Ik render in mijn Renderer juist alleen die features, die een historic=* tag hebben, deze hebben dus wel degelijk “historic” tags. Ik ga er daarbij vanuit dat als mensen het zo classificeren, dat het wel noemenswaardig genoeg is om te laten zien. Objecten krijgen daarbij of een gedekte kleur donkerpaars als het gebouwen zijn, of een donkerpaarse outline om ze eruit te laten springen. Dit zie je goed in de Zuid Kennemerland kaart, kijk b.v. naar Fort Ijmuiden of het kleine fort bij Velsen, die beide geaccentueerd zijn met een paarse outline.
Alleen historic:period wordt bij mij op dit moment niet gerenderd.
Overigens neemt tourism=* bij mij voorrang op historic=*. Is iets beide, dan zal het in de zalmroze (algemeen tourism) of donkerrode kleur (musea) worden weergegeven, niet met donkerpaars van historic. (Uitzondering door specifiek probleem met tagging en objectopbouw is het Louvre in de Parijs kaart, wat een zalmroze outline van tourism heeft, maar een donkerpaarse vulling van historic).
Dit is ook een meer algemeen probleem bij de weergave van OSM. Omdat er geen harde regels zijn over hoe elk object moet worden gedigitaliseerd (punt of vlak b.v.), en met welke tag, kan het dus voorkomen dat ogenschijnlijk onbeduidende objecten zoals poldermolentjes, toch prominent op de kaart komen, omdat er b.v. in dit specifieke geval van poldermolentje, geen aparte tag is die dit van grote molens onderscheid. Dus ja, in mijn kaart zijn poldermolentjes nu even belangrijk als een mooie historische houtzaagmolen…
Daar zijn o.a. de wikipedia pagina’s voor, maar het blijft uiteindelijk de keus van degene, die de renderers bijhouden. Overigens kun je die wel verzoeken, bepaalde objecten op te nemen.
Houdt er verder rekening mee, dat het ogenschijnlijk zo eenvoudige “renderen” (je hoeft er toch maar een kleurtje of icoon aan te hangen?..), in werkelijkheid een heidens karwei is, dat complexe SQL database queries vraagt, om te voorkomen dat objecten die in meerdere velden (building, tourism, historic etc.) zijn getagd, ook meerdere malen in de kaart verschijnen. Je wilt toch niet 3x maal het label “Molen De Eendracht” lezen op de kaart, omdat het object in meerdere velden is getagd…
Dit weet ik inmiddels uit eigen ervaring… Het open data model van OSM kan je heel wat grijze haren en hoofdbrekens bezorgen!
Marco