współpraca z pkt.pl

Bytom?

Nic z innych regionów? To wyłącznie “okolice Śląska” (wybaczcie Krzyżakowi :laughing: )

Jeśli te miasta zostawiają sporo do życzenia, to niech nie zaglądają np. do Konina :D. Tak serio to co najmniej połowa z tych miast ma importy budynków z UM. Adresy, już nie mówiąc o ulicach, są w 99% kompletne.

Być może korzystają z jakiejś archaicznej bazy?

Myślę, że ta lista nie ma nic wspólnego z brakami. Po prostu dostali zgłoszenie, że jest jakiś błąd, a teraz my musimy je znaleźć. Lepiej aby z takimi rzeczami odsyłali na talk-pl lub osm.org

postaram się dowiedzieć skąd te miasta na liście.

http://www.openstreetmap.org/note/new tu bym odsyłał :wink:

Dla Sosnowca obrysy budynków poza centrum zwłaszcza w dzielnicach wschodnich nie istnieją, więc chyba i adresy są mało kompletne.
Dla Katowic też trochę braków ( już może nie w adresach) by się znalazło, wiem co można poprawić, ale edytować i tagować nie potrafię, więc nie będę mieszał.

Nie macie wrażenia że to trochę szukanie igły w stogu siana? Klient zgłosił, że trzeba poprawić Katowice, bo (jak przypuszczam) na mapie nie ma budynku w którym ma biuro - przy odrobinie (nie)szczęścia możemy te Katowice poprawiać przez miesiąc i nie trafimy na ten jego budynek… My się będziemy wkurzać 'czego to pkt chce" skoro K-ce są fajne, a pkt się będzie wkurzać, że to całe OSM bez sensu bo nie potrafią mapy poprawić jak się ich prosi…

Moim zdaniem najlepszym wyjściem będzie jeśli PKT doda do swojego softu integrację z Notes na osm.org, założy sobie jakieś konto żeby można było łatwo wyszukać ich notatki, a do notatki zgłaszanej przez klienta dodawane będzie na końcu 'Notatka dodana przez PKT.PL, prosimy sprawdzić również okolicę zgłoszonego problemu.

W ten sposób klienci PKT dostaną takie poprawki jakie chcieli, zadowoleni klienci to zadowolone PKT a my nie będziemy ‘gonili w piętkę’. Ja rozumiem, że PKT chodzi o poprawę jakości całej mapy a nie tylko jednego wskazanego problemu, ale w ten sposób nigdzie nie zajdziemy… O ile jest możliwe zwołanie weekendowej akcji w takim Oleśnie czy Żywcu, to powiedzenie że do poprawy są Katowice niestety nic nie daje…

Z tego co pamiętam PKT było z Bielska - jakby mieli ochotę to mogę do nich wpaść i pogadać.

No i wtedy ewentualny konkurs mógłby polegać na poprawianiu mapy z notatek.

Bo ja wiem… moim zdaniem drobne gadżety dla najaktywniejszych to dobry pomysł - sam chciałem taki wprowadzić jeszcze zanim wynikła akcja z PKT. Jak zrobisz konkurs oparty na ilości rozwiązanych notatek to zawsze może się znaleźć jakiś kolega pokroju tych z nick-ami z początku alfabetu (tudzież utebafla) co to będą je poprawiać po najmniejszej linii oporu byle tylko konkurs wygrać… a ani nam ani PKT raczej nie o to chodzi.

już mam więcej informacji :). Otóż dostarczona lista opierała się na danych jakie ludzie z PKT wyciągneli z jakiegoś naszego skryptu porównującego Teryt z OSM. Informacje o błędach zgłaszanych przez klientów najprawdopodobniej dotyczyły czegoś innego. Niedługo się spotykam z nimi osobiście to wyjaśnimy wszystkie kwestie :).

Generalnie lista była tylko sugestią - jeżeli sami w jakiś sposób opracujemy regiony warte lepszego zmapowania, też będzie dobrze. Co do integracji notatek z PKT to była już dyskusja w innym wątku i wyszło, że to chyba nie najlepszy pomysł bo klienci będą łączyć ew. błedy w danych PKT z błędami na mapie.

P.S 16 września w Warszawie jest spotkanie developerów JavaScript, na których osoba z PKT będzie prowadziła prezentację na temat udanego wdrożenia OSM w ich serwisie.

http://www.meetup.com/WarsawJS/events/202280942/

Jak ktoś ma ochotę to zapraszają :). Ja się JS nie tykam, ale pewnie będę aby osobiście poznać trochę osób.

To chyba się nie sprawdza. Jak to jest obecnie?

PKT na pewno zależy na wyrównanej jakości danych adresowych w całej Polsce (miejscowości, ulice, nr domów) więc chyba najlepiej gdyby zaprezentować im narzędzie “Samotne adresy”, myślę że będą zainteresowani konkursem który przyspieszy sprzątanie mrówek, bo wpłynie to nie tylko na jakość danych które prezentują też u siebie, ale też zwiększy kontrolę nad wandalizmami których na pewno się obawiają. Do tego wszystkiego wystarczy dorobić u nich przycisk “Edytuj” i “Zgłoś błąd” i jest komplet.

Do wyjaśnienia jest dlaczego od co najmniej dwóch miesięcy (jak nie więcej) nie zrobili aktualizacji danych. Dużo się w tym czasie wydarzyło dla jakości danych, przez wakacje znacznie spadła ilość samotnych adresów no i akcja z WP która zaowocowała nowymi mapowiczami nanoszącymi poprawki, jak i niemałą liczbą pozostawionych notatek, w większości na bieżąco uwzględnianych.

Super, dałbyś radę to nagrać? Bardzo chętnie był się wybrał, ale zupełnie nie jestem w stanie wyrobić się czasowo.

Dołączam do prośby!
Pozdrowienia!
Marek

mam jakąś nagrywajkę HD, postaram się :slight_smile:

nie mam pojęcia - jutro popytam :slight_smile:

hej!

Spotkanie ma być streamowane na http://warsawjs.com/ - ponoć też ma być to nagrywane ‘na potem’, więc jak będę miał linka to podeślę.

update: mapa na pkt.pl nie jest aktualizowana od 2 miesięcy, na razie mają ważniejsze rzeczy do ogarnięcia - jak chociażby okiełznanie Nominatima :). Być może za jakiś czas uda nam się wspólnie usiąść nad tym, aby społeczność OSM otrzymywała raporty lub test-sety adresów żebyśmy mieli pogląd gdzie nasze dane są niekompletne lub mamy błędy.