Jak tagować sklep z zegarkami mający w ofercie usługi zegarmistrzowskie?
Dodać craft=watchmaker.
Jak oznaczyć sklep elektryczny, z asortymentem elektrycznym?
Taginfo mówi
shop=
electrical 125 0.01%
electrician 33 0.00%
electric 24 0.00%
Użyłbym tego najpopularniejszego.
Witam, przejrzałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób ustawić własną warstwę, a konkretnie Google Maps satelitarne bo są w lepszej rozdzielczości. Chodzi mi konkretnie o to: http://scr.hu/0qob/2d458
Z góry ci powiem, że tego podkładu nie powinniśmy używać, a wręcz nie możemy. Licencja na to nie pozwala. Kiedyś na forum pojawił się adres, do JOSMa, o, taki, nie wiem czy zadziała w iD.
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=360006#p360006
Google maps są dużo gorsze niż geoportal przecież! Dalej nie działa w iD geoportal?
Ale tam same duże miasta bądź małopolska, te standardowe tło satelitarne jest tak słabe, że nawet nie widać ulic dokładnie, na googlowskiej mapie to i moje miasto Piekary widać świetnie
Edit: no geoportal jest świetny, jak to podpiąć ?
http://scr.hu/0qob/4uu3u
Działa, działa:
http://wms.misek.pl/geoportal.orto/tms/{zoom}/{x}/{y}
BTW: wreszcie ktoś z Piekar się pojawił, jak coś to uderzaj do mnie po pomoc.
Do czego służy klucz name:genitive przy nazwach miejscowości?
Forma dla dopełniacza - kogo? czego?
Taka informacja była w danych z PRNG, więc szkoda było ją wyrzucać.
Już wczoraj cię znalazłem przeglądając listę zmian w moich okolicach i czasie ostatniej i najwyższej aktywności
Ta mapa jakaś inna, inne odcienie niż ta z Geoportalu.
U mnie w iD jak i w JOSM wygląda tak samo. Być może geoportal.gov.pl korzysta z innego strumienia danych (nie z WMS z którego korzystamy). W każdym razie jest tak samo dokładna (jeśli odpowiednio przybliżysz).
U mnie różni się, z geoportalu są zdecydowanie jaśniejsze nie wiem co jest powodem: http://scr.hu/0qob/11xpd
Fajna aplikacja ale dośc skomplikowana w porównaniu do edycji przez www, chyba że to pierwsze odczucie, ale już widzę że pobrać można mały fragment bo inaczej serwer odrzuca, no i nie mam “podkładu” warstwy satelitarnej, ale pobawię się nim trochę.
Chyba tak Warto jednak zacisnąć trochę zęby na początek i się wdrożyć - ten wysiłek się opłaci w przyszłości.
W mocno zurbanizowanych obszarach (jak np. Śląsk czy Warszawa) raczej nie da się pobrać całego powiatu naraz To nie jest wina edytora, tylko zabezpieczeń po stronie infrastruktury OSM.
Ale od czego jest wtyczka mirrored_download O ile ma się mocną maszynkę żeby załadować duży obszar (choć przy przybliżeniu to już nie ma znaczenia).
JOSM-a warto używać choćby dla filtrów i szukania. Łatwo też się taguje wiele obiektów na raz.
Powoli zaczyna mi się podobać ta aplikacja, podkład Geoportal jest lepszy w moim odczuciu i lepiej się pracuje. Czy mapę ortofoto tzreba w jakiś sposób kalibrować, bo widnieją na niej niekiedy przesunięte budynki: http://scr.hu/0qob/qchcn
Można jakoś pogrubić widok dróg bo są ledwozauważalne i zlewają się z tłem nie raz?
Nie trzeba, geoportal jest zawsze dobry.
A budynki na obrazku są dobrze - obrysy robi się do podstawy, a nie do dachu.