strony komputerowej) - byle tylko termin się nie pokrył z CopyCampem 2015… A jeśli gdzie indziej, to oczywiście zależy. =}}

CC wyszło MSZ fajnie, więc można zasięgnąć doświadczeń od organizatorów (Fundacja Nowoczesna Polska), choć pewnie także np. Stowarzyszenie Wikimedia Polska ma odpowiedni know how (vide Wikimania 2010). Zresztą nie pamiętam nawet, kiedy byłem na imprezie źle zorganizowanej, ale zwykle chodzi o jakieś krajowe, a FNP i SWP są o tyle interesujące, że udało im się dobrze obsłużyć imprezy międzynarodowe.

Pytanie jak duża by to miała być impreza. Na ile osób ?

Nie wiemy dokładnie. Myślę, że z Francji ze 3 osoby, z Rumunii 5 osób. No i ludzie od nas. Napisał bym też do Węgrów, Ukraińców, Czechów, Słowaków. Tak na oko 50 do 60 osób łącznie.

Eee… no to żadna wielka impreza. Spokojnie bym ogarnął - tylko jest kwestia sfinansowania tego.